poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Puławy

Dyplomaci i unijni urzędnicy przyjadą do Kazimierza Dolnego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 maja 2011, 17:30
Autor: (greg)

Kazimierz Dolny będzie gościć przedstawicieli państw współtworzących Unię Europejską (Archiwum)
Kazimierz Dolny będzie gościć przedstawicieli państw współtworzących Unię Europejską (Archiwum)

7 lipca, podczas polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej Kazimierz Dolny będzie gościć przedstawicieli państw współtworzących Unię.

W trzydniowej konferencji weźmie udział nawet stu wysokiej rangi dyplomatów, dyrektorów politycznych ministerstw spraw zagranicznych państw Unii oraz innych urzędników unijnych.

– Zostaliśmy poinformowani, że spotkanie będzie miało charakter nieformalny. Szczegółowy plan pobytu dyplomatów nie jest jeszcze ustalony. Wszystko pozostaje w gestii Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Do nas zwrócono się jedynie w sprawie rekomendacji ciekawych miejsc, którymi można się pochwalić.Poleciliśmy nasze wąwozy, zabytki, ale również rejs po Wiśle. Niewykluczone, że z okazji spotkania wydamy jakiś folder, który wręczymy gościom. Z pewnością jedną z atrakcji będzie również koncert na słynnych kazimierskich organach – tłumaczy Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego.

O organizację podobnych spotkań zabiega również Nałęczów. – Dysponujemy doskonałą bazą hotelowo-konferencyjną, którą rozbudowywaliśmy w ramach starań o bazę pobytową EURO 2012. Oferta Nałęczowa została zgłoszona w Urzędzie Wojewódzkim. Liczymy, że zostaniemy uwzględnieni przy rozdziale imprez i konferencji towarzyszących polskiej prezydencji – mówi Andrzej Kozłowski z Uzdrowiska Nałęczów.

Kazimierz Dolny - wiadomości, artykuły, zdjęcia, forum
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
AA
rens
Andrew
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

AA
AA (1 czerwca 2011 o 08:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem na skalę masową danych osobowych z ewidencji ludności i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.
Zorganizowaną grupą przestępczą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz- były działacz PZPR oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Puław.
Zorganizowana grupa przestępcza fałszowała podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych. Z tytułu fałszowania podpisów na listach poparcia przestępcy czerpali korzyści materialne.
Jako lokal do fałszowania podpisów wykorzystywano Miejskie Przedszkole Nr 10 w Puławach oraz Biuro Poselskie Jarosława Żaczka w Puławach. Dyrektorką tego przedszkola jest pani Małgorzata Górska- Lenartowicz, pełniąca również funkcję asystenta społecznego w Biurze Poselskim Jarosława Żaczka w Puławach. Grupa przestępcza w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tysięcy do 100 tysięcy podpisów.
W mieszkaniu Małgorzaty Górskiej Lenartowicz policja przeprowadziła rewizję i skonfiskowała dowody przestępstwa. Sprawą przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej z Puław zajmuje się Wydział ds. Walki z Korupcją i Przestępczością Zorganizowaną w Lublinie- sprawa karna V Ds. 61/06/S. Każdy obywatel Puław który spotkał się z przestępstwami tego rodzaju ma obowiązek zawiadomienia Policji i Prokuratury.
Rozwiń
rens
rens (25 maja 2011 o 18:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak zobaczą groblówkę to tak ich zobaczycie, w Kazimierzu jak puławski stadion w 2012 roku piłkarzy angielskich czy francuskich nawet grecy nie chcą tak dojeżdżać. Najlepiej to w Warszawie wsadzić ich na statek i niech płyną do Kazimierza Dolnego. Statków ci przecież dostatek.
Rozwiń
Andrew
Andrew (25 maja 2011 o 00:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak zobacza te lokalne drogi dojazdowe to juz tu na pewno nie wroca :-)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!