sobota, 24 lutego 2018 r.

Puławy

Inwestycja wstrzymana, bo gmina nie dogadała się z rolnikiem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 listopada 2009, 20:24

Rolnik z Rzeczycy wstrzymał zgodę na poprowadzenie nitki wodociągu przez jego pole. Bo władze Kazimierza Dolnego nie chciały wydać kilku tysięcy na drobną przeróbkę drogi.

Budowa wodociągu w Rzeczycy i Kolonii Rzeczyca stanęła w miejscu. Sztandarową inwestycję gminy Kazimierz Dolny wstrzymał właściciel jednej z działek.

– Obiecali wybudowanie przepustu pod drogą gruntową i nie dotrzymali słowa. Dlatego ja wycofuję pozwolenie na korzystanie z mojego terenu – mówi Aleksander Cieniuszek, który zwrócił się do nas o pomoc. Nasz Czytelnik nie ukrywa rozczarowania działaniami władz Kazimierza Dolnego. Według jego relacji, w zamian za zgodę na poprowadzenie wodociągowej nitki przez jego pole, obiecano mu wybudowanie przepustu pod gruntową drogą gminną. Tak, by jego posesja nie była zalewana przez wodę.

– Mam plantację tytoniu, ale nic nie rośnie. Wszystko gnije, bo wciąż tam stoi woda. Nie wiem już, ile pism wysłałem do gminy, ile razy ich prosiłem – załamuje ręce Cieniuszek.

Pomimo słownych uzgodnień z władzami Kazimierza Dolnego, przeróbka drogi nie doczekała się realizacji.

– Ta sprawa jest bardziej złożona. Zbudowanie przepustu byłoby rozwiązaniem tymczasowym i nie załatwiłoby sprawy. Woda popłynie wtedy na sąsiednią działkę – tłumaczy burmistrz Grzegorz Dunia. – Chcemy ten problem rozwiązać na stałe, a to jest czasochłonne. Między innymi musimy wykonać dokumentację.

Władzom Kazimierza zależy także, by doprowadzić inwestycję w Rzeczycy do szczęśliwego końca.

– Jestem zdeterminowany, żeby dostarczyć ludziom wodę. Czekają na nią od lat, a chodzi tu o pół Rzeczycy. Mamy pomysły na rozwiązanie tej sprawy – mówi burmistrz Dunia. Jednym z nich jest ominięcie posesji państwa Cieniuszków.

Radni są zaskoczeni obrotem sprawy. – Dowiedziałem się o tym dopiero na komisji, na którą przybył pan Aleksander. Nikt z nas nie wiedział o tym problemie. Postaramy się go rozwiązać jak najszybciej i za wszelką cenę – zapowiada Stanisław Wicik, przewodniczący Komisji Budżetu, Ładu Przestrzennego, Gospodarki Nieruchomościami.

– Byliśmy cały czas informowani, że w temacie Rzeczycy wszystko toczy się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami – oburza się radny Piotr Guz.

– Przy każdej inwestycji pojawiają się większe czy mniejsze problemy. Nie sposób o nich wszystkich informować radnych – kwituje burmistrz Dunia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
olo
~Bartek~
olo
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

olo
olo (23 listopada 2009 o 12:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NO wszystko rozumiem z tym Cieniuszkiem sam ma już wodociąg a teraz stawia się kantem na innych i chce wydoić kasę od wszystkich co płacimy podatki!!!!!!!!!!!
Rozwiń
~Bartek~
~Bartek~ (23 listopada 2009 o 10:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taka sama sytuacja jest z wodociągiem w Cholewiance i Dąbrówce przetarg się odbył podobno z powodzeniem,a w BIP które powinno informować mieszkańców o wyniku przetargu wogóle nie ma informacji chyba znów jakiś przekret szykują. Panie Burmistrzu do końca kadencji i dowidzenia.
Mieszkaniec gminy
Rozwiń
olo
olo (22 listopada 2009 o 14:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
chcą korzystać z cudzej własności za friko tak robią gazownicy , elektrycy , dostawcy wody , telefoniarze i dlatego popieram takie zachowania jak tego Pana , wszystko jest towarem i za wszystko trzeba płacic
Rozwiń
Wajchowy
Wajchowy (22 listopada 2009 o 11:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziwne i pokrętne tłumaczenia Burmistrza że nie sposób o wszystkim informować Radnych ! a ja powiem tak TO JEST JEGO OBOWIĄZEK czy to się mu podoba czy nie a jeżeli tego nie robi to świadczy o jednym że jest bardzo zadufanym w sobie urzędnikiem nie liczącym z nikim mającym mniemanie o sobie że jest nieomylny a to jest niebezpieczne dla ludzi z jego otoczenia jak i Gminy ! Zaś odnośnie przepustu to pewnie Burmistrz będzie myślał i myślał a jak zdrowie dopomoże i wyborcy dopiszą to może jeszcze ze dwie kadencje bo bezproduktywne myślenie nic nie kosztuje i spełnia chłopską mentalność ,chore ambicje i może kiedyś coś z tego wyjdzie ale wtedy kiedy to Burmistrz zadecyduje a nie człowiek którego nie tylko woda zalewa ale i krew na tak kretyńskie decyzje i tłumaczenia- bo to co można zrobić w ciągu 2-3 miesięcy pod warunkiem wykazania odrobiny dobrej woli będzie trwało latami ale Burmistrz pokaże kto tam rządzi i podejmuje jedyną i słuszne decyzje ,ale taki mamy aparat władzy, nieuków ,ambitnych ale nierozgarniętych itd. itd. i to w większości urzędów administracji R.Polskiej .Więc przy zbliżających wyborach warto pamiętać o takich ludziach a przede wszystkim ich dokonaniach a przede wszystkim o ich absencji myślowej ,jak i o tym że dziś dotknęło to pana -X- ale jutro za tydzień czy miesiąc może to dotknąć każdego z mieszkańców Gminy !!!!
Rozwiń
mieszkanka
mieszkanka (22 listopada 2009 o 09:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
po pierwsze rolnik nie z Rzeczycy, a ze Skowieszynka, po drugie jak ma to byc sztandarowa inwestycja, to ja się boję kolejnych. Najlepiej przyjechac do nas, to poopowiadamy...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!