Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

14 grudnia 2009 r.
16:37
Edytuj ten wpis

Galeria Zielona ścigana przez urzędników o pół miliona

0 7 A A

475 tysięcy złotych niezapłaconego czynszu. Tyle domaga się od Galerii Zielonej puławski magistrat. – Nie płacimy, bo urząd nie przedstawił aktualnej wyceny nieruchomości – odpowiadają przedstawiciele Galerii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W ubiegłym tygodniu Galeria Zielona dostała pozew sądowy w tej sprawie. Chodzi czynsz za dzierżawę od miasta gruntów, na których stoi kompleks. Galeria twierdzi, że miesięcznie płaci miastu 20 tys. zł, tymczasem Urząd Miasta od początku roku nalicza aż 64 tys. złotych.

– Chcielibyśmy płacić czynsz w takiej wysokości, jaka będzie wynikać z prawidłowo wykonanej wyceny gruntów – mówi Adam Wicher, dyrektor Galerii Zielonej. – Kłopot w tym, że urząd do tej pory takiej nam nie przedstawił.

Bo wysokość czynszu zależy od wartości gruntu, na którym stoi Galeria. W ubiegłym roku urząd przygotował taką wycenę. Prawnicy Galerii wytknęli jednak, że była ona zrobiona nieprawidłowo. Powstała kolejna wycena. – Ale i ta nie została zaakceptowana przez spółkę – informuje Magdalena Zarychta, rzecznik prezydenta Puław.

Dlaczego? – Wykonano ją w lipcu tego roku, a dotyczy stanu z listopada ubiegłego roku. Nasi prawnicy stwierdzili, że taki dokument musi być aktualny. Wtedy zaakceptowalibyśmy go bez mrugnięcia okiem. Dlatego ciągle czekamy na wycenę gruntu, która będzie zgodna z umową dzierżawy – mówi Wicher.

W całej sprawie czas ma bardzo istotne znaczenie. Od listopada 2008 do lipca 2009 roku ceny nieruchomości znacznie spadły. Różnica byłaby więc także w czynszu, wyliczonym na podstawie aktualnej wartości gruntu.

Jeszcze w listopadzie doszło do spotkania miasta z przedstawicielami Galerii. – Ale w sprawie wysokości czynszu za dzierżawioną działkę nie zapadły wiążące decyzje. Dlatego miasto będzie dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej – mówi Zarychta.

Przedstawiciele Galerii Zielonej są pewni swoich racji. Urząd będzie w sądzie reprezentowała zewnętrzna kancelaria adwokacka. Dlaczego, skoro w samym urzędzie również pracują prawnicy? – Od wielu lat korzystamy z usług jednej z kancelarii prawnych. Obsługuje ona m.in. wszystkie sprawy związane z obrotem nieruchomościami. Prowadzenie sprawy Galerii Zielonej nie wiązało się z żadną dodatkową opłatą – wyjaśnia Zarychta.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~piko~ / 23 grudnia 2009 o 13:43
Nie znacie sprawy a się wypowiadacie! Poczekajcie na wyrok sądu i wtedy zobaczymy kto ma rację.
Avatar
H2O2 / 16 grudnia 2009 o 21:24
fifi napisał:
Jak dobrze pamiętam miasto na korzystnych warunkach wydzierżawiło miejskim kupcom ten teren aby zrekompensować im powstanie marketów.Kupcy wzieli odsyp i przekazali teren kapitałowi zagranicznemu robiąc Grobla w ptaka.A teraz ten zachodni kapital nie chce płacić rynkowego czynszu tylko kombinuje.Jak sie im nie opłaca to niech sprzedadzą galerie obecnym najemcom i ida w cholere.


Na całej sprawie te cwaniaczki z GZ jeszcze chcą zrobić karierę polityczną. Choćby Pan Nocek straszny aktywista i znawca wszystkich tematów. Masz rację niech idą w cholere


Na całej sprawie te cwaniaczki z GZ jeszcze chcą zrobić karierę polityczną. Choćby Pan Nocek straszny aktywista i znawca wszystkich tematów. Masz rację niech idą w cholere rozwiń
Avatar
fifi / 16 grudnia 2009 o 15:38
H2O2 napisał:
Słusznie prawisz. Moim zdaniem głupotą by było sprzedawanie tego gruntu, to dla miasta stały dopływ gotówki.


Jak dobrze pamiętam miasto na korzystnych warunkach wydzierżawiło miejskim kupcom ten teren aby zrekompensować im powstanie marketów.Kupcy wzieli odsyp i przekazali teren kapitałowi zagranicznemu robiąc Grobla w ptaka.A teraz ten zachodni kapital nie chce płacić rynkowego czynszu tylko kombinuje.Jak sie im nie opłaca to niech sprzedadzą galerie obecnym najemcom i ida w cholere.


Jak dobrze pamiętam miasto na korzystnych warunkach wydzierżawiło miejskim kupcom ten teren aby zrekompensować im powstanie marketów.Kupcy wzieli odsyp i przekazali teren kapitałowi zagranicznemu robiąc Grobla w ptaka.A teraz ten zachodni kapital nie chce płacić rynkowego czynszu tylko kombinuje.Jak sie im nie opłaca to niech sprzedadzą galerie obecnym najemcom i ida w cholere. rozwiń
Avatar
H2O2 / 16 grudnia 2009 o 14:31
ixi napisał:
Jaka nagroda chłopie, o czym ty mówisz? Inwestorzy budujący galerię zrobili dobrze przede wszystkim sobie. Jak rozumiem budynek stoi na ziemi miasta, jeśli ceny na rynku są wyższe to dlaczego GZ ma płacić mniej?


Słusznie prawisz. Moim zdaniem głupotą by było sprzedawanie tego gruntu, to dla miasta stały dopływ gotówki.
Avatar
ixi / 15 grudnia 2009 o 08:37
puławiak napisał:
A ja zastanawiam się nad takim faktem.... Facet zbudował kompleks i powiedzmy to sobie --- zrobił dobrze mieszkańcom. No tak --- Galeria jest miejscem schadzek w deszczowe dni. Można tam posiedzieć, pochodzić po sklepach w miłej i czystej atmosferze. Ludzie są zadowoleni. Wartość dodana dla miasta. I jaką miasto funduje "nagrodę" właścicielowi galerii?....

A UM Puławy zamiast docenić ten fakt i odsprzedać grunt - nie chce tego uczynić, tylko wciąż woła o nowe "haracze" za dzierżawę.
Panie Grobel, zrób Pan coś z tym, na Boga! Co to za burdel?


Jaka nagroda chłopie, o czym ty mówisz? Inwestorzy budujący galerię zrobili dobrze przede wszystkim sobie. Jak rozumiem budynek stoi na ziemi miasta, jeśli ceny na rynku są wyższe to dlaczego GZ ma płacić mniej?


Jaka nagroda chłopie, o czym ty mówisz? Inwestorzy budujący galerię zrobili dobrze przede wszystkim sobie. Jak rozumiem budynek stoi na ziemi miasta, jeśli ceny na rynku są wyższe to dlaczego GZ ma płacić mniej? rozwiń
Avatar
puławiak / 15 grudnia 2009 o 07:08
A ja zastanawiam się nad takim faktem.... Facet zbudował kompleks i powiedzmy to sobie --- zrobił dobrze mieszkańcom. No tak --- Galeria jest miejscem schadzek w deszczowe dni. Można tam posiedzieć, pochodzić po sklepach w miłej i czystej atmosferze. Ludzie są zadowoleni. Wartość dodana dla miasta. I jaką miasto funduje "nagrodę" właścicielowi galerii?....

A UM Puławy zamiast docenić ten fakt i odsprzedać grunt - nie chce tego uczynić, tylko wciąż woła o nowe "haracze" za dzierżawę.
Panie Grobel, zrób Pan coś z tym, na Boga! Co to za burdel?
A ja zastanawiam się nad takim faktem.... Facet zbudował kompleks i powiedzmy to sobie --- zrobił dobrze mieszkańcom. No tak --- Galeria jest miejscem schadzek w deszczowe dni. Można tam posiedzieć, pochodzić po sklepach w miłej i czystej atmosferze. Ludzie są zadowoleni. Wartość dodana dla miasta. I jaką miasto funduje "nagrodę" właścicielowi galerii?....

A UM Puławy zamiast docenić ten fakt i odsprzedać grunt - nie chce tego uczynić, tylko wciąż woła o nowe "haracze" za dzierżawę.
Panie Grobel, zrób ... rozwiń
Avatar
za / 15 grudnia 2009 o 06:12
Nie najlepiej zaczyna się dziać w UM w Puławach,wiele spraw jest przez urzędników wykonanych niechlujnie i niezgodnie z prawem.Czy jest to efekt zatrudniania "klanów rodzinnych" i stąd ta niekompetencja czy jakieś drugie dno.
Avatar
~piko~ / 23 grudnia 2009 o 13:43
Nie znacie sprawy a się wypowiadacie! Poczekajcie na wyrok sądu i wtedy zobaczymy kto ma rację.
Avatar
H2O2 / 16 grudnia 2009 o 21:24
fifi napisał:
Jak dobrze pamiętam miasto na korzystnych warunkach wydzierżawiło miejskim kupcom ten teren aby zrekompensować im powstanie marketów.Kupcy wzieli odsyp i przekazali teren kapitałowi zagranicznemu robiąc Grobla w ptaka.A teraz ten zachodni kapital nie chce płacić rynkowego czynszu tylko kombinuje.Jak sie im nie opłaca to niech sprzedadzą galerie obecnym najemcom i ida w cholere.


Na całej sprawie te cwaniaczki z GZ jeszcze chcą zrobić karierę polityczną. Choćby Pan Nocek straszny aktywista i znawca wszystkich tematów. Masz rację niech idą w cholere


Na całej sprawie te cwaniaczki z GZ jeszcze chcą zrobić karierę polityczną. Choćby Pan Nocek straszny aktywista i znawca wszystkich tematów. Masz rację niech idą w cholere rozwiń
Avatar
fifi / 16 grudnia 2009 o 15:38
H2O2 napisał:
Słusznie prawisz. Moim zdaniem głupotą by było sprzedawanie tego gruntu, to dla miasta stały dopływ gotówki.


Jak dobrze pamiętam miasto na korzystnych warunkach wydzierżawiło miejskim kupcom ten teren aby zrekompensować im powstanie marketów.Kupcy wzieli odsyp i przekazali teren kapitałowi zagranicznemu robiąc Grobla w ptaka.A teraz ten zachodni kapital nie chce płacić rynkowego czynszu tylko kombinuje.Jak sie im nie opłaca to niech sprzedadzą galerie obecnym najemcom i ida w cholere.


Jak dobrze pamiętam miasto na korzystnych warunkach wydzierżawiło miejskim kupcom ten teren aby zrekompensować im powstanie marketów.Kupcy wzieli odsyp i przekazali teren kapitałowi zagranicznemu robiąc Grobla w ptaka.A teraz ten zachodni kapital nie chce płacić rynkowego czynszu tylko kombinuje.Jak sie im nie opłaca to niech sprzedadzą galerie obecnym najemcom i ida w cholere. rozwiń
Avatar
H2O2 / 16 grudnia 2009 o 14:31
ixi napisał:
Jaka nagroda chłopie, o czym ty mówisz? Inwestorzy budujący galerię zrobili dobrze przede wszystkim sobie. Jak rozumiem budynek stoi na ziemi miasta, jeśli ceny na rynku są wyższe to dlaczego GZ ma płacić mniej?


Słusznie prawisz. Moim zdaniem głupotą by było sprzedawanie tego gruntu, to dla miasta stały dopływ gotówki.
Avatar
ixi / 15 grudnia 2009 o 08:37
puławiak napisał:
A ja zastanawiam się nad takim faktem.... Facet zbudował kompleks i powiedzmy to sobie --- zrobił dobrze mieszkańcom. No tak --- Galeria jest miejscem schadzek w deszczowe dni. Można tam posiedzieć, pochodzić po sklepach w miłej i czystej atmosferze. Ludzie są zadowoleni. Wartość dodana dla miasta. I jaką miasto funduje "nagrodę" właścicielowi galerii?....

A UM Puławy zamiast docenić ten fakt i odsprzedać grunt - nie chce tego uczynić, tylko wciąż woła o nowe "haracze" za dzierżawę.
Panie Grobel, zrób Pan coś z tym, na Boga! Co to za burdel?


Jaka nagroda chłopie, o czym ty mówisz? Inwestorzy budujący galerię zrobili dobrze przede wszystkim sobie. Jak rozumiem budynek stoi na ziemi miasta, jeśli ceny na rynku są wyższe to dlaczego GZ ma płacić mniej?


Jaka nagroda chłopie, o czym ty mówisz? Inwestorzy budujący galerię zrobili dobrze przede wszystkim sobie. Jak rozumiem budynek stoi na ziemi miasta, jeśli ceny na rynku są wyższe to dlaczego GZ ma płacić mniej? rozwiń
Avatar
puławiak / 15 grudnia 2009 o 07:08
A ja zastanawiam się nad takim faktem.... Facet zbudował kompleks i powiedzmy to sobie --- zrobił dobrze mieszkańcom. No tak --- Galeria jest miejscem schadzek w deszczowe dni. Można tam posiedzieć, pochodzić po sklepach w miłej i czystej atmosferze. Ludzie są zadowoleni. Wartość dodana dla miasta. I jaką miasto funduje "nagrodę" właścicielowi galerii?....

A UM Puławy zamiast docenić ten fakt i odsprzedać grunt - nie chce tego uczynić, tylko wciąż woła o nowe "haracze" za dzierżawę.
Panie Grobel, zrób Pan coś z tym, na Boga! Co to za burdel?
A ja zastanawiam się nad takim faktem.... Facet zbudował kompleks i powiedzmy to sobie --- zrobił dobrze mieszkańcom. No tak --- Galeria jest miejscem schadzek w deszczowe dni. Można tam posiedzieć, pochodzić po sklepach w miłej i czystej atmosferze. Ludzie są zadowoleni. Wartość dodana dla miasta. I jaką miasto funduje "nagrodę" właścicielowi galerii?....

A UM Puławy zamiast docenić ten fakt i odsprzedać grunt - nie chce tego uczynić, tylko wciąż woła o nowe "haracze" za dzierżawę.
Panie Grobel, zrób ... rozwiń
Avatar
za / 15 grudnia 2009 o 06:12
Nie najlepiej zaczyna się dziać w UM w Puławach,wiele spraw jest przez urzędników wykonanych niechlujnie i niezgodnie z prawem.Czy jest to efekt zatrudniania "klanów rodzinnych" i stąd ta niekompetencja czy jakieś drugie dno.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 11 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 105 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!