wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Gmina Puławy: Więcej dla wójta i sołtysów

Dodano: 25 maja 2017, 18:06

Wójt gminy Puławy Krzysztof Brzeziński
Wójt gminy Puławy Krzysztof Brzeziński

Krzysztof Brzeziński, wójt gminy Puławy, od czerwca ma zarabiać o 1300 złotych brutto miesięcznie więcej, niż dotychczas. Podwyżkę otrzymają także sołtysi. We wtorek projekty uchwał w tej sprawie poparli radni z gminnych komisji

Wójt Brzeziński swoją drugą kadencję w gminie Puławy rozpoczął od decyzji rady dotyczącej obniżenia wynagrodzenia, jakim dysponował przez poprzednie cztery lata. Od tamtego czasu sporo się zmieniło, bo ilość politycznych oponentów w radzie spadła, a zwolenników przybyło. Dzisiaj są tego efekty. Projekt uchwały o zmianie wysokości wynagrodzenia wójta w poprzedni wtorek 16 maja poparły wszystkie komisje. Jeśli radni do najbliższej sesji nie zmienią zdania, od czerwca wójt będzie otrzymywał miesięcznie o 1300 złotych brutto więcej, niż dotychczas.

W sumie będzie to trochę ponad 12 tys. złotych miesięcznie. Skąd taka decyzja rady?

– Z powodzeniem realizowane są w naszej gminie duże inwestycje, jak szkoły w Górze Puławskiej i Gołębiu. To przykład dobrej współpracy rady gminy z wójtem, który w ostatniej kadencji nie otrzymywał podwyżek. Wręcz przeciwnie - jego wynagrodzenie zostało obniżone, w stosunku do tego z pierwszej kadencji – przypomina radny Tomasz Mizak, przewodniczący komisji budżetowej.

Nie wszyscy jednak podwyżkę dla wójta popierają. Wśród przeciwników jest najbardziej zagorzały krytyk poczynań Krzysztofa Brzezińskiego, radna Mariola Antoniak. – Nie rozumiem dlaczego mamy przyznawać wójtowi tę podwyżkę. Od lat słyszę, że na wszystko brakuje pieniędzy. Nie można się doprosić nawet o postawienie znaku drogowego, ale dla wójta pieniądze, jak widać są. Ja na pewno będę głosowała przeciw – mówi radna.

– O budżet jestem spokojny. Poradzimy sobie zarówno z inwestycjami, jak i nowymi stawkami wynagrodzeń – zapewnia radny Mizak, który podkreśla, że gmina Puławy jest największą gminą w powiecie puławskim (po Puławach), i stać ją na podjęcie takiej decyzji. Uchwała w tej sprawie ma zostać przyjęta podczas najbliższej sesji, 26 maja.

W osobnym punkcie obrad podwyższone mają zostać także stawki dla sołtysów, którzy od czerwca będą mogli liczyć już nie na 100, a na 125 złotych za udział w posiedzeniach rady gminy. Każda nieobecność będzie ma skutkować potrąceniem części tej kwoty.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
vw
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 maja 2017 o 14:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już kilka razy ekipa wójta pokazała elzbietankom i Elżbiecie że nie mają szans. I tak trzymać
Rozwiń
Gość
Gość (27 maja 2017 o 09:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ależ w komentarzach nachalna PROPAGANDA
Rozwiń
vw
vw (27 maja 2017 o 08:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
"Na szczęście większość ludzi już przejrzała na oczy (lepiej późno niż wcale) i to będzie ostatnie jego dwa lata"
  Raczej "to będą ostatnie jego dwa lata". Chyba autor wpisu powinien wrócić do podstawówki, może do którejś rozbudowanej za Brzezińskiego ...
Rozwiń
Gość
Gość (26 maja 2017 o 22:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na szczęście większość ludzi już przejrzała na oczy (lepiej późno niż wcale) i to będzie ostatnie jego dwa lata. Z Poniatowej się pozbyli wice i mają spokój. Daj Boże jak najkrócej w gminie Puławy...
Rozwiń
Gość
Gość (26 maja 2017 o 20:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wójt dostał absolutorium i podwyżkę. Mariola i przyboczne przeciw, ale ich zarzuty kasowane od ręki. Trzeba przyznać, że kadra wójta dobrze przygotowana do sesji. Na ich tle bezradność opozycji porażająca.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!