Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

16 lipca 2016 r.
14:42

Mieszkańcy boją się odoru. Nie chcą kolejnej chlewni

Autor: Zdjęcie autora rs
0 234 A A
(fot. fot. Dorota Awiorko/ archiwum)
(fot. fot. Dorota Awiorko/ archiwum)

Mieszkańcom Borysowa i Bałtowa nie podobają plany budowy nowej chlewni na działce pomiędzy wioskami. Przeciwny tej inwestycji jest także wójt gminy Żyrzyn

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Protest mieszkańców Borysowa wywołała uchwała rady gminy Żyrzyn dotycząca przystąpienia do zmian w studium, w której działkę leżąca pół kilometra od zabudowań przeznaczono pod hodowlę rolną. Chodzi o nową, drugą już chlewnię dla tuczników.

Zdaniem pana Grzegorza, taka inwestycja w niewielkiej miejscowości, to zły pomysł.
– Już teraz, przy jednej chlewni, przy niekorzystnych wiatrach odór swoim zasięgiem obejmuje połowę wsi – mówi mieszkaniec Borysowa. – Gdy na górce pojawi się drugi zakład, o komforcie życia w Borysowie będzie można zapomnieć.

Podobnie jak inni mieszkańcy wioski, pan Grzegorz obawia się też utraty wartości swojej działki.
Mieszkańcy wsi próbują więc wpłynąć na gminnych radnych, by zmienili zdanie i zrezygnowali ze zmian w studium.

– Nie walczymy o bogactwo, bo nic po bogactwie, gdy nie ma czym oddychać. Walczymy o prawo do czystego środowiska, które próbuje nam się odebrać – tłumaczy pan Grzegorz, zachęcając mieszkańców Borysowa i Bałtowa do wysłania petycji do radnych o utrzymanie obowiązującego obecnie zakazu lokalizacji na tym terenie „obiektów uciążliwych”.

W ciągu ostatnich trzech tygodni pod petycją w tej sprawie podpisało się ok. 150 osób. O planach budowy chlewni wiedzą już niemal wszyscy. Przeciwnikiem borysowskiej lokalizacji nowej chlewni jest także wójt gminy Żyrzyn.

– Nigdy nie byłem zwolennikiem takiego rozwiązania – zapewnia Andrzej Bujek. – Uważam, że radni nie powinni lekceważyć opinii mieszkańców. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru firmy, która przygotuje projekt zmian w studium. Urbaniści przyjrzą się propozycjom, także pod kątem prawnym. Ich opinia będzie miała wpływ na ostateczną decyzję w tej sprawie – dodaje.

Jak podkreśla, formalnej zgody na budowę chlewni nikt jeszcze nie wydał. – Moim zdaniem tego rodzaju zakłady powinny znaleźć się w północno-wschodniej części naszej gminy lub poza jej granicami – mówi.

Pod wpływem rosnącego oporu społecznego, stanowisko w sprawie lokalizacji chlewni powoli zmienia także Zenon Kwit, sołtys Borysowa i nieformalny właściciel chlewni (gospodarstwo hodowlane przejął jego syn). W miniony poniedziałek przedsiębiorca spotkał się z wójtem. Rozmowa dotyczyła możliwości zmiany lokalizacji nowej chlewni.

Komentarze 234

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 lipca 2016 o 08:48
+2
Jeśli Wójt jest naprawdę po stronie ludzi to ma całe mnóstwo możliwości by tą inwestycję zatrzymać. Jak uważa, że to ma być północno-wschodnia część gminy - niech znajdzie mu tam miejsce. Przyklaśniemy. Choć ciekawe jak tamci mieszkańcy...
Avatar
Gość / 17 lipca 2016 o 11:38
+2
wiesz, ja żyję na tamtej wsi, obok mnie mają kilka krów - czasem coś zaleci - ale wiem gdzie jestem i nie mam z tym problemu ale jak przechodzę obok tej chlewni która już jest a ma z 600 świń, to smród kładzie na kolana; a czasem to ciągnie się z wiatrem na kilkaset metrów niestety; ja po prostu nie chcę tak mieć w domu jak mają ludzie wokół tego
Avatar
yan.zepelin / 17 lipca 2016 o 11:31
+2
Małych szanować, im pomagać a nie szkodzić. Ale sytuacja gdy koleś wynosi się do miasta i sam zdalnie chce zrzucić ludziom taką bombę woła o pomstę do nieba. Weźmie dotacje, potrzyma chwilę, sprzeda Chińczykom czy Duńczykom - będzie miał miliona a my smród po grób. Gmina MUSI zadbać by odbyło się to kilka kilometrów od skupisk ludzkich. To co wójt mówi o północno wschodniej części gminy to może ok - choć ciekawe co na to tamci mieszkańcy.
Avatar
Gość / 16 lipca 2016 o 15:58
+2
ŚWINIE MOŻNA HODOWAĆ WSZĘDZIE... A LUDZIE TUTAJ KILKANAŚCIE DOMÓW POBUDOWALI I DZIESIĄTKI WYREMONTOWALI. WŁAŚCICIEL WYNIÓSŁ SIĘ DO PUŁAW A NAM CHCE ZROBIĆ BOMBĘ. A NAJCIEKAWSZE, ŻE JEGO OJCIEC A WŁAŚCICIEL OBECNEJ CHLEWNI WPROWADZIŁ TUTAJ ZAKAZ ROBIENIA TAKICH RZECZY. ZAKAZ JEST. ZAKAZ ZOSTAJE.
Avatar
bbbx_88 / 29 lipca 2016 o 14:47
+1
hahaha i znów popołudniowa rozrywka w postaci internetowej awantury. TAK JEST!
Avatar
Gość / 29 lipca 2016 o 14:40
+1
SPOKÓJ TO BURZY BUDOWA CHLEWNI. TO JAKBY MÓWIĆ, ŻE POLICJANT ZŁY BO ZŁODZIEJ COŚ UKRADŁ. LUDZIE CHCĄ ŻYĆ W SPOKOJU - A NIE W SMRODZIE. JUŻ DZIŚ RZYGAĆ SIĘ CHCE DWIEŚCIE METRÓW OD TEGO CO JEST A CUCHNIE NA PÓŁ KILOMETRA LEKKO.
Avatar
gość1952 / 29 lipca 2016 o 14:17
+1
Znek wymusza? To nie on obiecuje drogi,to nie on podjudza ludzi i nie on powtarza dalej wymieniając nazwiskami kto chlewnie spali. On nie marnuje czasu na śmieszne plakaciki które i tak znikają z prędkością światła,na katowanie w kółko i wciąż jedym i tym samym tematem.
Avatar
GOŚCINNIE / 29 lipca 2016 o 14:11
+1
Najśmieszniejsze w tym całym zamieszaniu jest to,że młodzi którzy gówno za przeproszeniem wiedzą o życiu nasłuchali się mądrości nowego sąsiada i teraz jak takie pachołki biegają dookoła niego i powtarzają bzdury na temat Pana Kwita i jego rodziny z nadzieją że może coś im się skapnie z całej afery a tu klops,po aferce sąsiad kopnie Was w litery a na wsi szacunku łatwo nie odzyskacie. Warto się nad tym zastanowić. 
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 13:21
+1
Żyrzyn włożył olbrzymi wysiłek, żeby być ładną, czystą gminą a nie napaćkaną różnymi paskudnymi inwestycjami jak Ryki. Przejdźcie się wokół Ryk - zobaczycie. W Żyrzynie otwarte przestrzenie to pola, miejscowości to miejscowości, no kolonii nie udało się polikwidować - bo stały się tu szczególnie atrakcyjne. Bujka można lubić lub nie - ale to jak okolice Żyrzyna teraz wyglądają to w dużej mierze jego zasługa. Poza chłodnią pod Wolą Osińską - wszędzie jest ładnie, czysto i schludnie. Tym bardziej smucą tak dziwne pomysły - świat nie kończy się na Żyrzynie. Są gminy które potrzebują takich inwestycji... Szpetne hale z których unosi się odór trzeba lokować tak, żeby nikt ich nie czuł ani nie widział.
Żyrzyn włożył olbrzymi wysiłek, żeby być ładną, czystą gminą a nie napaćkaną różnymi paskudnymi inwestycjami jak Ryki. Przejdźcie się wokół Ryk - zobaczycie. W Żyrzynie otwarte przestrzenie to pola, miejscowości to miejscowości, no kolonii nie udało się polikwidować - bo stały się tu szczególnie atrakcyjne. Bujka można lubić lub nie - ale to jak okolice Żyrzyna teraz wyglądają to w dużej mierze jego zasługa. Poza chłodnią pod Wolą Osińską - wszędzie jest ładnie, czysto i schludnie. Tym bardziej smucą tak dziwne pomysły - świat nie kończy się... rozwiń
Avatar
ognista / 20 lipca 2016 o 13:49
+1
jest bardzo wiele nieszkodliwych i nieuciążliwych rzeczy które można robić na wsi - takie promujmy bo dzieciaki w końcu zaczęły tu wracać. mamy xxi wiek i wszyscy wiedzą jak szkodliwe są fermy. jak ktoś chce się tym zajmować to ok - ale daleko od ludzi, a nie obudzić się gdy wszędzie są domy i próbować coś wielkiego wsadzić między nimi...
Avatar
www / 20 listopada 2016 o 12:23
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Pan Grześ zrobi wszystko dla swoich wiernych! Nie zna się na czymś- o to to nie problem,wynajmie ludzi od tego. :) bardzo Nie fair gra, człowiek który był tu od zawsze dostaje po głowie od nowicjusza z królewskim noskiem. Kpina
Kpina to jest z pomysłu stawiania chlewni na 3 000 świń!!! Smród, muchy, ODÓR i gnojowica....to będzie wizytówka Borysowa.
Avatar
www / 20 listopada 2016 o 12:20
NIEZNANY napisał:
każdy może sobie chlewnie postawić albo obory powiększyć ! zazdrość czysta zazdrość i nic poza tym!
Pan Inwestor? nie właśnie nie każdy !!! i nie w każdym miejscu... na szczęscie są odpowiednie instrytucje i PRAWO / USTAWA O OCHRONIE ŚRODOWISKA , które można wykorzystąc. Nie ma to jak czytac wypowiedzi ludzi , którzy nie mają jakichkolwiek podstaw merytorycznych.
Avatar
nie dla klanu kwitów / 20 listopada 2016 o 12:18
tywiesz napisał:
dodajcie możliwość komentowania na borysów.org a sąsiadowi polecam zjeść snicersa bo zaczyna ostro gwiazdorzyć.
pan inwestor się udziela na forum czy jego rodzina?
Avatar
tywiesz / 3 sierpnia 2016 o 22:16
dodajcie możliwość komentowania na borysów.org a sąsiadowi polecam zjeść snicersa bo zaczyna ostro gwiazdorzyć.
Avatar
Gość / 31 lipca 2016 o 20:00
Pan Grześ zrobi wszystko dla swoich wiernych! Nie zna się na czymś- o to to nie problem,wynajmie ludzi od tego. :) bardzo Nie fair gra, człowiek który był tu od zawsze dostaje po głowie od nowicjusza z królewskim noskiem. Kpina
Avatar
Gość / 31 lipca 2016 o 19:57
Henry dobrze piszesz!!! A o co może chodzić? Grzesiu zaraz będzie wnosił o odwołanie sołtysa żeby za kilka chwil sam zająć stołek. Bo on taki oświecony, mądry, z kasą (lecz bez klasy) z bandą pachołków pod pachą :) i czego to on nie załatwi..drogi,ławeczki, nowe plany zagospodarowania Borysowa ..nie zna sie na czymś? Żaden problem wynajmie ludzi od tego,przecież może. Niech sie lepiej zajmie swoją rodzina i praca zamiast siać zament na wsi i robić naiwnym Papke z mózgu.
Avatar
kasiaquit / 31 lipca 2016 o 15:52
Głupoty jakich mało. Żyć będziemy jak dawniej gdy wnioski do studium znikną. A smród jest od 2011. Gdy na gnojowicę wszystko "zmodernizowano". W tym czasie to i Pana Grzegorza dom stał. Nie oczekujcie normalności gdy smród i krzywdę robicie - a robić chcecie większy. Naciąganie prawa do granic możliwości. A prawo budować ma się każdy. Obecnie nawet tego chlewa co jest nie powinno być. Wynosić się z wielkimi smrodami na puste przestrzenie. A nie miedzy domy na które ludzie latami pracują. Korzystacie z tego, że smrodu się nie mierzy i nadużywacie prawa. Rozbudowa CHORY POMYSŁ. Wystarczy szkód ludziom.
Głupoty jakich mało. Żyć będziemy jak dawniej gdy wnioski do studium znikną. A smród jest od 2011. Gdy na gnojowicę wszystko "zmodernizowano". W tym czasie to i Pana Grzegorza dom stał. Nie oczekujcie normalności gdy smród i krzywdę robicie - a robić chcecie większy. Naciąganie prawa do granic możliwości. A prawo budować ma się każdy. Obecnie nawet tego chlewa co jest nie powinno być. Wynosić się z wielkimi smrodami na puste przestrzenie. A nie miedzy domy na które ludzie latami pracują. Korzystacie z tego, że smrodu się nie ... rozwiń
Avatar
HENRY / 31 lipca 2016 o 11:38
O matko, nie byłem tu zaledwie kilka dni, a tu takie teksty... To moze zacznijmy od poczatku. Skoro twierdzicie, że Pan Grzegorz nie jest nowy, bo przezcież jego teśc tam ma włoście, to przyjeżdżając w odwiedziny chyba wczesniej też czuł okoliczne zapachy chyba, że nos mu sie wyczulił dopiero teraz. Jakby był taki smród jak pisze tu na publicznym forum, to przecież nie musiał sie tu budować, a nie nagle teraz opowiada ile to o i inni natracili na wartości siedlisk z powodu obory Pana Zenka. No cos tu nie halo. Przecież pierwsza była obora od wielu już lat i nikomu zbytnio to nie przeszkadzał, uroki wsi, tym co wychowani na wsi średnio to przeszkadza, ale tym z miastowymi nosami to już bardzo. Zaczął wojnę wczesniej o juz istniejąca oborę, ale mu nie poszło tak jaksię spodziewał. Pan Zenek złożył wniosek o zmiane w studium, bo miał do tego prawo jak każdy z nas. Jedni chca sie budować, inni stawiać hale czy magazyn i też musza wystapić z takim wnioskiem. Teraz iles tam urzędów musi sie wypowiedzieć w tej sprawie. Dobrze, że i mieszkańcy wyrazili swoje zdanie, niech wójt i rada gminy wie. Ale to co się wyrabia teraz, to szczucie, wypominanie, czasem śledzenie to po prostu przechodzi ludzkie pojęcie, jak tak można traktować człowiea, który jest z nami od zawsze. Narzekacie na niezapominajkę, tylko ciekawe ilu z waś stać na to aby sie poświęcić dla innych. zawsze było tak, że do powiedzenia maja najwiecej Ci którzy nic nie robią i najlepiej tylko narzekać na wszystko i na wszystkich. Zapomnieliście jak w kolejce staliśmy za kombajnem czy innym sprzętem i wtedy Zenek był OK? Czego mu zazdrościć pracy 24 godziny na dobę? On nie ma czasu stać pod sklepem i raczyć się najnowszymi plotkami, czy rozwalac na leżaku i opalać cały dzień. Musi zapier.... i dzięki temu sie doprobił tego co ma. Na emeryturze człowiek który ciężko pracował całe życie na pewno się nie położy i będzie leżał, no bez jaj. Co sie dziej na tej wsi że jeden dla drugiego wilkiem. Nagle zjawia się oświecowny i będzie pokazywał ludziom jak wyglada życie. najśmieszniejsze jest to, że  CI NAJWIĘKSI KRZYKACZE WYCHOWYWALI SIE W DOMACH RAZEM ZE ŚWINIAMI i kiedyś zapach był ok a teraz na starość wzrok słabszy, słuch słabszy ale nos tylko perfumy toleruje... Dla mnie cała ta akcja ma jakiś zupełnie inny podtekst, ale niedługo zobaczymy, czy miałem rację. LUDZIE otrząśnijcie się. Swoje zdanie już wyraziliście, a teraz dość juz tej wojny, do spowiedzi, do komunii i zacznijmy żyć jak dawniej (jak jakieś 2 lata temu), a jakis GURU niech nie moci nam w głowach!
O matko, nie byłem tu zaledwie kilka dni, a tu takie teksty... To moze zacznijmy od poczatku. Skoro twierdzicie, że Pan Grzegorz nie jest nowy, bo przezcież jego teśc tam ma włoście, to przyjeżdżając w odwiedziny chyba wczesniej też czuł okoliczne zapachy chyba, że nos mu sie wyczulił dopiero teraz. Jakby był taki smród jak pisze tu na publicznym forum, to przecież nie musiał sie tu budować, a nie nagle teraz opowiada ile to o i inni natracili na wartości siedlisk z powodu obory Pana Zenka. No cos tu nie halo. Przecież pierwsza była obora od... rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2016 o 10:19
Popieram gościa 1952 dobrze pisze!!!
Avatar
gość1952 / 31 lipca 2016 o 06:49
" Dementujemy rozchodzącą się plotkę - nikt z nas nie robi żadnych "zdjęć z ukrycia". Potwierdzamy, że na prośbę dziennikarza wykonywaliśmy zdjęcia do jednego z artykułów, całkiem jawnie i bez żadnej tajemnicy.  " - a dziennikarz sam nie mógł się pofatygować ? ciężko było zapukać do pana zenka zamiast łazić po kryjomu Gowinową drogą i robić zdjęcia? poza tym to nie był jednorazowy wyskok. zdjęcia były wykonywane w różnych dniach i o różnych porach i widziały to RÓŻNE osoby- zwolennicy,przeciwnic i obojętni wobec tuczarni. a co do plakatów- te kolorowe odręczne wręcz podchodzące pod dziecięce utrzymały się o stokroć dłużej niż wasze- może warto pomyśleć dlaczego? P.S autora kolorowych mazideł nie znam ale jeśli czytasz to forum to GRATULACJE  od wielu rodzin z Borysowa- jako jeden grasz fair.
" Dementujemy rozchodzącą się plotkę - nikt z nas nie robi żadnych "zdjęć z ukrycia". Potwierdzamy, że na prośbę dziennikarza wykonywaliśmy zdjęcia do jednego z artykułów, całkiem jawnie i bez żadnej tajemnicy.  " - a dziennikarz sam nie mógł się pofatygować ? ciężko było zapukać do pana zenka zamiast łazić po kryjomu Gowinową drogą i robić zdjęcia? poza tym to nie był jednorazowy wyskok. zdjęcia były wykonywane w różnych dniach i o różnych porach i widziały to RÓŻNE osoby- zwolennicy,przeciwnic i obojętni wobec tu... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 234

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Policjant złapał policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant złapał policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 0 0

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 0 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 0 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 2

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 5

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 2

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 5

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 7

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!