sobota, 24 lutego 2018 r.

Puławy

Dyrektorka szkoły z zarzutami. Pracowała tylko "na papierze"?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 lutego 2015, 21:00

Beata A., dyrektor szkoły w Borowej jako nauczyciel wspomagający miała zajmować się autystycznym uczniem. Rodzice uważali, że tego nie robiła i zgłosili sprawę do prokuratury.

- Pani dyrektor usłyszała zarzut poświadczenia nieprawdy w dokumentacji szkolnej, co doprowadziło do oszustwa urzędu gminy, a tym samym wypłacenia pieniędzy za ponadwymiarowe godziny, których w rzeczywistości nie zrealizowała. Chodzi o kwotę ponad 1200 zł - informuje Grzegorz Kwit, zastępca prokuratora rejonowego w Puławach.

- Dzienniki lekcyjne, w których wpisywała nieprawdziwe informacje wykorzystała podczas kontroli z kuratorium oświaty w czerwcu ubiegłego roku oraz jako potwierdzenie swojej pracy w dokumentacji składanej co miesiąc do urzędu gminy, w czasie wykonywania swoich obowiązków jako nauczyciel wspomagający. Dokumenty były podstawą do wypłacenia jej pieniędzy.

Beata A. usłyszała zarzut z kilku paragrafów kodeksu karnego, z których najważniejsze to oszustwo i poświadczenie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. - Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności - dodaje prokurator Kwit.

Dyrektorka nie przyznała się do zarzucanych jej czynów i odmówiła składania wyjaśnień. - Ta sprawa to jakiś absurd. Żadna z rzeczy, które mi się zarzuca nie miała miejsca - mówi Beata A. w rozmowie z nami.

Krzysztof Brzeziński, wójt gminy Puławy do czasu ogłoszenia wyroku nie chce komentować sprawy. - Od rozstrzygania takich spraw są sądy. Dopóki nie ma prawomocnego wyroku człowiek jest niewinny. Pani dyrektor może więc nadal pracować na tym stanowisku - ucina Brzeziński.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: szkoła edukacja
e
mki
Skibek
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

e
e (1 marca 2015 o 20:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kolejna patologia wśród pań nauczycielek. Dopóki nie zlikwiduje się Karty Nauczyciela, to to lenistwo i patologia  będzie trwało nadal. 

Rozwiń
mki
mki (28 lutego 2015 o 13:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pewnie nic nie wiedział. Jak ratować mieszkańców też nie wiedział.
Rozwiń
Skibek
Skibek (27 lutego 2015 o 20:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przypomnijcie sobie jak wójt bronił Mietka ze Skoków. I co? Skazany!!

Takie uczciwe ludzie teraz są skazywane!!

Rozwiń
eco
eco (27 lutego 2015 o 18:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

sami sędziowie za klawiaturami się znaleźli, nie sądźcie a sami nie będziecie sądzeni, poczekajcie na finał, jeśli będzie wyrok każdy wie, że wtedy żegnaj szkoło

Rozwiń
Arek
Arek (27 lutego 2015 o 17:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zgodnie z przepisami prawa wojt Gminy ma 100% rację.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!