piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Eksmitują. Ale nie na bruk

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lutego 2006, 21:51

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Powiśle” wygrała właśnie sprawę o eksmisję kilku swoich lokatorów. Nie zostaną jednak wyrzuceni na bruk, lecz przekwaterowani do mieszkań socjalnych. Wszystko dzięki umowie jaką spółdzielnia podpisała z Urzędem Miasta.

Rozprawa, która toczyła się przed Sądem Rejonowym w Puławach dotyczyła kilku kłopotliwych lokatorów, od bardzo dawna niepłacących czynszu. – Chodziło o duże zaległości, sięgające nawet kilku tysięcy złotych – mówi Wiesław Plis, prezes SM „Powiśle”.
Teraz spółdzielnia musi poczekać na uprawomocnienie się wyroku i przyznanie przez miasto lokali zastępczych. Kiedy to się stanie, eksmitowane osoby zamieszkają w miejskich lokalach socjalnych. Na ich miejsce, na zasadach najmu, wprowadzą się inni lokatorzy, którzy czekają w kolejce na mieszkanie komunalne lub chcą poprawić swoje warunki mieszkaniowe. – Są to osoby bardziej pewne finansowo. Z tych, które wprowadziły się do tej pory jesteśmy zadowoleni, bo płacą czynsz na czas – mówi prezes Plis.
Dzięki współpracy z urzędem, spółdzielni udało się wykwaterować do tej pory czterech uciążliwych lokatorów. W kolejce czeka kilkunastu kolejnych. Korzyści z tej formy współpracy ma spółdzielnia, ale bardzo często także sąsiedzi eksmitowanych osób. W styczniu przeprowadzono uciążliwych lokatorów z bloku przy ul. Kołłątaja 5. – Pili całą dobę. Na klatce panował smród, drzwi wejściowe były ciągle dewastowane. Strach było nawet im zwrócić uwagę, bo urzędowało tam bardzo różne towarzystwo – mówi anonimowo jeden z mieszkańców bloku.
W sumie siedem puławskich spółdzielni mieszkaniowych współpracuje w podobny sposób z Urzędem Miasta. Nie wszystkie jednak godzą się na przyjmowanie lokatorów z mieszkań komunalnych na zasadach najmu. – U nas trzeba wpłacić wkład mieszkaniowy. To koszt rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dlatego nie tak łatwo znaleźć osoby, które się na to godzą – mówi Wacław Strzelec, prezes Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!