niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Gmina Puławy: Krytyka wójta się nie przebiła. Dostał absolutorium

Dodano: 18 czerwca 2016, 20:19

Radni przyjęli sprawozdanie finansowe za 2015 rok i udzielili wójtowi Krzysztofowi Brzezińskiemu absolutorium. Nie wszyscy samorządowcy je poparli, krytykując nietrafione inwestycje i zbyt wysokie wydatki na promocję.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Zanim na wtorkowej sesji radni podnieśli ręce do góry, sytuację finansową gminy zreferował przewodniczący komisji rewizyjnej, Ryszard Piaseczny.

– Gmina nie posiada zadłużenia. Ubiegły rok zakończył się nadwyżką wysokości 3,2 mln złotych. Wydatki przekroczyły 30 mln, co oznacza 87,6 procent planu. Wójt wydając publiczne pieniądze kierował się zasadą rzetelności, celowości i gospodarności – podkreślał radny Piaseczny.

Z tymi ostatnimi słowami nie zgodziła się radna Mariola Antoniak, która stwierdziła, że było dokładnie odwrotnie. – Mam bardzo dużo zastrzeżeń właśnie do celowości, oszczędności, gospodarności i efektywności. Do skwerku w Górze Puławskiej cały czas dokładamy. Place zabaw - jestem przerażona tym, w jaki sposób zostały rozlokowane w naszej gminie. Tam gdzie jest dużo dzieci, placów nie ma. Cały czas uważam również, że za dużo pieniędzy wydajemy na promocję, która nie przynosi efektów – krytykowała radna.

W podobnym tonie wypowiedziała się także Renata Molenda, była przewodnicząca rady gminy, która prowadzoną obecnie politykę inwestycyjną nazwała wybiórczą. Przyznała również, że ma świadomość poważnych skutków otwartego wystąpienia przeciwko wójtowi.

– Być może skazujemy właśnie swoje miejscowości na pomijanie przez następne lata, ale jak ktoś kiedyś powiedział „nie należy mylić prawdy z opinią większości”.

Ostatecznie za udzieleniem wójtowi absolutorium zagłosowało 12 z 15 obecnych na sali radnych. Krzysztof Brzeziński podziękował radzie gminy, współpracownikom, dyrektorom gminnych jednostek, sołtysom oraz „wszystkim ludziom dobrej woli”. Największe słowa uznania skierował do Krystyny Jędrych, skarbnika gminy. Częściowo odniósł się także do stawianych mu przez część rady zarzutów.

– Pyskówki nigdy mnie nie interesowały, a pojawiające się zarzuty są w kółko te same. Ja nigdy nikomu nie odmówiłem pomocy, czy to zespołom muzycznym, czy harcerzom. Pamiętajmy o tym, że gmina jest naszą wspólną sprawą, jest piękna i prężnie się rozwija – mówił wójt, przypominając o trwających i planowanych inwestycjach.

Na zakończenie Krzysztof Brzeziński od swoich pracowników otrzymał kwiaty, a przyjęcie absolutorium zebrani w remizie mieszkańcy nagrodzili brawami

fot. Radosław Szczęch

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 czerwca 2016 o 17:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przykład kompetencji to głosowanie absolutorium za 2015 r. Głosy przeciw dlatego, że skwerek w Górze i place zabaw. Tyle tylko, że to nie były inwestycje z 2015 roku! To trochę tak, jakby w EURO 2016 obstawić zwycięstwo Chin. Skazywanie miejscowości na pomijanie przez lata może być wtedy, jeśli inni radni uchwalając budżet będą współpracować, a wielka trójka krytykująca wszystko i wszystkich zostanie odstawiona na bok, bo i tak nic im nie będzie pasować
Rozwiń
Gość
Gość (21 czerwca 2016 o 16:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani Antoniak to tylko jej miejsce chór w kosciele za krótka jest zeby sie udzielac!
Rozwiń
Gość
Gość (19 czerwca 2016 o 23:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uważam, że tytuł jest stronniczy. Podobnie jak cały artykuł i Dziennik Wschodni. Krytyka się nie przebiła, bo wynikała tylko i wyłącznie z zajadłości ekipy pani Seredyn!!! Trzeba to wprost pisać!!! Żadnych obiektywnych zarzutów, tylko i wyłącznie subiektywne odczucia trzech pań zwanych popularnie "elżbietanki". Bo pozostałe osoby przynajmniej zachowują pozoru obiektywnej pracy na rzecz całej gminy, a nie jednej mieszkanki :( Ładnie na sesji Paweł Beczek i Sławek Jedliczko powiedzieli- może najpierw panie się poduczą, ustawę o samorządzie przeczytają, podstawowe pojęcia przyswoją, a dopiero później pozują na yntelygęcję :D
Rozwiń
tuptus
tuptus (19 czerwca 2016 o 14:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie wiesz kto? żródło mądrości w "marynarskiej" się mieści :D Pani była przewodnicząca jako radna w poprzedniej kadencji prawie wcale się nie wypowiadała, tylko szemrała z sołtysami. Jako przewodnicząca też się nie popisała. Za to teraz- doprawdy :)
Rozwiń
Gość
Gość (19 czerwca 2016 o 13:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto pani radnej, która nie potrafiła utrzymać funkcji Przewodniczącej Rady Gminy podsunął te tak mądre słowa: „nie należy mylić prawdy z opinią większości”. Strzał w obydwie stopy z kolanami włącznie! Właśnie prawda wyrażona opinią większości zatryumfowała podczas tej sesji RG! Brawo Panie Wójcie, jest Pan super samorządowcem!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!