sobota, 24 lutego 2018 r.

Puławy

Gmina Puławy: Wiejskie świetlice będą tańsze. Dla niektórych

Dodano: 25 stycznia 2017, 20:52
Autor: rs

Radni gminy Puławy zamierzają zmienić uchwałę regulującą dobowe i godzinowe stawki za korzystanie z wiejskich świetlic. Koszt najmu spadnie tym, których zajęcia przysłużą się lokalnej społeczności.

Dotychczas obowiązująca uchwała, która reguluje stawki najmu dobowe i godzinowe świetlic w całej gminie Puławy nie pozwalała wójtowi na ich obniżanie opłat w wyjątkowych okolicznościach. Teraz ma się to zmienić.

Radni doszli do wniosku, że wykorzystywanie świetlic do celów niekomercyjnych, pozytywnie oddziałujących na lokalną społeczność, powinno być wyceniane inaczej, niż pod przysłowiową sprzedaż garnków lub pościeli. Za przykład podają warsztaty dla seniorów z obsługi komputerów czy inne zajęcia wzbogacające umiejętności lub wiedzę mieszkańców.

W opracowaniu jest obecnie nowa uchwała, która da wójtowi możliwość ustalania niższych stawek dla najemców niekomercyjnych. Zasady najmu dla pozostałych użytkowników nie zmienią się. Za wynajęcie tych lepiej wyposażonych świetlic obecnie trzeba zapłacić ok. 30-50 zł za godzinę. Nad zmianami radni będą głosować na najbliższej sesji, a bardziej elastyczne zasady naliczania opłat zaczną obowiązywać maksymalnie w ciągu dwóch tygodni od opublikowania uchwały w urzędowym dzienniku.

Czytaj więcej o: gmina Puławy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!