piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

GE i Siemens chcą budować Elektrownię Puławy. Ale wciąż nie wiadomo, co z inwestycją

Dodano: 25 lutego 2017, 18:50

Jak dotąd władze Azotów, nie podjęły nowych działań dotyczących finansowania projektu
Jak dotąd władze Azotów, nie podjęły nowych działań dotyczących finansowania projektu

Firmy General Electric i Siemens złożyły komplety dokumentów dotyczących generalnego wykonawstwa budowy „Elektrowni Puławy”. Wciąż nie ma jednak jeszcze ostatecznej decyzji o realizacji inwestycji.

Jaka ma być nowa elektrociepłownia, która ma powstać na terenie gminy Puławy? Trwają procedury związane z przetargiem na wybór „generalnego realizatora inwestycji” elektrowni z blokiem gazowo-parowym. Oferty w odpowiedzi na wysłane zaproszenia zostały złożone już we wrześniu 2016 roku. Zainteresowanie Puławami wykazały zagraniczne koncerny: General Electric Power Sp. z.o.o. oraz Siemens Sp. z.o.o.

– W toku prac wynikła konieczność uzyskania od oferentów dodatkowych wyjaśnień różnić i nieścisłości (...). Poproszono także oferentów o złożenie ofert ostatecznych, które zostały przedstawione przez obie firmy zgodnie z terminem 10 lutego br. Ich porównanie ma zakończyć się do połowy marca – mówi Michał Mulawa, rzecznik Grupy Azoty „Puławy”.

Jak dotąd władze Azotów, nie podjęły nowych działań dotyczących finansowania projektu. – Otrzymane od banków deklaracje wstępne (z marca 2016 r. – red. ) ws. ewentualnej gotowości udziału w finansowaniu projektu nie były dodatkowo analizowane – przyznaje rzecznik puławskich Azotów. – Wznowienie rozmów będzie możliwe dopiero po rozstrzygnięciu przetargu i podjęciu ostatecznych decyzji odnośnie projektu – dodaje Michał Mulawa.

To świadczy, że w tej chwili nie ma jeszcze pewnej decyzji co do realizacji inwestycji. Projekt nowych bloków produkujących energię elektryczną i ciepło dotyczy gazu, ale w ubiegłym roku były już prezes Grupy Azoty, Mariusz Bober mówił o konieczności ponownego przeanalizowania tej kwestii.

Chodziło zarówno o paliwo, jak i moc elektrowni. Z kolei w grudniu ubiegłego roku minister energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział budowę innej elektrowni w naszym regionie, tuż przy kopani węgla kamiennego w Bogdance. Puławska spółka na razie nie informuje, czy te nowe plany mają wpływ na jej projekt elektrowni.

Elektrownia Puławy - wizualizacja
Elektrownia Puławy - wizualizacja
Czytaj więcej o: Elektrownia Puławy Puławy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
antypisomoher
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 lutego 2017 o 21:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może przelew nie ......szedł
Rozwiń
Gość
Gość (26 lutego 2017 o 19:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jak tam norweska "profesjonalna" inwestycja Tergopower w Lublinie? Podobno mieli budować na Lubelszczyźnie ale szybko się zorientowano, że to totalna amatorka i oszustwo. 70 projektów, hehe. Koń by się uśmiał.
Rozwiń
antypisomoher
antypisomoher (26 lutego 2017 o 16:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Durnota polega na tym, że nikt z Was nie widzi meritum. Po co ma budować zagraniczne konsorcjum zamiast polskiego. Najlepiej wyprowadzać kapitał z kraju a potem biadolić jak to jest źle.Stoicie toporne głowy w kolejach   min. w niemieckich sklepach po gówno niskiej jakości. Narzekajac między czasie,że brakuje kasy na wasze leczenie .Tempota ludu nie zna granic.Nic dziwnego,że  poseł Włodzimierz nazwał Was chamstwem wsch. a wy go ponownie w nagrodę do sejmu ponownie wybraliście. ,,tempota" buhaha ,,yntelygent" w chińskich galotach sie znalazł ktory stoi tylko w polskich sklepach..
Rozwiń
taka prawda
taka prawda (26 lutego 2017 o 15:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Durnota polega na tym, że nikt z Was nie widzi meritum. Po co ma budować zagraniczne konsorcjum zamiast polskiego. Najlepiej wyprowadzać kapitał z kraju a potem biadolić jak to jest źle.Stoicie toporne głowy w kolejach   min. w niemieckich sklepach po gówno niskiej jakości. Narzekajac między czasie,że brakuje kasy na wasze leczenie .Tempota ludu nie zna granic.Nic dziwnego,że  poseł Włodzimierz nazwał Was chamstwem wsch. a wy go ponownie w nagrodę do sejmu ponownie wybraliście.
Kto tu "tempota" to widac jak na dłoni.
Rozwiń
Gość
Gość (26 lutego 2017 o 14:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dobra zmiana
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!