Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

15 czerwca 2013 r.
9:31
Edytuj ten wpis

Elektrownia Puławy coraz bliżej

0 7 A A
Elektrownia Puławy powstanie Elektrownia ma powstać zaraz za ogrodzeniem Zakładów Azotowych "Puławy
Elektrownia Puławy powstanie Elektrownia ma powstać zaraz za ogrodzeniem Zakładów Azotowych \"Puławy

Będzie emitować mniej zanieczyszczeń niż wszystkie okoliczne elektrociepłownie, które zastąpi. W puławskim starostwie inwestorzy, architekci i projektanci zaprezentowali koncepcję elektrowni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Elektrownia Puławy wkrótce wystąpi do Starostwa Powiatowego w Puławach z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę. Dlatego zorganizowaliśmy spotkanie informacyjne z udziałem zainteresowanych stron oraz głównego projektanta, na którym omówiono projekt elektrowni, jak również zakres niezbędnych prac administracyjnych – wyjaśnia Marek Sieprawski, rzecznik prasowy Elektrowni Puławy.

– Gospodarka odpadami powstałymi w elektrowni będzie zgodna z wymogami ochrony środowiska, blok parowo-gazowy nie będzie miał wpływu na obszary ochrony przyrody objęte programem Natura 2000, ani inne chronione na podstawie przepisów prawa ochrony środowiska. Nie będzie również emitować hałasu ponad dopuszczone normy – wynika z prezentacji przedstawionej w Starostwie Powiatowym w Puławach.

Projektanci zadbali również o dobrą lokalizację. Elektrownia powstanie z dala od terenów zamieszkanych. – Zwykle uciążliwość i wpływ takich inwestycji oddziałuje na dystansie do 1 km, w tym przypadku odległości są znacznie większe – mówi Agata Majcher ze starostwa powiatowego. Blok od zabudowań na Przedpolu Zakładów Azotowych dzielić będzie 2,3 km, Wólki Profeckiej 2,9 km, od Wronowa i Bałtowa prawie 3,5 km, a od Wólki Gołębskiej 4,5 km.

Obiekt zostanie również wkomponowany w istniejącą zabudowę Zakładów Azotowych, a co za tym idzie, nie spowoduje istotnej zmiany w krajobrazie.

Podczas wtorkowego spotkania podkreślono również korzyści, które płyną z realizacji tej inwestycji. To m.in. nowe miejsca pracy, wzrost dochodów z podatków czy redukcja zanieczyszczeń.

Partnerami projektu Elektrowni Puławy są Zakłady Azotowe "Puławy” S.A. i Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. W Puławach ma powstać blok gazowo-parowy o mocy 800-900 MWe. Budowa elektrowni będzie trwała ok. 36 miesięcy od momentu objęcia placu budowy do chwili uruchomienia bloku. Według pierwotnych planów oddanie elektrowni do użytku miało nastąpić za cztery lata.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olo / 21 czerwca 2013 o 08:28

Najlepsi są tacy co to jadaczką kłapie na okrągło a zielonego pojęcia o niczym nie ma... kurwa, jak bym teściową słyszał...

Avatar
olo / 21 czerwca 2013 o 08:26

I znowu "lobby węglowe" będzie wciskać ludziskom ciemnotę co to oni nie robią dla narodu. Węgiel który powstawał miliony lat zostanie spalony w kilka minut aby podgrzać wodę celem wytworzenia pary.

A świat spogląda na paliwa odnawialne, elektrownie wiatrowe, ekologiczne innymi słowy. A w RP ciemnogród , drogie, nieekologiczne technologie są nadal trendy głównie u tych ciemnogrodzkich, niepostępowych decydentów. A rok 2015 się zbliża i trzeba będzie "bólnąć" kary za niewprowadzanie OZE- odnawialnych źródeł energii.

A z jakich to odnawialnych źródeł chciałbyś ożywić moc prawie 1000MWe w Puławach na wzgórzach przy Zakładach Azotowych? Napisz proszę to chętnie wysłucham.... o wiatrach wiejących codziennie 300km/h nie słyszałem.

A z jakich to odnawialnych źródeł chciałbyś ożywić moc prawie 1000MWe w Puławach na wzgórzach przy Zakładach Azotowych? Napisz proszę to chętnie wysłucham.... o wiatrach wiejących codziennie 300km/h nie słyszałem.

rozwiń
Avatar
gutek / 16 czerwca 2013 o 19:45

I znowu "lobby węglowe" będzie wciskać ludziskom ciemnotę co to oni nie robią dla narodu. Węgiel który powstawał miliony lat zostanie spalony w kilka minut aby podgrzać wodę celem wytworzenia pary.

A świat spogląda na paliwa odnawialne, elektrownie wiatrowe, ekologiczne innymi słowy. A w RP ciemnogród , drogie, nieekologiczne technologie są nadal trendy głównie u tych ciemnogrodzkich, niepostępowych decydentów. A rok 2015 się zbliża i trzeba będzie "bólnąć" kary za niewprowadzanie OZE- odnawialnych źródeł energii.

tylko nie wiem czy doczytałes, że elektornia ma być gazowo-parowa, a zatem jej głównym źródłem zasialania będzie gaz ziemny. wiadomo dlaczego - dlatego, że jej otwarcie powinno nastąpić już wówczas kiedy będziemy mieć tańszy gaz z gazoportu w świnoujściu, dodatkowo powinna ruszyć komercjalna praca przy gazie z łupków. wiadomo, że taka elektrownia nie musi się martwić emisjami, bo jak wiadomo emisje największe są przy węglu - elektrownia gazowo-parowa jest dużo bardziej eko. co do OŻE pełna zgoda - są potrzebne, ale powiedzmy sobie, że elektrownie słoneczne i wiatraki to za mało na tak duże zakłady jak w Puławach.

tylko nie wiem czy doczytałes, że elektornia ma być gazowo-parowa, a zatem jej głównym źródłem zasialania będzie gaz ziemny. wiadomo dlaczego - dlatego, że jej otwarcie powinno nastąpić już wówczas kiedy będziemy mieć tańszy gaz z gazoportu w świnoujściu, dodatkowo powinna ruszyć komercjalna praca przy gazie z łupków. wiadomo, że taka elektrownia nie musi się martwić emisjami, bo jak wiadomo emisje największe są przy węglu - elektrownia gazowo-parowa jest dużo bardziej eko. co do OŻE pełna zgoda - są potrzebne, ale powiedzmy... rozwiń

Avatar
Grisz / 15 czerwca 2013 o 23:06

I znowu "lobby węglowe" będzie wciskać ludziskom ciemnotę co to oni nie robią dla narodu. Węgiel który powstawał miliony lat zostanie spalony w kilka minut aby podgrzać wodę celem wytworzenia pary.

A świat spogląda na paliwa odnawialne, elektrownie wiatrowe, ekologiczne innymi słowy. A w RP ciemnogród , drogie, nieekologiczne technologie są nadal trendy głównie u tych ciemnogrodzkich, niepostępowych decydentów. A rok 2015 się zbliża i trzeba będzie "bólnąć" kary za niewprowadzanie OZE- odnawialnych źródeł energii.

Człowieku naucz sie czytać ze zrozumieniem!!!

W Puławach ma powstać blok gazowo-parowy o mocy 800-900 MWe

Rozumiesz co to znaczy gazowo-parowy?

Surowcem będzie gaz ziemny a nie węgiel!

Myślenie nie boli.

rozwiń
Avatar
kiks / 15 czerwca 2013 o 19:48

I znowu "lobby węglowe" będzie wciskać ludziskom ciemnotę co to oni nie robią dla narodu. Węgiel który powstawał miliony lat zostanie spalony w kilka minut aby podgrzać wodę celem wytworzenia pary.

A świat spogląda na paliwa odnawialne, elektrownie wiatrowe, ekologiczne innymi słowy. A w RP ciemnogród , drogie, nieekologiczne technologie są nadal trendy głównie u tych ciemnogrodzkich, niepostępowych decydentów. A rok 2015 się zbliża i trzeba będzie "bólnąć" kary za niewprowadzanie OZE- odnawialnych źródeł energii.

No i sam sobie chlopaku odopwiedziales choc wydaje ci sie jakie to rozumy poozjadales.

Jaki to niby swiat spoglada na te ODNAWIALNE ZRUDLA ?!

chiny, indie, brazylia, rosja, usa, kanada, australia, rpa, a moze kraje arabskie ?!?!?!?!?

A no wlasnie spoglada, marksistowska unia europejska z glownym producentem a zatem i beneficjentem propagowanych "technologii", chodzi oczywiscie o niemcy.

Kto tu rzeczywiscie jest ciemnogrodzianinem SDE :)) i komu wcisnieto kit.

Moge nawet pujsc o krok dalej i postawic teze ze to wystudiowales i jestes ynteligentem.

Dalej dopowiedziales i potwierdzasz ze za te paliwa odnawialne na ktore tak spoglada swiat, trzeba bedzie BOLNAC bo maja uzasadnienie tylko w DYREKTYWACH i pod takim

warunkiem sa uzasadnione.

Nie,nie jestem przeciwnikiem rozwijania technologii. Ale nieznosze DEMAGOGII i hipokryzji.

Na 1kW z fotowoltanikow czy farmy wiatrowej TRZEBA tak czy inaczej "zarezerwowac"

podobna moc z elektrownii konwecjonalnej. Tj musza byc DWIE, sic :)

Slonce swieci kilka godzin, czasem jest pochmurnie.. z wiatrem kazdy wie..

Paradoksalnie w niemczech w ktorych 22% energii juz teraz pochodzi z tych zrudel. Emisja CO2 w 2012r byla wyzsza (ta do wyprodukowania en. elektrycznej) niz w poprzednich latach.

Dlaczego ?!

"Tani" prad zabija producentow o relatywnie niskiej emisji ale drozszych. A prad niezbedny w okresach "przestoju" ze zrudel odnawialnych powstaje z WEGLA BRUNATNEGO !!! ktory jedyny jest wstanie wytrzymac konkurencje z wysoce subsydiowana en. ze zrudel odnawialnych.

Zanim zaczniesz zarzucac innym ciemnote i zacofanie, spojrz w lustro i upewnij sie okay

No i sam sobie chlopaku odopwiedziales choc wydaje ci sie jakie to rozumy poozjadales.

Jaki to niby swiat spoglada na te ODNAWIALNE ZRUDLA ?!

chiny, indie, brazylia, rosja, usa, kanada, australia, rpa, a moze kraje arabskie ?!?!?!?!?

A no wlasnie spoglada, marksistowska unia europejska z glownym producentem a zatem i beneficjentem propagowanych "technologii", chodzi oczywiscie o niemcy.

Kto tu rzeczywiscie jest ciemnogrodzianinem SDE :)) i komu wcisnieto kit.

Moge nawet pujsc o krok dalej ... rozwiń

Avatar
sde / 15 czerwca 2013 o 17:20

I znowu "lobby węglowe" będzie wciskać ludziskom ciemnotę co to oni nie robią dla narodu. Węgiel który powstawał miliony lat zostanie spalony w kilka minut aby podgrzać wodę celem wytworzenia pary.

A świat spogląda na paliwa odnawialne, elektrownie wiatrowe, ekologiczne innymi słowy. A w RP ciemnogród , drogie, nieekologiczne technologie są nadal trendy głównie u tych ciemnogrodzkich, niepostępowych decydentów. A rok 2015 się zbliża i trzeba będzie "bólnąć" kary za niewprowadzanie OZE- odnawialnych źródeł energii.

Avatar
plati1985 / 15 czerwca 2013 o 11:14

nareszcie jakies duze inwestycje, zeby nie budowało się jeszcze ze 20 lat

Avatar
olo / 21 czerwca 2013 o 08:28

Najlepsi są tacy co to jadaczką kłapie na okrągło a zielonego pojęcia o niczym nie ma... kurwa, jak bym teściową słyszał...

Avatar
olo / 21 czerwca 2013 o 08:26

I znowu "lobby węglowe" będzie wciskać ludziskom ciemnotę co to oni nie robią dla narodu. Węgiel który powstawał miliony lat zostanie spalony w kilka minut aby podgrzać wodę celem wytworzenia pary.

A świat spogląda na paliwa odnawialne, elektrownie wiatrowe, ekologiczne innymi słowy. A w RP ciemnogród , drogie, nieekologiczne technologie są nadal trendy głównie u tych ciemnogrodzkich, niepostępowych decydentów. A rok 2015 się zbliża i trzeba będzie "bólnąć" kary za niewprowadzanie OZE- odnawialnych źródeł energii.

A z jakich to odnawialnych źródeł chciałbyś ożywić moc prawie 1000MWe w Puławach na wzgórzach przy Zakładach Azotowych? Napisz proszę to chętnie wysłucham.... o wiatrach wiejących codziennie 300km/h nie słyszałem.

A z jakich to odnawialnych źródeł chciałbyś ożywić moc prawie 1000MWe w Puławach na wzgórzach przy Zakładach Azotowych? Napisz proszę to chętnie wysłucham.... o wiatrach wiejących codziennie 300km/h nie słyszałem.

rozwiń
Avatar
gutek / 16 czerwca 2013 o 19:45

I znowu "lobby węglowe" będzie wciskać ludziskom ciemnotę co to oni nie robią dla narodu. Węgiel który powstawał miliony lat zostanie spalony w kilka minut aby podgrzać wodę celem wytworzenia pary.

A świat spogląda na paliwa odnawialne, elektrownie wiatrowe, ekologiczne innymi słowy. A w RP ciemnogród , drogie, nieekologiczne technologie są nadal trendy głównie u tych ciemnogrodzkich, niepostępowych decydentów. A rok 2015 się zbliża i trzeba będzie "bólnąć" kary za niewprowadzanie OZE- odnawialnych źródeł energii.

tylko nie wiem czy doczytałes, że elektornia ma być gazowo-parowa, a zatem jej głównym źródłem zasialania będzie gaz ziemny. wiadomo dlaczego - dlatego, że jej otwarcie powinno nastąpić już wówczas kiedy będziemy mieć tańszy gaz z gazoportu w świnoujściu, dodatkowo powinna ruszyć komercjalna praca przy gazie z łupków. wiadomo, że taka elektrownia nie musi się martwić emisjami, bo jak wiadomo emisje największe są przy węglu - elektrownia gazowo-parowa jest dużo bardziej eko. co do OŻE pełna zgoda - są potrzebne, ale powiedzmy sobie, że elektrownie słoneczne i wiatraki to za mało na tak duże zakłady jak w Puławach.

tylko nie wiem czy doczytałes, że elektornia ma być gazowo-parowa, a zatem jej głównym źródłem zasialania będzie gaz ziemny. wiadomo dlaczego - dlatego, że jej otwarcie powinno nastąpić już wówczas kiedy będziemy mieć tańszy gaz z gazoportu w świnoujściu, dodatkowo powinna ruszyć komercjalna praca przy gazie z łupków. wiadomo, że taka elektrownia nie musi się martwić emisjami, bo jak wiadomo emisje największe są przy węglu - elektrownia gazowo-parowa jest dużo bardziej eko. co do OŻE pełna zgoda - są potrzebne, ale powiedzmy... rozwiń

Avatar
Grisz / 15 czerwca 2013 o 23:06

I znowu "lobby węglowe" będzie wciskać ludziskom ciemnotę co to oni nie robią dla narodu. Węgiel który powstawał miliony lat zostanie spalony w kilka minut aby podgrzać wodę celem wytworzenia pary.

A świat spogląda na paliwa odnawialne, elektrownie wiatrowe, ekologiczne innymi słowy. A w RP ciemnogród , drogie, nieekologiczne technologie są nadal trendy głównie u tych ciemnogrodzkich, niepostępowych decydentów. A rok 2015 się zbliża i trzeba będzie "bólnąć" kary za niewprowadzanie OZE- odnawialnych źródeł energii.

Człowieku naucz sie czytać ze zrozumieniem!!!

W Puławach ma powstać blok gazowo-parowy o mocy 800-900 MWe

Rozumiesz co to znaczy gazowo-parowy?

Surowcem będzie gaz ziemny a nie węgiel!

Myślenie nie boli.

rozwiń
Avatar
kiks / 15 czerwca 2013 o 19:48

I znowu "lobby węglowe" będzie wciskać ludziskom ciemnotę co to oni nie robią dla narodu. Węgiel który powstawał miliony lat zostanie spalony w kilka minut aby podgrzać wodę celem wytworzenia pary.

A świat spogląda na paliwa odnawialne, elektrownie wiatrowe, ekologiczne innymi słowy. A w RP ciemnogród , drogie, nieekologiczne technologie są nadal trendy głównie u tych ciemnogrodzkich, niepostępowych decydentów. A rok 2015 się zbliża i trzeba będzie "bólnąć" kary za niewprowadzanie OZE- odnawialnych źródeł energii.

No i sam sobie chlopaku odopwiedziales choc wydaje ci sie jakie to rozumy poozjadales.

Jaki to niby swiat spoglada na te ODNAWIALNE ZRUDLA ?!

chiny, indie, brazylia, rosja, usa, kanada, australia, rpa, a moze kraje arabskie ?!?!?!?!?

A no wlasnie spoglada, marksistowska unia europejska z glownym producentem a zatem i beneficjentem propagowanych "technologii", chodzi oczywiscie o niemcy.

Kto tu rzeczywiscie jest ciemnogrodzianinem SDE :)) i komu wcisnieto kit.

Moge nawet pujsc o krok dalej i postawic teze ze to wystudiowales i jestes ynteligentem.

Dalej dopowiedziales i potwierdzasz ze za te paliwa odnawialne na ktore tak spoglada swiat, trzeba bedzie BOLNAC bo maja uzasadnienie tylko w DYREKTYWACH i pod takim

warunkiem sa uzasadnione.

Nie,nie jestem przeciwnikiem rozwijania technologii. Ale nieznosze DEMAGOGII i hipokryzji.

Na 1kW z fotowoltanikow czy farmy wiatrowej TRZEBA tak czy inaczej "zarezerwowac"

podobna moc z elektrownii konwecjonalnej. Tj musza byc DWIE, sic :)

Slonce swieci kilka godzin, czasem jest pochmurnie.. z wiatrem kazdy wie..

Paradoksalnie w niemczech w ktorych 22% energii juz teraz pochodzi z tych zrudel. Emisja CO2 w 2012r byla wyzsza (ta do wyprodukowania en. elektrycznej) niz w poprzednich latach.

Dlaczego ?!

"Tani" prad zabija producentow o relatywnie niskiej emisji ale drozszych. A prad niezbedny w okresach "przestoju" ze zrudel odnawialnych powstaje z WEGLA BRUNATNEGO !!! ktory jedyny jest wstanie wytrzymac konkurencje z wysoce subsydiowana en. ze zrudel odnawialnych.

Zanim zaczniesz zarzucac innym ciemnote i zacofanie, spojrz w lustro i upewnij sie okay

No i sam sobie chlopaku odopwiedziales choc wydaje ci sie jakie to rozumy poozjadales.

Jaki to niby swiat spoglada na te ODNAWIALNE ZRUDLA ?!

chiny, indie, brazylia, rosja, usa, kanada, australia, rpa, a moze kraje arabskie ?!?!?!?!?

A no wlasnie spoglada, marksistowska unia europejska z glownym producentem a zatem i beneficjentem propagowanych "technologii", chodzi oczywiscie o niemcy.

Kto tu rzeczywiscie jest ciemnogrodzianinem SDE :)) i komu wcisnieto kit.

Moge nawet pujsc o krok dalej ... rozwiń

Avatar
sde / 15 czerwca 2013 o 17:20

I znowu "lobby węglowe" będzie wciskać ludziskom ciemnotę co to oni nie robią dla narodu. Węgiel który powstawał miliony lat zostanie spalony w kilka minut aby podgrzać wodę celem wytworzenia pary.

A świat spogląda na paliwa odnawialne, elektrownie wiatrowe, ekologiczne innymi słowy. A w RP ciemnogród , drogie, nieekologiczne technologie są nadal trendy głównie u tych ciemnogrodzkich, niepostępowych decydentów. A rok 2015 się zbliża i trzeba będzie "bólnąć" kary za niewprowadzanie OZE- odnawialnych źródeł energii.

Avatar
plati1985 / 15 czerwca 2013 o 11:14

nareszcie jakies duze inwestycje, zeby nie budowało się jeszcze ze 20 lat