poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Puławy

Dyrektor zatrudnia żonę. Ale nie jest jej szefem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 lutego 2014, 00:01

Radni powiatowi wprawdzie odrzucili skargę na dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Puławach. Ale w marcu planowana jest kontrola w ośrodku.

Skargę złożyła jedna z pracownic ośrodka, która zwróciła uwagę, że dyrektor zatrudnia swoją żonę oraz dwóch emerytowanych nauczycieli. Dodatkowe zarzuty dotyczyły: stosowania złego systemu pracy, złego rozliczania godzin pracy, ich nierównego podziału, czy zatrudnienia pedagoga na pół etatu bez dodatkowej umowy. - Ta sprawa jest bardzo złożona. Jak w każdej instytucji pojawiają się konflikty personalne. Moim zdaniem powinny one zostać wyjaśnione wewnątrz instytucji i niepotrzebnie zostały upublicznione. Tym bardziej, że zarzuty dotyczą głównie spraw technicznych, jak chociażby ustalanie dyżurów - mówi Sławomir Kamiński, radny powiatowy. Mimo wątpliwości, komisja rewizyjna rady powiatu zawnioskowała o odrzucenie skargi. Projekt uchwały na ten temat poparło 12 radnych, siedmiu wstrzymało się od głosu, a jeden był przeciwko. - Dyrektor Marek Kawalec wyjaśnił, że jego żona rzeczywiście jest zatrudniona, ale że podlega jego zastępcy. Mówił też, że cała nagonka na jego osobę związana jest ze zbliżającymi się wyborami. I że kilka osób chce go po prostu zdyskredytować - mówi radny Wiesław Sowa, przewodniczący komisji rewizyjnej. I dodaje, że w ośrodku jest tylko kilka osób niezadowolonych. - Chodzi tak naprawdę o cztery osoby. Pozostali pracownicy przysłali do nas pismo, w którym bronią dyrektora i przekonują, że dobrze pracuje - dodaje przewodniczący Sowa. Podczas obrad pojawiły się wątpliwości, czy skarga może zostać przyjęta tylko w niektórych punktach. - O poradę prosiliśmy nawet prawnika. Stwierdził ostatecznie, że skarga powinna być przyjęta w całości lub wcale. I stąd nasza ostateczna decyzja. Na razie wysłuchaliśmy jedynie obu stron, nie widzieliśmy żadnych dokumentów. Dlatego zdecydowaliśmy, że w marcu przeprowadzimy kontrolę w ośrodku i wszystko dokładnie sprawdzimy, może zorganizujemy również jakieś mediacje - dodaje Wiesław Sowa.
  Edytuj ten wpis
WODNIK
Adam
Studentka
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

WODNIK
WODNIK (9 lutego 2014 o 16:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ZAKAZ ZATRUDNIANIA RODZINY W ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ.

Rozwiń
Adam
Adam (9 lutego 2014 o 11:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jeśli chodzi o pracowników pedagogicznych (nauczycieli, wychowawców) to może być żona zatrudniona w danej placówce - nie może w przypadku pracownika administracji szkolnej. Co do emerytów - mają też prawo do zatrudnienia - i o ile są dobrymi pracownikami można się wspomagać ich doswiadczemniem...

Rozwiń
Studentka
Studentka (9 lutego 2014 o 10:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W instytucjach państwowych i samorządowych, w których pracują w 100% całe rodziny takie donosy się nie zdarzają, bo nikt rozumny nie doniesie na swojego. Taki stan zatrudnienia jest najbardziej optymalny i staje się powszechny w służbie publicznej naszego kraju. Niezadowoleni malkontenci zawsze się znajdą i będą to krytykować ale, jak widać, władze partyjne PO i PSL wytrwale ich zwalczają  rozwijając rodzinne instytucje państwowej użyteczności publicznej.

Rozwiń
mosquito
mosquito (9 lutego 2014 o 09:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a czego się lemingi spodziewaliście ? do urn i nie pyskować !

Rozwiń
Co za gość
Co za gość (9 lutego 2014 o 08:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Do hihiha.

Sporo się dowiedziałaś przez dwa dni pracy.

Może zawód nauczycielki to etat nie dla Ciebie. Może warto spróbować sił w służbach specjalnych. Dwa dni Twojej pracy i wywiad dowolnego kraju rozpracowany jak ZST w Bełżycach.

W niewielkich miejscowościach nie można zatrudnić kogoś kogo się nie zna, bo przecież wszyscy wszystkich znają. Nieładnie tylko mówić o kimś, że jest betonem i się na niczym nie zna - bardziej wrażliwa osoba może się poczuć urażona. Tak możesz pisać tylko w tajnych raportach.

Powodzenia Agentko hihi. Czuwaj!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!