Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 września 2015 r.
16:08

Jak bibliotekarka wystawiła uczniów do wiatru. Dostała etat i poszła na roczny urlop

0 35 A A

Nauczycielka, która miała uczyć klasę sześciolatków w szkole podstawowej w Kazimierzu Dolnym, po tygodniu pracy poszła na urlop. Wróci z niego dopiero za rok.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do końca sierpnia nauczycielka była zatrudniona w szkolnej bibliotece na pół etatu. Z dniem 1 września dostała cały etat i klasę do prowadzenia.

– Przystąpiła do związków zawodowych, więc teraz musimy jej płacić za pracę w pełnym wymiarze. Dlatego wspólnie z burmistrzem zadecydowaliśmy o przydzieleniu jej klasy sześciolatków – tłumaczy Jerzy Arbuz, dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym.

Dyrektor zapewnia, że planach bibliotekarki o pójściu na roczny urlop na poratowanie zdrowia, nic nie wiedział. – Prawo do tego urlopu nabyła dopiero 1 września – mówi dyr. Arbuz. – Tego samego dnia została objęta ochroną ze względu na przynależność do związków zawodowych. Teraz nie można jej zmniejszyć wymiaru zatrudnienia bez jej zgody, ani rozwiązać umowy o pracę.

Podanie w sprawie urlopu wpłynęło do dyrektora 2 września. – 3 września byłem na szkoleniu, więc tą sprawą mogłem zająć się dopiero następnego dnia – tłumaczy dyrektor. I dodaje: – Nauczycielka wybrała sobie bardzo niefortunny moment na urlop. Przyniosła jednak zaświadczenie od specjalisty, które daje podstawę do takiego urlopu

W tym roku do kazimierskiej podstawówki poszło dziesięcioro 6-latków. W oddzielnej klasie uczyli się tylko przez tydzień. Potem ich nauczycielka znikła. Do klasy dostawiono ławki i teraz 6-latki uczą się razem z 7-latkami. A nauczyciele mogą zapomnieć o dodatkowych godzinach.

– W międzyczasie okazało się też, że spadła liczba dzieci uczących się w tych klasach – z 27 uczniów do 25. W tej sytuacji utrzymanie dwóch klas nie miałoby prawnego uzasadnienia. Klasę można podzielić jeśli uczy się w niej minimum 26 osób – twierdzi Arbuz.

Postępowaniem bibliotekarki są zbulwersowani rodzice uczniów, nauczyciele i burmistrz miasteczka.

– Zostaliśmy postawieni pod ścianą, rozsądnie myślący człowiek tak nie postępuje – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – To wszystko wygląda bardzo dziwnie, bo przecież urlopu zdrowotnego nie bierze się z dnia na dzień. Dlatego będziemy weryfikować zaświadczenie od lekarza dostarczone przez nauczycielkę. Jeśli będzie trzeba, to odwołamy się do odpowiednich instytucji – zapowiada.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 08:24
Takich przypadków jest MNÓSTWO! Szkolnictwo to pikuś
Avatar
Gość / 14 września 2015 o 12:29
Nie ona jedna. Jak ktoś czeka X czasu na umowę na etat to potem ludzie sobie odbijają
Avatar
Gość / 13 września 2015 o 09:01
Śmiech na sali, szkoda słów...
Avatar
łobuz / 11 września 2015 o 16:21

Pomieszaliście i poplątaliście kilka faktów, które nie mają ze sobą nic wspólnego. Znowu rzuciliście ludziom na żer nauczycieli a teraz czekacie aż wam wrośnie kasa za reklamy. Wykazaliście się ignorancją typową dla naszych "dziennikarzy".

A ty się wykazałes typowym dla nauczyciela nieuzasadnieniem swojej wypowiedzi. Rzuciłeś forumowiczom dziennikarzy na żer.

Avatar
Gość / 11 września 2015 o 12:51
WYPIERDOLIĆ ZE SZKOŁY NA ZBITY PYSK TAKĄ NAUCZYCIELKĘ
Avatar
Gość / 11 września 2015 o 10:09
Polska to jednak na 100% DZIKI KRAJ.
Avatar
Gość / 10 września 2015 o 21:59
prawdziwa gęba związków zawodowych. j..e nieroby. zastanawia mnie tylko dlaczego ludzie pracujący, chcą ich jeszcze utrzymywać
Avatar
Gość / 10 września 2015 o 13:15
Moze trzebaby sprawdzic najpierw dlaczego tak zrobila? A moze dlatego, ze w szkole panuje wzajemne macanko i potajemne spotkanka dyrektora z cialem nauczycieskim?
Avatar
Gość / 10 września 2015 o 12:55
wszystko dla dobra dzieci.......................
Avatar
Gość / 10 września 2015 o 11:43
Tak - a powinny być kontrole - (ze sprawdzaniem kamer) - urlopów i nieobecności nauczycieli, sposób ich rozwiązywania. Nagminne nieobecności - nawet nie wpisywane do dziennika - jak zastępstwa to sami uczniowie lepiej czasami organizują - bo co zastępstwa z bibliotekarką? Najlepiej niech kilka klas naraz weźmie.
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 08:24
Takich przypadków jest MNÓSTWO! Szkolnictwo to pikuś
Avatar
Gość / 14 września 2015 o 12:29
Nie ona jedna. Jak ktoś czeka X czasu na umowę na etat to potem ludzie sobie odbijają
Avatar
Gość / 13 września 2015 o 09:01
Śmiech na sali, szkoda słów...
Avatar
łobuz / 11 września 2015 o 16:21

Pomieszaliście i poplątaliście kilka faktów, które nie mają ze sobą nic wspólnego. Znowu rzuciliście ludziom na żer nauczycieli a teraz czekacie aż wam wrośnie kasa za reklamy. Wykazaliście się ignorancją typową dla naszych "dziennikarzy".

A ty się wykazałes typowym dla nauczyciela nieuzasadnieniem swojej wypowiedzi. Rzuciłeś forumowiczom dziennikarzy na żer.

Avatar
Gość / 11 września 2015 o 12:51
WYPIERDOLIĆ ZE SZKOŁY NA ZBITY PYSK TAKĄ NAUCZYCIELKĘ
Avatar
Gość / 11 września 2015 o 10:09
Polska to jednak na 100% DZIKI KRAJ.
Avatar
Gość / 10 września 2015 o 21:59
prawdziwa gęba związków zawodowych. j..e nieroby. zastanawia mnie tylko dlaczego ludzie pracujący, chcą ich jeszcze utrzymywać
Avatar
Gość / 10 września 2015 o 13:15
Moze trzebaby sprawdzic najpierw dlaczego tak zrobila? A moze dlatego, ze w szkole panuje wzajemne macanko i potajemne spotkanka dyrektora z cialem nauczycieskim?
Avatar
Gość / 10 września 2015 o 12:55
wszystko dla dobra dzieci.......................
Avatar
Gość / 10 września 2015 o 11:43
Tak - a powinny być kontrole - (ze sprawdzaniem kamer) - urlopów i nieobecności nauczycieli, sposób ich rozwiązywania. Nagminne nieobecności - nawet nie wpisywane do dziennika - jak zastępstwa to sami uczniowie lepiej czasami organizują - bo co zastępstwa z bibliotekarką? Najlepiej niech kilka klas naraz weźmie.
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 0 2

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 0

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
tylko u nas
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 0 4

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół
film

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 11

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 13

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 5

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 2

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 111 12

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 15

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!