Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

10 grudnia 2012 r.
17:21
Edytuj ten wpis

Gmina mogłaby zarobić na wiatrakach, ale protestują mieszkańcy

0 25 A A
500 tys. zł rocznie wpływałoby do kasy gminy z podatku od pięciu wiatraków (Karol Zienkiewicz/ Archi
500 tys. zł rocznie wpływałoby do kasy gminy z podatku od pięciu wiatraków (Karol Zienkiewicz/ Archi

Przeciwko budowie elektrowni wiatrowej protestują mieszkańcy trzech miejscowości. Jak dotąd skutecznie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rososz, Oszczywilk i Zalesie Kolonia to niewielkie miejscowości leżące w miejsko-wiejskiej gminie Ryki. Ich mieszkańcy nie zgadzają się, aby kilkaset metrów od ich domów stanęły wiatraki. Farmę wiatrową chce tu zbudować firma GEO Renewables z Warszawy.

– Popieram i protest mieszkańców, i budowę farmy. Wiatraki nie powinny jednak stać zbyt blisko domów. Nie wiadomo przecież, jakie mogą powodować skutki dla zdrowia – mówi Grzegorz Cieślak, sołtys wsi Zalesie.

Pod koniec listopada miejscy radni mieli wprowadzić zmiany do planu zagospodarowania przestrzennego gminy. Tak, aby na polach mogło stanąć pięć masztów z wiatrakami. Ale sprzeciw mieszkańców trzech miejscowości okazał się na tyle skuteczny, by głosowanie w tej sprawie odłożyć na później.

– Burmistrz wycofał tę uchwałę z porządku obrad – mówi Tomasz Bany, zastępca burmistrza Ryk. – Skoro ludzie protestują, są być może za mało uświadomieni. W gestii firmy, która chce zbudować wiatraki, leży teraz to, aby ich przekonać. Być może trzeba zaproponować im wyjazdy i spotkania z sołtysami wsi, w których są już wiatraki.

– Nigdy nie będzie tak, że nikt nie zaprotestuje – mówi Jerzy Gąska, burmistrz Ryk. – Ale jeżeli to pięć, dziesięć czy piętnaście osób, to do sprawy trzeba wrócić.

Według burmistrza, zmiana lokalizacji farmy wiatrowej nie jest możliwa. – Wiatraki to nie hala sportowa, którą można postawić wszędzie. Stawia się je tam, gdzie wiatr jest najsilniejszy – tłumaczy Gąska.

Władze samorządowe chętnie widzą na swoim terenie takie inwestycje. – Za tych pięć wiatraków do budżetu gminy rocznie wpływałoby 500 tys. zł – mówi Gąska. – Gdybym chciał uzyskać takie przychody z podatku od działalności gospodarczej i od gruntu, to musiałyby powstać w gminie firmy na terenie 33 tys. mkw. To tyle, co 33 markety.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
inka / 17 lutego 2013 o 12:07
O zapis prawny woła pokrzywdzone społeczenstwo, któremu przed oknami domów
wybudowano lub planuje sie wybudowanie turbin wiatrowych, a przecie Departament
Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia (pismo znak MZ-ZP-S-078-21233-13/EM/12 z
dnia 27 lutego 2012r) zaleca lokalizowanie elektrowni wiatrowych w odległosci nie mniejszej
ni 2 km od domów mieszkalnych.
Pokrzywdzeni Polacy maja prawo domagac sie jednego krótkiego zapisu ustalajacego
minimalna odległosc turbin wiatrowych od siedzib ludzkich. Maja to przecie
zagwarantowane w konstytucji.
Kto wiec ponosi wine za brak unormowan prawnych?
Czy to tylko lenistwo ustawodawcy, czy celowa gra umoliwiajaca czerpanie przez niektóre
grupy ludzi ogromnych korzysci? Ale czy legalnych?
O zapis prawny woła pokrzywdzone społeczenstwo, któremu przed oknami domów
wybudowano lub planuje sie wybudowanie turbin wiatrowych, a przecie Departament
Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia (pismo znak MZ-ZP-S-078-21233-13/EM/12 z
dnia 27 lutego 2012r) zaleca lokalizowanie elektrowni wiatrowych w odległosci nie mniejszej
ni 2 km od domów mieszkalnych.
Pokrzywdzeni Polacy maja prawo domagac sie jednego krótkiego zapisu ustalajacego
minimalna odległosc turbin wiatrowych od siedzib ludzkich. Maja to p... rozwiń
Avatar
Kajo....zadziwiny / 20 grudnia 2012 o 14:16
Ludzi nalezy uczyc rozsadku, gospodarnosci i zapobiegliwosci.
Najlepsza ponoc nauka poprzez garnek w obszernym tego slowa znaczeniu!
Proponuje wiec zamrozenie ewentualnie planowanych w okolicy inwestycji z budzetu panstwa, a wiec nas wszystkich....
Niech teraz wiesniacy sami sobie radza, a nie korzystaja z pracy i poswiecenie wszystkich innych, tylko nie siebie samych....
Avatar
Fedo / 17 grudnia 2012 o 22:44
[quote name='cz się mylę?' timestamp='1355762924' post='710601']
Wsi wesoła wsi spokojna można by rzec za wieszczemWydaje mi się ,że wieś nazywa się Rossosz
[/quote]Mylisz się ,bo to jest własnie Rososz.
Avatar
cz się mylę? / 17 grudnia 2012 o 17:48
[quote name='Darek' timestamp='1355570179' post='709592']
Jestem mieszkańcem Rososzy, i nie po to wybrałem tak ładną i zdrową wieś, tak zieloną i tak leśną, tak spokojną i wesołą, żeby mi tu jakieś maszty stawiali. Koniec z tym, jak burmistrz chce sobie stawiać to przed własnym domem.
[/quote]Wsi wesoła wsi spokojna można by rzec za wieszczemWydaje mi się ,że wieś nazywa się Rossosz
Avatar
pani od polskiego / 17 grudnia 2012 o 17:44
[quote name='henio' timestamp='1355229205' post='707890']
Skoro to takie fajne to może prezes tej firemki co ma stawiać wiatraki pochwali sie ile mam takich dobrodziejst w swoim ogródku lub w bezpośredniej bliskości swojego domu (no powiedzmy w promieniu 2 kilometrów).
[/quote]"ile mam takich dobrodziejst"a do szkoły dobrodzieju to gdzie się chodziło?
Avatar
mateusz / 16 grudnia 2012 o 23:40
[quote name='mieszkanka gminy' timestamp='1355583740' post='709784']
Witam, radzę zapoznać się bardziej z tematem elektrowni wiatrowych i dopiero mówić o złych skutkach elektrowni wiatrowych. Z tego co wiem w wielu krajach europy inwestują w takie elektrownie. W Holandii są nawet bliżej budynków mieszkalnych, a nawet w wiatrakach drewnianych mieszkają ludzie i im to nie przeszkadza. Udowodnione też jest, iż hałas elektrowni wcale nie jest groźny a wręcz dopuszczalny z normą naszego kraju. Więcej w Gazecie "Twój Głos" oraz "Nasz Region".
[/quote] Czytałem własnie w "Twoim Glosie", i było tam napisane, że w Holandii cena 1 kwh wynosi 1 eurocent .Jest to ewidentna bzdura i tyle samo są warte pozostałe informacje zawarte w tym artykule.
[quote name='mieszkanka gminy' timestamp='1355583740' post='709784']
Witam, radzę zapoznać się bardziej z tematem elektrowni wiatrowych i dopiero mówić o złych skutkach elektrowni wiatrowych. Z tego co wiem w wielu krajach europy inwestują w takie elektrownie. W Holandii są nawet bliżej budynków mieszkalnych, a nawet w wiatrakach drewnianych mieszkają ludzie i im to nie przeszkadza. Udowodnione też jest, iż hałas elektrowni wcale nie jest groźny a wręcz dopuszczalny z normą naszego kraju. Więcej w Gazecie "... rozwiń
Avatar
mateusz / 16 grudnia 2012 o 23:37
[quote name='mieszkanka gminy' timestamp='1355583740' post='709784']
Witam, radzę zapoznać się bardziej z tematem elektrowni wiatrowych i dopiero mówić o złych skutkach elektrowni wiatrowych. Z tego co wiem w wielu krajach europy inwestują w takie elektrownie. W Holandii są nawet bliżej budynków mieszkalnych, a nawet w wiatrakach drewnianych mieszkają ludzie i im to nie przeszkadza. Udowodnione też jest, iż hałas elektrowni wcale nie jest groźny a wręcz dopuszczalny z normą naszego kraju. Więcej w Gazecie "Twój Głos" oraz "Nasz Region".
[/quote] Czytałem własnie w "Twoim Glosie", i było tam napisane, że w Holandii cena 1 kwh wynosi 1 eurocent .Jest to ewidentna bzdura i tyle samo są warte pozostałe informacje zawarte w tym artykule.
[quote name='mieszkanka gminy' timestamp='1355583740' post='709784']
Witam, radzę zapoznać się bardziej z tematem elektrowni wiatrowych i dopiero mówić o złych skutkach elektrowni wiatrowych. Z tego co wiem w wielu krajach europy inwestują w takie elektrownie. W Holandii są nawet bliżej budynków mieszkalnych, a nawet w wiatrakach drewnianych mieszkają ludzie i im to nie przeszkadza. Udowodnione też jest, iż hałas elektrowni wcale nie jest groźny a wręcz dopuszczalny z normą naszego kraju. Więcej w Gazecie "... rozwiń
Avatar
mateusz / 16 grudnia 2012 o 23:17
[quote name='Darek' timestamp='1355570179' post='709592']
Jestem mieszkańcem Rososzy, i nie po to wybrałem tak ładną i zdrową wieś, tak zieloną i tak leśną, tak spokojną i wesołą, żeby mi tu jakieś maszty stawiali. Koniec z tym, jak burmistrz chce sobie stawiać to przed własnym domem.
[/quote] Nie może postawić przed swoim domem ,bo go po prostu nie ma(wg. oświadczenia majątkowego)
Avatar
Lena / 15 grudnia 2012 o 16:11
[url="http://wiatrowa.eu.interia.pl/"]http://wiatrowa.eu.interia.pl/[/url]
[url="http://wiatrowa.blox.pl/2012/11/Energia-wiatrowa-najczestsze-mity-specjalnie-dla.html"]http://wiatrowa.blox...jalnie-dla.html[/url]
Avatar
mieszkanka gminy / 15 grudnia 2012 o 16:02
Witam, radzę zapoznać się bardziej z tematem elektrowni wiatrowych i dopiero mówić o złych skutkach elektrowni wiatrowych. Z tego co wiem w wielu krajach europy inwestują w takie elektrownie. W Holandii są nawet bliżej budynków mieszkalnych, a nawet w wiatrakach drewnianych mieszkają ludzie i im to nie przeszkadza. Udowodnione też jest, iż hałas elektrowni wcale nie jest groźny a wręcz dopuszczalny z normą naszego kraju. Więcej w Gazecie "Twój Głos" oraz "Nasz Region".
Avatar
inka / 17 lutego 2013 o 12:07
O zapis prawny woła pokrzywdzone społeczenstwo, któremu przed oknami domów
wybudowano lub planuje sie wybudowanie turbin wiatrowych, a przecie Departament
Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia (pismo znak MZ-ZP-S-078-21233-13/EM/12 z
dnia 27 lutego 2012r) zaleca lokalizowanie elektrowni wiatrowych w odległosci nie mniejszej
ni 2 km od domów mieszkalnych.
Pokrzywdzeni Polacy maja prawo domagac sie jednego krótkiego zapisu ustalajacego
minimalna odległosc turbin wiatrowych od siedzib ludzkich. Maja to przecie
zagwarantowane w konstytucji.
Kto wiec ponosi wine za brak unormowan prawnych?
Czy to tylko lenistwo ustawodawcy, czy celowa gra umoliwiajaca czerpanie przez niektóre
grupy ludzi ogromnych korzysci? Ale czy legalnych?
O zapis prawny woła pokrzywdzone społeczenstwo, któremu przed oknami domów
wybudowano lub planuje sie wybudowanie turbin wiatrowych, a przecie Departament
Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia (pismo znak MZ-ZP-S-078-21233-13/EM/12 z
dnia 27 lutego 2012r) zaleca lokalizowanie elektrowni wiatrowych w odległosci nie mniejszej
ni 2 km od domów mieszkalnych.
Pokrzywdzeni Polacy maja prawo domagac sie jednego krótkiego zapisu ustalajacego
minimalna odległosc turbin wiatrowych od siedzib ludzkich. Maja to p... rozwiń
Avatar
Kajo....zadziwiny / 20 grudnia 2012 o 14:16
Ludzi nalezy uczyc rozsadku, gospodarnosci i zapobiegliwosci.
Najlepsza ponoc nauka poprzez garnek w obszernym tego slowa znaczeniu!
Proponuje wiec zamrozenie ewentualnie planowanych w okolicy inwestycji z budzetu panstwa, a wiec nas wszystkich....
Niech teraz wiesniacy sami sobie radza, a nie korzystaja z pracy i poswiecenie wszystkich innych, tylko nie siebie samych....
Avatar
Fedo / 17 grudnia 2012 o 22:44
[quote name='cz się mylę?' timestamp='1355762924' post='710601']
Wsi wesoła wsi spokojna można by rzec za wieszczemWydaje mi się ,że wieś nazywa się Rossosz
[/quote]Mylisz się ,bo to jest własnie Rososz.
Avatar
cz się mylę? / 17 grudnia 2012 o 17:48
[quote name='Darek' timestamp='1355570179' post='709592']
Jestem mieszkańcem Rososzy, i nie po to wybrałem tak ładną i zdrową wieś, tak zieloną i tak leśną, tak spokojną i wesołą, żeby mi tu jakieś maszty stawiali. Koniec z tym, jak burmistrz chce sobie stawiać to przed własnym domem.
[/quote]Wsi wesoła wsi spokojna można by rzec za wieszczemWydaje mi się ,że wieś nazywa się Rossosz
Avatar
pani od polskiego / 17 grudnia 2012 o 17:44
[quote name='henio' timestamp='1355229205' post='707890']
Skoro to takie fajne to może prezes tej firemki co ma stawiać wiatraki pochwali sie ile mam takich dobrodziejst w swoim ogródku lub w bezpośredniej bliskości swojego domu (no powiedzmy w promieniu 2 kilometrów).
[/quote]"ile mam takich dobrodziejst"a do szkoły dobrodzieju to gdzie się chodziło?
Avatar
mateusz / 16 grudnia 2012 o 23:40
[quote name='mieszkanka gminy' timestamp='1355583740' post='709784']
Witam, radzę zapoznać się bardziej z tematem elektrowni wiatrowych i dopiero mówić o złych skutkach elektrowni wiatrowych. Z tego co wiem w wielu krajach europy inwestują w takie elektrownie. W Holandii są nawet bliżej budynków mieszkalnych, a nawet w wiatrakach drewnianych mieszkają ludzie i im to nie przeszkadza. Udowodnione też jest, iż hałas elektrowni wcale nie jest groźny a wręcz dopuszczalny z normą naszego kraju. Więcej w Gazecie "Twój Głos" oraz "Nasz Region".
[/quote] Czytałem własnie w "Twoim Glosie", i było tam napisane, że w Holandii cena 1 kwh wynosi 1 eurocent .Jest to ewidentna bzdura i tyle samo są warte pozostałe informacje zawarte w tym artykule.
[quote name='mieszkanka gminy' timestamp='1355583740' post='709784']
Witam, radzę zapoznać się bardziej z tematem elektrowni wiatrowych i dopiero mówić o złych skutkach elektrowni wiatrowych. Z tego co wiem w wielu krajach europy inwestują w takie elektrownie. W Holandii są nawet bliżej budynków mieszkalnych, a nawet w wiatrakach drewnianych mieszkają ludzie i im to nie przeszkadza. Udowodnione też jest, iż hałas elektrowni wcale nie jest groźny a wręcz dopuszczalny z normą naszego kraju. Więcej w Gazecie "... rozwiń
Avatar
mateusz / 16 grudnia 2012 o 23:37
[quote name='mieszkanka gminy' timestamp='1355583740' post='709784']
Witam, radzę zapoznać się bardziej z tematem elektrowni wiatrowych i dopiero mówić o złych skutkach elektrowni wiatrowych. Z tego co wiem w wielu krajach europy inwestują w takie elektrownie. W Holandii są nawet bliżej budynków mieszkalnych, a nawet w wiatrakach drewnianych mieszkają ludzie i im to nie przeszkadza. Udowodnione też jest, iż hałas elektrowni wcale nie jest groźny a wręcz dopuszczalny z normą naszego kraju. Więcej w Gazecie "Twój Głos" oraz "Nasz Region".
[/quote] Czytałem własnie w "Twoim Glosie", i było tam napisane, że w Holandii cena 1 kwh wynosi 1 eurocent .Jest to ewidentna bzdura i tyle samo są warte pozostałe informacje zawarte w tym artykule.
[quote name='mieszkanka gminy' timestamp='1355583740' post='709784']
Witam, radzę zapoznać się bardziej z tematem elektrowni wiatrowych i dopiero mówić o złych skutkach elektrowni wiatrowych. Z tego co wiem w wielu krajach europy inwestują w takie elektrownie. W Holandii są nawet bliżej budynków mieszkalnych, a nawet w wiatrakach drewnianych mieszkają ludzie i im to nie przeszkadza. Udowodnione też jest, iż hałas elektrowni wcale nie jest groźny a wręcz dopuszczalny z normą naszego kraju. Więcej w Gazecie "... rozwiń
Avatar
mateusz / 16 grudnia 2012 o 23:17
[quote name='Darek' timestamp='1355570179' post='709592']
Jestem mieszkańcem Rososzy, i nie po to wybrałem tak ładną i zdrową wieś, tak zieloną i tak leśną, tak spokojną i wesołą, żeby mi tu jakieś maszty stawiali. Koniec z tym, jak burmistrz chce sobie stawiać to przed własnym domem.
[/quote] Nie może postawić przed swoim domem ,bo go po prostu nie ma(wg. oświadczenia majątkowego)
Avatar
Lena / 15 grudnia 2012 o 16:11
[url="http://wiatrowa.eu.interia.pl/"]http://wiatrowa.eu.interia.pl/[/url]
[url="http://wiatrowa.blox.pl/2012/11/Energia-wiatrowa-najczestsze-mity-specjalnie-dla.html"]http://wiatrowa.blox...jalnie-dla.html[/url]
Avatar
mieszkanka gminy / 15 grudnia 2012 o 16:02
Witam, radzę zapoznać się bardziej z tematem elektrowni wiatrowych i dopiero mówić o złych skutkach elektrowni wiatrowych. Z tego co wiem w wielu krajach europy inwestują w takie elektrownie. W Holandii są nawet bliżej budynków mieszkalnych, a nawet w wiatrakach drewnianych mieszkają ludzie i im to nie przeszkadza. Udowodnione też jest, iż hałas elektrowni wcale nie jest groźny a wręcz dopuszczalny z normą naszego kraju. Więcej w Gazecie "Twój Głos" oraz "Nasz Region".
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 5 0

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 6

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 37 6

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 211 47

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 15

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 59 58

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 19 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!