środa, 21 lutego 2018 r.

Puławy

Jak chronimy się przed powodzią? Umocnili 31 km wałów

  Edytuj ten wpis

Wczoraj w Kazimierzu gościł minister Jerzy Miller (Urząd Wojewódzki)
Wczoraj w Kazimierzu gościł minister Jerzy Miller (Urząd Wojewódzki)

Minister Jerzy Miller odwiedził wczoraj Lubelszczyznę. Szef MSWiA przyjrzał się pracom modernizacyjnym na wałach Wisły w Parchatce. – Jest dobrze – ocenił.

Minister pojawił się na wiślanych wałach wczoraj przed południem. Kroku dotrzymywali mu partyjni koledzy z PO, wiceminister MSWiA Włodzimierz Karpiński i wicewojewoda lubelski Henryka Strojnowska. Był też burmistrz Kazimierza Dolnego Grzegorz Dunia, który wcześniej pokazywał członkowi rządu tzw. grodarz przechodzący przez miasteczko.

– W tym roku wały są zagęszczone, podniesione, a więc bardziej wytrzymałe i gwarantują większe bezpieczeństwo. Jestem zadowolony, ale mamy jeszcze o czym rozmawiać, bo taki stan jak tutaj nie jest jeszcze we wszystkich miejscach wzdłuż biegu Wisły – stwierdził Jerzy Miller.

Szef resortu wziął też udział w spotkaniu Komitetu Sterującego Programu Bezpieczeństwa Powodziowego w Dorzeczu Wisły Środkowej, które zorganizowano w Kazimierzu Dolnym
.
Oprócz niego w konferencji uczestniczyli eksperci i samorządowcy. Celem spotkania była akceptacja założeń programu po konsultacjach społecznych w regionach w kontekście polityki państwa na lata 2014 – 2020 oraz zalecenia do dalszych prac nad dokumentem.

– To bardzo poważna sprawa. Gdyby udało się wdrożyć ten program byłby to duży pożytek dla mieszkańców terenów zagrożonych powodzią w naszym województwie – mówi Stanisław Jakimiuk, dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie.

Jakie są główne założenia programu?

– Najprościej mówiąc, umożliwia odsunięcie wody od ludzi i sprawia, że ewentualne skutki powodzi staną się jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Bo, niestety nawet najlepsze zabezpieczenia nie dają stuprocentowej gwarancji. Fala może być tak wysoka, że dojdzie do zalania terenów. I nikt nie jest w stanie tego przewidzieć – uważa Jakimiuk.

W czasie konferencji głos w dyskusji zabrali też m.in. wojewoda lubelski Genowefa Tokarska, wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i Michał Olszewski, zastępca prezydenta Warszawy.

Zdaniem szefa melioracji w Lubinie nasz region staje się coraz lepiej zabezpieczony przed powodzią.

– Tylko w tym roku umocniliśmy 17 kilometrów wałów na Wiśle, która jest największym zagrożeniem dla Lubelszczyzny. Zrobiliśmy też dodatkowe 14 kilometrów, które były zaplanowane na późniejszy okres w dolinie koło Janiszowa.

W sumie do modernizacji na następne lata pozostało nam jeszcze około 40 kilometrów wałów – podkreśla Jakimiuk.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Falubaz
observ.
bóbr
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Falubaz
Falubaz (27 października 2011 o 18:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Witam !
Proszę was o pomoc. Biorę udział w konkursie w którym liczą się wyświetlenia mojego filmiku, więc proszę was oglądajcie mój filmik dużo razy wysyłajcie go znajomym. Byłbym bardzo wdzięczny. Proszę was o pomoc, to nic was nie kosztuje tylko klikanie. Z góry dziękuję.
|
|
|
\/

[url="http://www.youtube.com/watch?v=UGrene4HmsA"][size="3"](KLIKNIJ !)[/size][/url]
Rozwiń
observ.
observ. (25 października 2011 o 16:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Opozycja cały czas gdera,że nic się nie robi w Polsce a tu proszę .Miło będzie pojechać latem ścieżką rowerową do Bochotnicy.
Rozwiń
bóbr
bóbr (20 października 2011 o 15:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie trzeba odsuwać wpdy od ludzi tylko ludzi od wody! Precz z radziecką szkołą ochrony przecwiwpowdziowej.
Taniej jest kupić ludziom nowe domy niż w kółko powiększać wały. A potem zwalanie na bobry!
Rozwiń
hania
hania (20 października 2011 o 11:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
POPIERAM!!!
Rozwiń
Ech tam
Ech tam (20 października 2011 o 10:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Kroku dotrzymywali mu partyjni koledzy z PO, wiceminister MSWiA Włodzimierz Karpiński i wicewojewoda lubelski Henryka Strojnowska. Był też burmistrz Kazimierza Dolnego Grzegorz Dunia" Skoro autor pisze o wszystkich któzy dotrzymywali mu kroku to dlaczego nie jest wymieniona Genowefa Tokarska (a widoczna na zdjęciu) - chyba ważniejsza od wicewojewody bo wojewoda (może dlatego nie wymieniona bo nie z PO), oprócz tego dyrektor WZMIUW. Coś te informacje podchodzą tylko pod jedną stronę, gdzie rzetelność dziennikarska. Skor opiszesz o jednych to napisz o wszystkich. A treści przekazanej i tak by nie zamazało.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!