sobota, 24 marca 2018 r.

Puławy

Grill obywatelski, ale za 5 zł. "Mówię kategoryczne NIE temu rozwiązaniu"

Dodano: 19 maja 2017, 12:54

Pierwsi chętni na grillowanie w porcie nad Wisłą w Puławach już dokonują rezerwacji. Nowy obiekt zostanie otwarty w najbliższą sobotę, 20 maja. Będzie można z niego korzystać od godz. 10 do 22
Pierwsi chętni na grillowanie w porcie nad Wisłą w Puławach już dokonują rezerwacji. Nowy obiekt zostanie otwarty w najbliższą sobotę, 20 maja. Będzie można z niego korzystać od godz. 10 do 22 (fot. Radosław Szczęch)

W puławskim porcie za 39,5 tys. zł, w ramach budżetu obywatelskiego, powstało właśnie nowe miejsce wypoczynku. Są stoły, ławki, palenisko, czyli wszystko, co potrzeba do grillowania i pieczenia kiełbasek. Ale za korzystanie z tych przyjemności trzeba płacić. A to obywatelom już się nie podoba.

Na pomysł powstania tego rodzaju miejsca wpadli sami mieszkańcy, którzy do ostatniego budżetu obywatelskiego złożyli odpowiedni wniosek. Za powstaniem miejsca do grillowania na terenie mariny zagłosowało prawie 200 osób. Inwestycja została właśnie ukończona. Wygląda ładnie. Na trawie ustawiono cztery stoły z ławkami, są kosze na śmieci, kamienne palenisko, ale - teren został ogrodzony, a korzystanie z niego będzie płatne. Cena za każdą godzinę wynajmu – 5 złotych. A żeby można było wejść do środka, trzeba będzie z wyprzedzeniem zrobić rezerwację.

– Nam zależy na tym, żeby był porządek. Za te 5 złotych osoba wynajmująca otrzymuje klucze do obiekty oraz dostęp do toalety i w tym czasie odpowiada za wszystko. Gdybyśmy udostępnili to bezpłatnie, utrzymanie porządku byłoby trudne. Poza tym ktoś musi to sprzątać, co również kosztuje – tłumaczy Antoni Rękas, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, do którego należy teren.

Urzędnicy obawiają się, że bez wprowadzenia opłat miejsce szybko zostałoby opanowane przez wandali. Kolejka ma zaś za zadanie regulację ruchu, tak by grilla w porcie można było sobie z wyprzedzeniem zaplanować, bez ryzyka, że zabraknie miejsca. Ogrodzenie z kolei zabezpiecza osoby grillujące przed bezpośrednim dostępem do Wisły, co ma zapewnić im bezpieczeństwo.

Część puławian zasady wykorzystania nowego miejsca przyjęło ze zrozumieniem, ale wielu nie ukrywa rozczarowania. Jednym z nich jest Konrad Chołuj, pomysłodawca tej inwestycji, autor wniosku do budżetu obywatelskiego.

– Mówię kategoryczne NIE temu rozwiązaniu. Będę interweniował w tej sprawie u prezydenta Grobla, bo nie tak miało to wyglądać - napisał na FB. Przeciwnicy opłat wskazują, że w ich zamyśle obiekt miał być otwarty. Są przekonani, że gdyby o takich zasadach wykorzystania tego miejsca wiedzieli wcześniej, projekt nie otrzymałby poparcia i nie doszłoby do jego powstania.

SONDA
Liczba głosów: 448

Co sądzisz o opłatach za korzystanie z miejsca do grillowania w porcie?

65.18 %
To dobry pomysł
34.82 %
To zły pomysł
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(30) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 czerwca 2017 o 13:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy jak powstanie ścieżka rowerowa łącząca Gościńczyk,Lubelską i Wojska Polskiego też wprowadzona zostanie opłata za przejazd na krajówce?
Rozwiń
Gość
Gość (22 maja 2017 o 12:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zapisy wraz z dowodem osobistym i płatność to dobry pomysł. jak jakiś grillujący będzie odpowiadał za zachowanie kolegów własnym nazwiskiem to nie będzie mu wszystko jedno, czy znajomi narzygają, zniszczą czy potłuką butelki.
Rozwiń
Gość
Gość (22 maja 2017 o 08:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nigdy nie czaiłem w tych publicznych zamówieniach tych chorych cen.
Rozwiń
Gość
Gość (22 maja 2017 o 07:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak zwykle pieniędzy z podatków im mało.
Rozwiń
Gość
Gość (21 maja 2017 o 17:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I znowu retoryka prawdziwego Polaka i katolika, czyli członka lub wyznawcy PiSu. Słabe to jest.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (30)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!