Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 listopada 2017 r.
10:26

Instytut na celowniku? Dyrektor: były próby destabilizacji pracy i wtargnięcia na nasz teren

2 13 A A
Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach
Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)

Dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach jest przekonany, że trwają „różne działania” skierowane przeciwko kierowanemu przez niego instytutowi. O próbach wtargnięcia na teren placówki poinformował też organy ścigania.

– O tym, że może dojść do prób destabilizacji pracy instytutu dowiedziałem się 20 października, a kilka dni później nastąpiły dwie próby wtargnięcia na nasz teren. Służby ochrony, uprzedzone przeze mnie, zareagowały w sposób właściwy, a pismo w tej sprawie zostało przekazane do prokuratury – mówi dyrektor.

Kto i w jakim celu próbował dostać się na teren państwowej firmy? 

– Nie mogę powiedzieć nic więcej, bo trwa w tej sprawie dochodzenie. Byłem już na tę okoliczność przesłuchany, sprawa jest w toku – stwierdza Niemczuk.

– Otrzymaliśmy zawiadomienie w tej sprawie – potwierdza Katarzyna Abramowicz, z-ca szefa puławskiej prokuratury.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 01:30
Mars,Hej, hej, Mars napada. Dookoła ludzi gromada. Hej, hej, Mars atakuje, żadnej litości nie czuje. Hej, hej, Mars napada. Owoce pracy naszej zjada.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 16:48
To kto ich napada w końcu?
Avatar
Gostek / 30 listopada 2017 o 18:01
Słyszałem opinie że ten dyrektor ma manię prześladowczą. Po mieście krąży mail rozesłany przez niego do pracowników po tym jak ukazał się artykuł na temat afery w instytucie. Jak prasa do niego dotrze to będzie ubaw na całą Polskę. Ja jeszcze czegoś takiego wcześniej nie widziałem. A teraz  aby patrzeć jak każe postawić przed firmą wozy bojowe.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 18:29
Ciekawe jak pracuje się w atmosferze psychozy paranoidalnej.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 17:44
Ten tytuł brzmi jakby terroryści mieli na celowniku instytut. Jeżeli sprawa jest aż tak poważna oczekujemy jakiegoś oficjalnego komunikatu od władz instytutu lub prezydenta Puław!
Avatar
cukier0 / 29 listopada 2017 o 12:57
"Według szefa PIWetu ostatnie doniesienia prasowe (sąd skazał pracownicę kancelarii instytutu, która przywłaszczyła sobie ok. 150 tys. zł) to przykład działań mających na celu „destabilizację pracy instytutu”. – To jest z góry zaplanowana akcja skierowana także bezpośrednio przeciwko mnie – podkreśla dyrektor Niemczuk" Panie Dyrektorze na litość Boską ! Czy Panu rozum odebrało? To, że dziennikarze napisali prawdę o złodziejstwie w Pana firmie to jest ujawnienie faktu, a nie próba destabilizacji. To raczej Pan destabilizuje państwową firmę dopuszczając do tego, że kobieta was tyle miesięcy okradała i nikt z nadzorujących ją tego nie zauważył. Niech się Pan nie czepia dziennikarzy, bo to jest śmieszne
"Według szefa PIWetu ostatnie doniesienia prasowe (sąd skazał pracownicę kancelarii instytutu, która przywłaszczyła sobie ok. 150 tys. zł) to przykład działań mających na celu „destabilizację pracy instytutu”. – To jest z góry zaplanowana akcja skierowana także bezpośrednio przeciwko mnie – podkreśla dyrektor Niemczuk" Panie Dyrektorze na litość Boską ! Czy Panu rozum odebrało? To, że dziennikarze napisali prawdę o złodziejstwie w Pana firmie to jest ujawnienie faktu, a nie próba destabilizacji. To raczej Pan destabilizuje państwo... rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 06:48
ten pan nie nadaje się na dyrektora, poprzednim nie dorasta do pięt może najwyżej otwierać im drzwi
Avatar
mieszkaniec Puław / 28 listopada 2017 o 23:00
Czy to wtargniecie i destabilizacja pracy w Instytucie może spowodować dla nas mieszkańców Pulaw rozprzestrzenianiem się wirusów np. Ptasiej grypy itp. w Puławach? Co na to władze miasta?
Avatar
Gość / 28 listopada 2017 o 18:38
Jurgiel chce przykryć swoją nieudolność w walce z ASF.
Avatar
Gość / 28 listopada 2017 o 18:37
Wojna hybrydowa.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 01:30
Mars,Hej, hej, Mars napada. Dookoła ludzi gromada. Hej, hej, Mars atakuje, żadnej litości nie czuje. Hej, hej, Mars napada. Owoce pracy naszej zjada.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 16:48
To kto ich napada w końcu?
Avatar
Gostek / 30 listopada 2017 o 18:01
Słyszałem opinie że ten dyrektor ma manię prześladowczą. Po mieście krąży mail rozesłany przez niego do pracowników po tym jak ukazał się artykuł na temat afery w instytucie. Jak prasa do niego dotrze to będzie ubaw na całą Polskę. Ja jeszcze czegoś takiego wcześniej nie widziałem. A teraz  aby patrzeć jak każe postawić przed firmą wozy bojowe.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 18:29
Ciekawe jak pracuje się w atmosferze psychozy paranoidalnej.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 17:44
Ten tytuł brzmi jakby terroryści mieli na celowniku instytut. Jeżeli sprawa jest aż tak poważna oczekujemy jakiegoś oficjalnego komunikatu od władz instytutu lub prezydenta Puław!
Avatar
cukier0 / 29 listopada 2017 o 12:57
"Według szefa PIWetu ostatnie doniesienia prasowe (sąd skazał pracownicę kancelarii instytutu, która przywłaszczyła sobie ok. 150 tys. zł) to przykład działań mających na celu „destabilizację pracy instytutu”. – To jest z góry zaplanowana akcja skierowana także bezpośrednio przeciwko mnie – podkreśla dyrektor Niemczuk" Panie Dyrektorze na litość Boską ! Czy Panu rozum odebrało? To, że dziennikarze napisali prawdę o złodziejstwie w Pana firmie to jest ujawnienie faktu, a nie próba destabilizacji. To raczej Pan destabilizuje państwową firmę dopuszczając do tego, że kobieta was tyle miesięcy okradała i nikt z nadzorujących ją tego nie zauważył. Niech się Pan nie czepia dziennikarzy, bo to jest śmieszne
"Według szefa PIWetu ostatnie doniesienia prasowe (sąd skazał pracownicę kancelarii instytutu, która przywłaszczyła sobie ok. 150 tys. zł) to przykład działań mających na celu „destabilizację pracy instytutu”. – To jest z góry zaplanowana akcja skierowana także bezpośrednio przeciwko mnie – podkreśla dyrektor Niemczuk" Panie Dyrektorze na litość Boską ! Czy Panu rozum odebrało? To, że dziennikarze napisali prawdę o złodziejstwie w Pana firmie to jest ujawnienie faktu, a nie próba destabilizacji. To raczej Pan destabilizuje państwo... rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 06:48
ten pan nie nadaje się na dyrektora, poprzednim nie dorasta do pięt może najwyżej otwierać im drzwi
Avatar
mieszkaniec Puław / 28 listopada 2017 o 23:00
Czy to wtargniecie i destabilizacja pracy w Instytucie może spowodować dla nas mieszkańców Pulaw rozprzestrzenianiem się wirusów np. Ptasiej grypy itp. w Puławach? Co na to władze miasta?
Avatar
Gość / 28 listopada 2017 o 18:38
Jurgiel chce przykryć swoją nieudolność w walce z ASF.
Avatar
Gość / 28 listopada 2017 o 18:37
Wojna hybrydowa.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r. 0 0

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield 1 0

Siedem bramek padło w meczu pomiędzy Liverpoolem, a AS Romą w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. „The Reds” prowadzili w pewnym momencie 5:0, ale w końcówce goście zmniejszyli rozmiary porażki

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo]
film

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo] 1 0

15. Festiwal Książki w Puławach rozpoczął koncert zespołu Plateau oraz spotkania autorskie z Michałem Szulimem i Marzeną Filipczak. Przed nami kolejne - z Anną Brzezińską, plakacistą Dawidem Ryskim i Beatą Gołaszewską, bohaterką książki "Ambasadorowa".

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego
galeria

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego 20 1

Ślizgawki, zjeżdżalnie, hamaki, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy – to tylko niektóre atrakcje, które znajdą się w dwóch strefach zabawy i wypoczynku, które powstaną przy centrum handlowym SKENDE Shopping w Lublinie.

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach
galeria
film

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach 4 22

Rozwój geriatrii, unettowienie emerytur, darmowe badania dla 60-latków, urlop wytchnieniowy, czy zniżki na leki - to część programu "Polska Seniora", o którym we wtorek w Puławach opowiadały posłanki Platformy Obywatelskiej.

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej?

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej? 0 4

Sprzęt za ponad 2 mln zł otrzymał szpital w Białej Podlaskiej na przestrzeni ubiegłego i tego roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do Ośrodka Opieki Medycznej Domowy Szpital oraz na oddziały neonatologiczny i dziecięcy.

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia] 0 0

III Paraolimpiada Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Integracyjnego nr 39 w Lublinie zgromadziła maluchy z 14 ośrodków na całej Lubelszczyźnie. Zawodnicy reprezentowali m.in. Lublin, Łęczną i Krasnystaw.

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku
galeria

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku 17 1

We wtorek zaczęła się nowa wojna ze szkodnikiem niszczącym lubelskie kasztanowce. Na większą skalę stosowane będą w tym roku pułapki feromonowe „udające” samicę. Zwabione nimi samce czeka, ostatnie w ich życiu rozczarowanie. Dzięki tej metodzie mniej będzie postronnych ofiar wśród innych owadów.

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej
galeria
film

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej 0 20

Wejście w życie ustawy degradacyjnej byłoby bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Państwo musi zachować pewną ciągłość - powiedziała w Lublinie Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach 6 2

Nie doszło do zapowiadanego na wtorek zamknięcia przejazdu przed Bramą Krakowską. Bariery na Lubartowskiej oraz Królewskiej mają być ustawione w środę około południa.

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi grupa L.Stadt.

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie
film

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie 1 9

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie. Zawiera ono między innymi zobowiązanie rządu do podniesienia wysokości renty socjalnej.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września 10 2

Kibice Górnika długo musieli czekać na ten moment, ale wreszcie się doczekali. We wtorek zielono-czarni pokonali na swoim boisku Chrobrego Głogów 2:1. To pierwsza wygrana łęcznian od... 23 września 2017 roku

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty 28 6

W środę prezydent Demokratycznej Republiki Etiopii Mulatu Teshome Wurtu i jego małżonka odwiedzą Zakłady Azotowe „Puławy”. To szansa za pogłębienie współpracy gospodarczej i handlowej.

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie 0 4

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyła się ekshumacja kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej Joanny Agackiej-Indeckiej, byłej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. Ciało zostało we wtorek przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!