wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Jak się studiuje w Puławach? Rekordowa liczba studentów

Autor: rs

Obecnie na wszystkich rocznikach studiuje ok. 400 osób. Docelowo ma się tu uczyć od 500 do 700 studentów (fot. Radosław Szczęch)
Obecnie na wszystkich rocznikach studiuje ok. 400 osób. Docelowo ma się tu uczyć od 500 do 700 studentów (fot. Radosław Szczęch)

W tegorocznej immatrykulacji w filii UMCS w Puławach uczestniczyła rekordowa liczba 150 studentów – tyle osób zdecydowało się na studia na tutejszej uczelni. Największą popularnością cieszy się fizjoterapia. W tym roku kandydatów na ten kierunek było dwa razy więcej niż miejsc.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Na przeprowadzkę do Puław zdecydowała się m.in. Aleksandra Bochenek. – Przyznam, że miałam znacznie bliżej do Warszawy, ale na stołecznych uczelniach jest bardzo dużo studentów, a ja uważam, że nauczanie w mniejszych grupach jest o wiele lepsze. Dlatego wybrałam Puławy – mówi świeżo upieczona studentka UMCS.

Nie tylko ona wybrała puławską uczelnię ze względów praktycznych. – Mam tu niecałe 4 km, więc nie było sensu przeprowadzać się do Lublina – mówi Krzysztof Serewiś, który o tym, że zostanie fizjoterapeutą zdecydował już po gimnazjum.

Podobnego zdania jest Agata z Klementowic. – Mam blisko, poza tym tutaj są naprawdę atrakcyjne kierunki – przyznaje.

W puławskiej fili UMCS można się uczyć na czterech kierunkach: chemii technicznej, public relations i doradztwa medialnego, fizjoterapii oraz administracji publicznej.

W tym roku planowano także otwarcie agrochemii, ale ostatecznie na otwarcie nowego kierunku trzeba będzie zaczekać jeszcze rok. Obecnie, po dwóch latach od otwarcia szkoły, na wszystkich rocznikach studiuje ok. 400 osób. Docelowo ma się tu uczyć od 500 do 700 studentów.

– Nie tworzymy licznych kierunków, bo stawiamy na ich praktyczność. Studenci chemii mają praktyki w Zakładach Azotowych, a wykładowcami się pracownicy tego przedsiębiorstwa. Studenci public relations korzystają z zajęć filmowych czy radiowych, m.in. w studio Chatki Żaka, gdzie są stoły montażowe, a naszą fizjoterapię prowadzimy wspólnie z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie – mówi prof. Grzegorz Smyk, dziekan UMCS w Puławach.

Czytaj więcej o: studia UMCS Grzegorz Smyk Puławy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 października 2016 o 09:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No jest ciekawszy kierunek na tej uczelni... Chemia techniczna. Dałbyś radę? :) Myślę, że kierunki ścisłe z chemii mają w Puławach jak w niebie. Chyba że wolałbyś kolejne 250 psychologów co roku albo stosunki międzynarodowe na huk komuś potrzebne. Mi brakuje kierunków informatycznych.
Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2016 o 07:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...i co , będą studiować wpływ ruchu ręką na zachowanie struktur chrząstki stawowej? He he.... 5 lat studiów....
Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2016 o 07:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niedługo zrobią studia z technik masażu.... Naprawdę nie ma ciekawszych kierunków na tej uczelni tylko fizjoterapia?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!