sobota, 24 lutego 2018 r.

Puławy

Kazimierz Dolny: Dyrektor nie zostanie odwołana?

Dodano: 13 września 2015, 11:22

(fot. Wojciech Nieśpiałowski)
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Agnieszka Zadura, dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierza Dolnym najprawdopodobniej nie zostanie odwołana. Zarząd Województwa Lubelskiego nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie, ale wszystko na to wskazuje.

– Wpłynęło do nas 11 opinii od różnych organizacji branżowych m.in. Ministestwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tylko jedna – od związkowców z muzeum – była negatywna – mówi Beata Górka, rzecznik marszałka województwa. – Wszczęcie procedury o odwołaniu wcale nie oznacza, że musi się ona zakończyć decyzją o odwołaniu.

Dlaczego decyzja jeszcze nie zapadła, chociaż minęły już trzy miesiące od wszczęcia procedury?

– Takie procedury nie mają konkretnych ram czasowych. Poza tym w naszej opinii nie dzieje się nic złego, bo nie ma konkretnych przesłanek do odwołania pani dyrektor – zaznacza Górka. – Kaliber nieprawidłowości, które wykazano podczas kontroli w muzeum nie był też taki, żeby brać pod uwagę odwołanie w trybie dyscyplinarnym. Decyzji jednak jeszcze nie ma. Trudno powiedzieć, kiedy zostanie podjęta.

– Już wcześniej podkreślałam, że nieprawidłowości, które wykryli kontrolerzy nie są aż tak znaczące, żeby były podstawą do mojego odwołania – mówi Agnieszka Zadura. – Cieszę się, że moje wyjaśnienia zostały przyjęte do wiadomości. Cieszę się także, że różne instytucje, które wydały opinię w tej sprawie pozytywnie oceniły moją pracę.

Przypomnijmy, że procedura odwołania została wszczęta po kontroli marszałka, która dotyczyła m.in. gospodarki finansowej, przestrzegania procedur zamówień publicznych, kwestii kadrowych i organizacyjnych oraz gospodarowania mieniem w Muzeum Nadwiślańskim. 

W wystąpieniu pokontrolnym pojawiły się informacje m.in. o nieprawidłowościach w wypłatach wynagrodzeń i dodatków, a także wynagrodzeń za godziny nadliczbowe dla pracowników muzeum. Według urzędników kontrola w placówce nie miała nic wspólnego z trwającym od ponad roku konfliktem między dyr. Zadurą a częścią załogi.

Gość
Gość
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 września 2015 o 10:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Od razu wiadomo że trzyma z PO ma plecy i nikt jej nie ruszy a świnia podobno niezła jako szefowa.
Rozwiń
Gość
Gość (15 września 2015 o 18:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podobno po tym artykule "część załogi" natychmiast trwale się pochorowała haha!
Rozwiń
Gość
Gość (15 września 2015 o 04:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Marszałku Grabczuk - co łączy pana z panią Zadurą, że tak jej pan broni? Proszę publicznie odpowiedzieć. Jest pan gotów się ośmieszać, żeby tylko dalej siedziała na tym stołku. Skoro ją tak pan uwielbia to niech ją pan sobie weźmie do urzędu marszałkowskiego
Rozwiń
Gość
Gość (14 września 2015 o 20:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Odsyłam do solidarnych z muzeum - reaktywacja na facebook tam zamieszczone są wszystkie zarzuty jakie sformułował zarząd województwa wszczynając procedurę odwołania - oceńcie sami czy są są to błahe powody...co trzeba zrobić, żeby zarzuty były poważne dla marszałka Grabczuka?Złe zarządzanie, brak strategii łamanie ustawy o finansach publicznych, dyskryminacja przy wypłacaniu wynagrodzeń, stanowiska tylko dla swoich,,,,NIE WYSTARCZY???? Przypominam, że Pani Zadura wydaje nie tylko swoje pieniądze ale moje i twoje obywatelu RP...ale co tam przecież nic się nie stało
Rozwiń
Gość
Gość (13 września 2015 o 15:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gębę ma parszywą
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!