niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Gmina Końskowola: Jest opóźnienie, bo zaszły okoliczności

Dodano: 11 listopada 2017, 19:33

Tak droga wyglądała w połowie października
Tak droga wyglądała w połowie października (fot. Radosław Szczęch / archiwum)

Mimo zapewnień, lubartowskie PRD nie zdążyło wykonać w pierwotnym terminie 700-metrowego odcinka drogi w stronę Sielc. Władze firmy podpisały z Urzędem Gminy Końskowola aneks pozwalający na zmianę ostatecznego terminu zakończenia prac. Całość ostatecznie ma być gotowa w tym miesiącu.

Przebudowa odcinka ulicy Żyrzyńskiej w Końskowoli, z uwagi na jej fatalny stan była konieczna. Mieszkańcy gminy długo czekali na to, żeby w stronę Sielc pojechać równą, szeroką nawierzchnią. Niestety, ich cierpliwość została wystawiona na próbę.

– Przebudowa drogi w Końskowoli realizowana przez PRD Lubartów nie zakończyła się w terminie. Nawierzchnia jest nie ułożona, większość chodnika nie jest przygotowana do układania kostki – napisał do nas Czytelnik na skrzynkę alarm24@dziennikwschodni.pl

Rzeczywiście Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Lubartów” nie zdążyło doprowadzić do zakończenia prac w terminie, czyli do 31 października. Dlaczego tak się stało?

– Zaszły okoliczności, które miały na to wpływ. Chodzi o roboty dodatkowe, które zlecił nam inwestor, takie jak choćby zmiana lamp oświetleniowych na inne, czy rodzaj użytych instalacji. Na niektóre elementy musieliśmy czekać i nie dało się ich dostać od ręki. Nie sprzyjały nam również warunki pogodowe – tłumaczy Janusza Białek, prezes PRD Lubartów.

Wykonawca przebudowy drogi zapewnia, że inwestycja jest już pod kontrolą. – Dobrej pogody wymaga już tylko położenie warstwy ścieralnej, z resztą na pewno sobie poradzimy – dodaje, zaznaczając, że firma porozumiała się już z Urzędem Gminy Końskowola odnośnie nowego terminu oddania drogi. – Podpisaliśmy aneks, który daje nam na to więcej czasu. Całość będzie gotowa jeszcze w tym miesiącu – zapewnia Janusz Białek.

Przypominamy, że w skład zadania wchodzi budowa chodnika, odwodnienia, asfaltowej nawierzchni z poboczem dla rowerzystów oraz nowe oświetlenie.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 listopada 2017 o 21:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skoro to droga prowadzi pod bramę Małgosi to dla przyspieszenia inwestycji powinna dołożyć z tych pieniędzy co je charytatywnie w PZU nie zarobiła.
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2017 o 20:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tu wahadło jest już na krótszym kawałku, przed widocznym skrzyżowaniem. Jest nadzieja, że wkrótce pojawi się tu warstwa ścieralna. Jadąc dalej w stronę S17 nie ma już pierwszego wahadła przed budową węzła Końskowola, ale jeszcze jest ostatnia za węzłem, choć na krótkim odcinku. W ostatnim miejscu będzie chyba najdłużej, bo łącznica nadal jest w kruszywie
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2017 o 20:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Lublinie na Lwowskiej chyba widziałem pęknięcie po całej szerokości w stronę kaliny. Nie mówiąc o pęknięciach na drodze rowerowej. To chyba jeszcze na gwarancji?
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2017 o 20:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Małgosi?
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2017 o 19:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czyj to domek w tle? ;)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!