niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Harcerze przywiozą Betlejemskie Światełko Pokoju do Puław

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 grudnia 2009, 11:45

Betlejemskie Światełko Pokoju niesione harcerską sztafetą przez całą Polskę przybędzie do Puław.

W niedzielę, 13 grudnia Światełko Pokoju przywiezione przez skautów słowackich przekroczyło granice Polski.
Na Polanie Głodówka w Tatrach 80 osobowa reprezentacja Hufca Puławy odebrała je od skautów słowackich i przywiezie do naszego miasta.

– W ten sposób Betlejemskie Światełko Pokoju rozpoczyna swoją wędrówkę po kraju. Przekazywane z rąk do rąk przez harcerki i harcerzy dotrze do wszystkich – mówi Bogdan Cybula, komendant Hufca w Puławach.

Podobnie jak w latach ubiegłych, zostanie przekazane Prezydentowi RP, Premierowi, Marszałkowi Sejmu i Senatu oraz do wielu instytucji.

Zgodnie z zasadą skautowej sztafety Betlejemskie Światełko Pokoju przekazywane jest przez ZHP skautom z Białorusi, Litwy, Ukrainy i Rosji.

– Także w naszym mieście i regionie Betlejemskie Światełko Pokoju trafi do osób najbardziej potrzebujących jego ciepła. Światło zaniesiemy do wszystkich kościołów w naszym mieście, szpitala, hospicjum, komendy powiatowej policji, domu opieki, domu dziecka, WKU. Odwiedzimy również Prezydenta Janusza Grobla i Starostę Sławomira Kamieńskiego – dodaje Cybula.

Światełko trafi również do gmin. Do domów będą mogli je zabrać mieszkańcy Janowca, Żyrzyna, Gołębia i Kazimierza Dolnego.

Betlejemskie Światełko Pokoju przybywa do Polski już po raz dziewiętnasty. Z Groty narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem skauci austryjaccy przewożą go do Katedry Wiedeńskiej, skąd odbierają go skauci z pobliskich krajów i przekazują swoim sąsiadom tak, by płomień otoczył całą Europę.

W niedzielę, 20 grudnia podczas Wigilii Miejskiej która rozpocznie się o godzinie 15.00 harcerze puławskiego Hufca przekażą Betlejemskie Światełko mieszkańcom Puław.

Światełko będzie również można zabrać z siedziby Hufca. Dostępne do 23 grudnia w godz. od 9 -16. Dom Harcerza w Puławach ul. Piłsudskiego 26.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!