poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Puławy

Gołąb: W szkole wreszcie przestaną uczyć się na zmiany

Dodano: 27 stycznia 2018, 15:23

Uczniowie mogą już ćwiczyć w nowej sali gimnastycznej
Uczniowie mogą już ćwiczyć w nowej sali gimnastycznej (fot. Urząd Gminy Puławy)

Nowe skrzydło budynku i sala gimnastyczna szkoły w Gołębiu mają już pozwolenie na użytkowanie. Dzięki nowej powierzchni, placówka już po feriach zlikwiduje uciążliwą dla uczniów zmianowość.

Systematycznie zwiększająca się ilość mieszkańców gminy Puławy stała się wyzwaniem dla miejscowego systemu oświaty. Odpowiedzią na zapotrzebowanie na dodatkową powierzchnię do nauki, były dwie poważne inwestycje - zakończona w ubiegłym roku rozbudowa szkoły w Górze Puławskiej oraz budowa nowego skrzydła i sali widowiskowo-sportowej dla podstawówki i gimnazjum w Gołębiu. Ta ostatnia w tym tygodniu otrzymała pozwolenie na użytkowanie, a uczniowie po raz pierwszy mogli przeprowadzić trening na błyszczącym nowością parkiecie.

– Cieszę się, że budynek otrzymał już pozwolenie na użytkowanie. To dla nas bardzo ważny dokument, który wieńczy tę inwestycję. Oznacza, że można korzystać już z całej nowej części szkoły – mówi Radosław Kosmala, kierownik referatu infrastruktury technicznej w Urzędzie Gminy.

Radości nie kryje także Danuta Smaga, dyrektor miejscowego gimnazjum (wygaszanego w związku z reformą oświaty). – Wszystko bardzo mi się podoba. To jest dla nas coś wspaniałego. Dwa lata śledziliśmy tę budowę, wybieraliśmy kolory farb, wzornictwo, płytki, oświetlenie i dzisiaj traktujemy tę nową część szkoły jak własne dziecko. Te warunki, które mieliśmy do niedawna były siermiężne, a teraz nie mamy powodu, żeby się czegokolwiek wstydzić – przyznaje.

Jedną z najważniejszych zmian, na którą pozwoli rozbudowana szkoła, będzie zakończenie uciążliwej dla uczniów i nauczycieli, zmianowości. – Chcemy zrezygnować z niej już po feriach. Wcześniej będziemy musieli przenieść część wyposażenia do nowych sal dydaktycznych. Na razie będą to podstawowe sprzęty, które umożliwią przeprowadzanie lekcji, jak ławki i krzesełka. Uzupełnianie pomieszczeń o nowe meble, tablice i pomoce naukowe potrwa do końca wakacji. We wrześniu wszystko powinno już wyglądać tak, jak sobie wymarzyliśmy – informuje dyrektor Smaga.

Oprócz czterech nowych sal lekcyjnych i pracowni informatycznej, w nowym skrzydle otwarta zostanie również przestronna, nowoczesna biblioteka szkolna z czytelnią (lektury uczniowie będą mogli czytać siedząc na wygodnych pufach i kanapach). W budynku znalazło się również miejsce na szatnie, toalety, gabinety dyrektorskie (zaplanowano dwa, bo nie spodziewano się reformy oświaty). – Ale na pewno poradzimy sobie z sensownym zagospodarowaniem jednego z nich. Być może znajdzie się tam sala konferencyjna – zapewnia dyrektor.

Warta odnotowania jest także nowa sala sportowa, która posiada już wyposażenie umożliwiające prowadzenie zajęć w-f. Oprócz parkietu do gier, w obiekcie zainstalowano trybuny stałe o powierzchni ponad 200 miejsc siedzących. Do organizacji wydarzeń artystycznych przyda się z kolei schowana w jednej ze ścian scena. Po rozbudowie, powierzchnia całego budynku wzrosła trzykrotnie, a kubatura przekroczyła 13 tys. metrów sześciennych. Wartość inwestycji to ponad 6,2 mln złotych.

Chłop z Ptoka.
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Chłop z Ptoka.
Chłop z Ptoka. (30 stycznia 2018 o 13:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Weź się do roboty "wiedeńczyku" a nie klepiesz te pochwalne komentarze w godzinach pracy
Rozwiń
Gość
Gość (28 stycznia 2018 o 18:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ważne jak Smaga będzie się chwalić to i tak wszyscy wiedzą że na szkole kampanii nie zbuduje. Brzeziński już w 2010 roku w kampanii mówił że rozbuduje szkołę i uznanie mu się należy za wytrwałość. Brawo Panie Wójcie!
Rozwiń
Gość
Gość (28 stycznia 2018 o 16:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Warto było walczyć o tę szkołę. Brawo Dyrektorzy! Brawo Rodzice! Nie będzie nam Austyjak pluł w twarz!
Rozwiń
Gość
Gość (27 stycznia 2018 o 19:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dwie sprawnie rozbudowane szkoły z nowymi halami sportowymi, piękne i nowoczesne, dopuszczone do użytkowania, likwidacja dwuzmianowości - po prostu kawał dobrej roboty, BRAWO!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!