sobota, 24 lutego 2018 r.

Puławy

Festiwal Kolęd w Puławach. Nagrody dla najlepszych

Dodano: 16 stycznia 2017, 14:57
Autor: rs

Zespół Wokalny z Domu Kultury w Zwoleniu otrzymał Grand Prix na tegorocznym 22. Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Puławach. Finałowy koncert miał miejsce 15 stycznia w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika". W przesłuchaniach wzięło udział 1265 wykonawców z całego kraju.

Zanim publiczność mogła obejrzeć występy najlepszych wykonawców, ogromną pracę wykonali jurorzy, którzy od 3 do 11 stycznia przesłuchali 276 prezentacji. Kolędy, pastorałki i inne świąteczne utwory wykonywali soliści, chóry, instrumentaliści, zespoły rodzinne w niemal każdym wieku, od przedszkolaków po seniorów. Najbardziej uzdolnieni otrzymali przepustkę na koncert finałowy, po którym artyści otrzymali nagrody. Jury pod przewodnictwem ks. dr Tomasza Lisieckiego uznało, że na Grand Prix zasłużył Zespół Wokalny z Domu Kultury w Zwoleniu, którego opiekunem jest Piotr Markowski. Nagród i wyróżnień było jednak znacznie więcej. Przytoczymy te najważniejsze.

Pierwsze miejsca w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych zdobyli: zespół TO MY z Gminnego Ośrodka Kultury w Puchaczowie, zespół FUEGO z Lipskiego Centrum Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie, Aleksandra Walasek i Basia Wójcik z Liceum i Gimnazjum Europejskiego w Puławach, Elżbieta Jakubiec, Patrycja Zawisza z M-GOK w Skaryszewie, Julia Cholewa z POK, zespół Music Club 2 z SP nr 2 w Puławach, Dziecięca Kapela Ludowa z CKPiT w Poniatowej, Bartosz Mulier z CKiP w Kraśniku, Agata Zając ze Stowarzyszenia Dwójka, Michał Sudewicz i Patryk Sudewicz z SP nr 51 w Lublinie, Karolina Teter z CKiP w Piotrowicach, chór dziecięcy Andromeda z SP nr 6 w Otwocku, a także Gabriela Mosińska (SP nr 10 w Puławach), Natalia Kosmowska (SP nr 11 w Puławach) i Alicja Karwowska z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie.

W kategoriach artystów dorosłych pierwsze nagrody zdobyli: Dominika i Wiktoria Niedziółka z Łukowskiego Ośrodka Kultury, Vocal z CKPiT w Poniatowej, Męska Okazjonalna Grupa Wokalna "Chórtownia" z PMDK w Lubartowie oraz chór Cantata z Opolskiego Centrum Kultury.

Jurorzy w tym roku zdecydowali się nagrodzić także najlepszych instruktorów, których podopieczni wyróżnili się w tegorocznym festiwalu. W gronie laureatów znaleźli się: Grażyna Grymuza, Piotr Markowski, Michał Matras i Dariusz Gołofit.

Pełną listę nagrodzonych i wyróżnionych artystów można znaleźć na stronie internetowej Puławskiego Ośrodka Kultury.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 stycznia 2017 o 11:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dyrektor D.CH pan Śliwiński dostał sie na to stanowisko po przeprowadzonym przez miasto konkursie. Nie byłoby w tym nic dziwnego oprócz jednego faktu, że zajął w nim ...........OSTATNIE MIEJSCE! Gratulacje!
Rozwiń
Gość
Gość (16 stycznia 2017 o 22:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak długo będzie trwała ta żenada w Domu Chemika? Dawniej były koncerty na WOŚP, teraz poglądy partii rządzącej w Puławach i katechety na to nie pozwoliły. Panie dyrektorze....więcej ...więcej ... więcej tych szopek dla "dobrej części Puław".
Rozwiń
Gość
Gość (16 stycznia 2017 o 20:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
żałobę mają ?
Rozwiń
Gość
Gość (16 stycznia 2017 o 19:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gorgol też lansik odstawił. Żenujace.
Rozwiń
Gość
Gość (16 stycznia 2017 o 18:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co oczekujemy po katechecie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!