sobota, 24 lutego 2018 r.

Puławy

Jak się zmienią błonia w Puławach? Nie będzie miejsca dla imprez masowych

Dodano: 7 grudnia 2016, 16:16

Puławscy urzędnicy pokazali efekty prac Magdaleny Słowik-Junko, architekta krajobrazu, która na zlecenia miasta przygotowała koncepcję zagospodarowania błoni. Będą m.in. nowe chodniki, ławki, latarnie, leżaki, stoliki piknikowe, place zabaw, siłownia, toaleta i więcej drzew

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Teren miejskich błoni od lat prosi się o zagospodarowanie. Teraz Puławy stoją przed kolejną szansą na zdobycie środków na ten cel. Dlatego władze miasta zleciły przygotowanie nowej koncepcji. Zadanie to powierzono pracowni odpowiedzialnej za jej poprzednią wersję, czyli firmie Landmark z Opola Lubelskiego.

Centralnym elementem nowych błoni ma być zielony, kaskadowy nasyp o maksymalnej wysokości 1,5 metra, który ma pokryć mniej więcej jedną trzecią projektowanej powierzchni. To kulista przestrzeń złożona z trawników i zakręcających do środka rabat, otoczona szpalerem drzew, na której w lecie będzie można odpoczywać na leżakach. Nasyp ma pełnić także rolę tarasu widokowego.

Głównym traktem pieszym będzie szeroka na 4 metry alejka, która ma umożliwiać jazdę na deskorolkach. Trakt umożliwi przejście błoni od ul. Kaniowczyków na północy przez środek w pobliżu nasypu i szuwarów (poszerzony rów, w którym ma zbierać się woda) aż do nowej siłowni planowej na tyłach stacji paliw. Chodnik ma łączyć się z wybudowanym niedawno ciągiem pieszym przy boisku szkolnym.

Nowe błonia zakładają wymianę nawierzchni parkingu przy ul. Kaniowczyków oraz powstanie placu zabaw dla psów w jego pobliżu. Po południowej stronie tej ulicy projektantka założyła odnowienie trawników, budowę nowych alejek z nawierzchni naturalnych oraz mini-park linowy dla dzieci. Błonia, a szczególnie ich podmokła część, ma stanowić natomiast element edukacyjny. Znaleźć mają się tam różnorodne gatunki roślin, a także domki dla ptaków i owadów. Na miejscu spotkamy także dwie siłownie (w części północnej i południowej), toaletę publiczną, roślinne labirynty, nowe ławki, stoliki do gier planszowych i tenisa stołowego oraz oświetlenie i monitoring. Całość ma zostać otoczona drzewami, które mają chronić błonia od ul. Słowackiego i Lubelskiej, a także od obszaru należącego do straży pożarnej.

Warto dodać, że nowa koncepcja nie przewiduje miejsca dla imprez masowych. Do piątku puławianie mogą zgłaszać swoje uwagi wysyłając ja na adres konsultuj@um.pulawy.pl. W czwartek o godz. 17 w Urzędzie Miasta odbędzie się natomiast oficjalna prezentacja nowych błoni dla radnych i mieszkańców.

KONCEPCJA ZAGOSPODAROWANIA BŁONI - KLIKNIJ GRAFIKĘ ŻEBY OTWORZYĆ:

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
monter
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 grudnia 2016 o 08:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może ogłosić konkurs z jakimiś nagrodami i wybrac z tego najlepsze pomysły na przebudowę. Ja osobiście również uważam ze powinna być scena podwyższona zrobiona na stale z zadaszeniem w miejscu gdzie zawsze jest rozkładana jak sa imprezy. Bo Marina się srednio nadaje na duże imprezy brak parkingów i naćkane tam wszystkiego
Rozwiń
Gość
Gość (8 grudnia 2016 o 13:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
proponują w pierwszej kolejności zlikwidować boisko, na którym się nic nie dzieje oprócz wydanych wcześniej pieniędzy z moich podatków!!
Rozwiń
monter
monter (8 grudnia 2016 o 12:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
przeciez to ta sama pracownia, ktora robila:  - Skwer przy ulicy Sieroszewskiego w Puławach  - Skwer przy ulicy Polnej w Puławach  - Stadion Puławy  - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Puławach ul. Jaworowa 3  - Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika ul. Wojska Polskiego 4  - Zespół Szkół nr1. im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach ul. Polna 18  - Projekt zagospodarowania zielenią terenu wzdłuż ulicy Słowackiego
Rozwiń
on
on (8 grudnia 2016 o 11:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A wszystko zas...ą miejscowe pieski
Rozwiń
Gość
Gość (8 grudnia 2016 o 06:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dokładnie górka do zjazdu na sankach, miejsce do imprez ze sceną , oczko wodne , kilka altan ze stolikami i miejscem na grila , plac zabaw dla dzieci ,toalety, sieć wifi i wejścia usb przy słupkach żeby podładować telefon, ze 2 mostki łukowe nad rowem. jakieś miejsce na budki z jedzeniem bar.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!