Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 grudnia 2016 r.
17:57

Jakie podwyżki i dla kogo? Kto zyskał, a kto stracił? Puławy mają budżet na 2017 r.

36 76 A A
Czwartkowe obrady obserwował komplet widzów. Ci, którzy nie zmieścili się w sali konferencyjnej dyskusji przysłuchiwali się z korytarza. Większość z nich była przekonana, że radni zagłosują przeciwko podwyżkom ich wynagrodzeń. Ostatecznie cięcia dotkną tylko pracowników Urzędu Miasta (fot. Radosław Szczęch)
Czwartkowe obrady obserwował komplet widzów. Ci, którzy nie zmieścili się w sali konferencyjnej dyskusji przysłuchiwali się z korytarza. Większość z nich była przekonana, że radni zagłosują przeciwko podwyżkom ich wynagrodzeń. Ostatecznie cięcia dotkną tylko pracowników Urzędu Miasta (fot. Radosław Szczęch)

Klub PiS w ostatniej chwili zaproponował i przegłosował szereg poprawek do budżetu Puław na 2017 rok. Radni obniżyli wysokość podwyżek dla pracowników UM, zrezygnowali z podwyższania budżetów POK, biblioteki i Straży Miejskiej. Środki trafią natomiast do spółki "Nieruchomości Puławskie".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sesja budżetowa, która odbyła się w ostatni czwartek, była jedną z najdłuższych i najbardziej burzliwych w tym roku. Jej obradom przysłuchwało się kilkadziesiąt osób, głównie pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz innych miejskich instytucji, którzy byli wyraźnie zaniepokojeni zapowiedziami dotyczącymi wysokości ich przyszłorocznych wynagrodzeń.

Podwyżki tak, ale w różnej wysokości

Dyskusję o tym, że pula środków na ten cel jest za wysoka zapoczątkowali radni Prawa i Sprawiedliwości. Ich pierwsza propozycja z początku grudnia dotyczyła wszystkich jednostek samorządowych. Gdyby została przyjęta, odczuliby ją pracownicy m.in. szkół, żłobków, przedszkoli, POK, ŚDS, MOSiR, MOPS, USC i innych. Warto tutaj sprecyzować, że nie chodziło o obniżenie ich pensji, w stosunku do ostatniego roku, a jedynie ograniczenie podwyżek. To jednak wystarczyło do tego, by stawiając się na sali obrad głośno zademonstrować swój sprzeciw.

– Jesteśmy tutaj po to, żeby utrzymać zapowiadany wzost na poziomie 4,4 procenta, co przy naszych wynagrodzeniach to i tak niewiele. Ja reprezentuję pracowników opieki społecznej, którzy pracują z osobami niepełnosprawnymi wymagającymi karmienia, przebierania, pampersowania. Nie mamy żadnych dodatków – mówi jedna z kobiet, która przedstawiła się jako Anna.

Pracownicy przeciw radnym

Z nieoficjalnych informacji wynika, że tak liczna obecność pracowników miejskich jednostek była inspirowana przez władze, które liczyły na to, że radni PiS mając na przeciwko siebie część nastawionych przeciwko nim mieszkańców, wycofają swoje wnioski. Stało się trochę inaczej. Radni co prawda zmienili treść swoich poprawek, ale decyzję o tym podjęli na kilka dni przed sesją. Ich treść przekazała radna Marzanna Pakuła, przewodnicząca klubu PiS.

Zgodnie z tymi propozycjami, na środki na wynagrodzenia o 4,4 procenta wzrosną we wszystkich miejskich jednostkach, poza Urzędem Miasta. Tutaj ma obowiązywać stawka 1,3 procenta. Zaoszczędzone w ten sposób 300 tys. złotych trafi na modernizację Miejskiego Przedszkola nr 10 wraz z remontem placu zabaw. Na ten sam cel przesunięto także 50 tys., jakie pierwotnie zarezerwowano dla Straży Miejskiej. To nie wszystko. Radni PiS pozytywnie opowiedzieli na prośbę prezesa Nieruchomości Puławskich i na dokapitalizowanie tej spółki przeznaczyli ponad 400 tys. złotych, z czego większość z dotacji dla Domu Chemika (250 tys. zł) i Biblioteki Miejskiej (100 tys.zł) oraz z działalności pozostałej (53 tys. zł).

Poprawki niezgodne z uchwałą?

Zanim doszło do głosowania nad nimi, przeciwko ich wprowadzaniu opowiadali się radni zarówno PO, jak i PSPP. Radny Ryszard Stępień próbował nakłonić przewodniczącą rady miasta do tego, by przegłosować wniosek o odrzucenie wszystkich nowych poprawek. Piotr Sadurski argumentował, że radni PiS mieli odpowiednią ilość czasu na ich zgłoszenie. – To wszystko pachnie bałaganem. Nie byliśmy o tych zmianach informowani – mówił.

Prezydent Janusz Grobel zasugerował natomiast, że decyzja radnej Marzanny Pakuły o ścinaniu podwyżek to swoiste "podziękowanie" dla urzędników za wypracowanie dodatkowych pieniędzy dla miasta (w ramach nowego rozliczenia VAT, odzyskano na czysto 7 mln zł). Dał również do zrozumienia, że w jego opinii poprawki dotyczące budżetu, zanim staną na sesji, powinny być głosowane na komisji budżetowej i zyskać rangę oficjalnego wniosku tej komisji. Tak się nie stało, więc zaszło podejrzenie, że rada na sesji nie powinna ich głosować. Ostatecznie do głosowania jednak doszło i wszystkie wyżej wymienione propozycje zostały przyjęte.

Spółka potrzebuje pomocy

O komentarz w sprawie zmian do budżetu zapytaliśmy Bożenę Krygier, przewodniczącą rady miasta (PiS).

– Po pierwsze chcę podkreślić, że obniżenie wysokości podwyżek będzie dotyczyć tylko i wyłącznie pracowników Urzędu Miasta, pozostałe jednostki otrzymają 4,4 procent. Jeśli chodzi o dotację dla POK to musimy pamiętać o tym, że jesienią miejmy nadzieję w tej instytucji rozpocznie się remont, więc uważamy, że podnoszenie im budżetu na 2017 rok nie jest zasadne – tłumaczy radna,

O przyczynach dokapitalizowania Nieruchomości Puławskich mówił natomiast wiceprezydent, Tadeusz Kocoń, którego do odpowiedzi wywołał prezydent Janusz Grobel.

– NP generowały straty, a przyczyn tego było wiele, m.in. wypłata nagród jubileuszowych (600 proc. wynagrodzenia). W związku ze zmianą na stanowisku prezesa, chcemy wiele rzeczy zmienić i zlikwidować niedobór, który sięga 1,5 mln złotych. Związki zgodziły się na zmiany wynagrodzeń, więc pewien wysiłek został podjęty. Uważam, że powinniśmy podać im rękę – mówił wiceprezydent Kocoń. Warto dodać, że kłopoty spółki pogłębiły się, gdy ta odpowiadała za finanse Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Dzisiaj jest na granicy płynności finansowej.

To może być rok dużych inwestycji

Zdaniem Bożeny Krygier, dodatkowe środki przydadzą się także Miejskiemu Przedszkolu nr 10, które wymaga modernizacji. Co prawda władze Puław planują pozyskanie środków na jego rewitalizację, ale według przewodniczącej rady, zabezpieczenie pieniędzy w budżecie nie zepsuje tych planów.

Nowy budżet Puław, jak już pisaliśmy, będzie nadwyżkowy. Łączne dochody wyniosą 222,6 mln złotych, a wydatki przekroczą 217,1 mln. Wśród najważniejszych inwestycji, które mają już zapewnione finansowanie należy wymienić przebudowę ul. Spacerowej (1,2 mln zł), ul. 6 Sierpnia (1 mln), czy nowe boiska dla SP nr 1 (3 mln). Niemal na pewno ruszą także dwie kluczowe inwestycje - pierwszy etap przebudowy Domu Chemika oraz budowa nowej hali sportowej.

Komentarze 76

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
justa / 9 stycznia 2017 o 14:09
pracuję tu i bardzo bym chciała zarabiac tyle  ile piszecie.... wystapcie do kadr o wysokość wynagrodzeń urzędników. będziecie mieli czarno na białym- a nie z kosmosu jakieś zarobki.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 17:02
A który to radny tak się wzbogacił?
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 16:28
Brakuje na budowę ul. Zdebika na ktorej radny wybudował sobie dom.
Avatar
iPAD / 4 stycznia 2017 o 16:07
Drogi Maćku, wzorzec jak krytykować rządzących dało pis będą w opozycji. To dopiero były hektolitry nienawiści i żółci. Teraz, wg mojej oceny to jest tylko i wyłącznie podawanie faktów. A niezaprzeczalnym faktem jest że mąż pani dyrektor przedszkola nr  jest przewodniczącym klubu gazety polskiej, czyli pisowskiej przybudówki. Faktem jest że pani dyrektor jest bardzo zaprzyjaźniona z pisowskim dyrektorem  SP nr 3, a zatrudnienie tam, jeśli to prawda, jej męża to tzw zwykłe kolesiostwo. A przecież obecna władza zapowiadała standardy dalekie od takich zachowań. Czyż nie?
Drogi Maćku, wzorzec jak krytykować rządzących dało pis będą w opozycji. To dopiero były hektolitry nienawiści i żółci. Teraz, wg mojej oceny to jest tylko i wyłącznie podawanie faktów. A niezaprzeczalnym faktem jest że mąż pani dyrektor przedszkola nr  jest przewodniczącym klubu gazety polskiej, czyli pisowskiej przybudówki. Faktem jest że pani dyrektor jest bardzo zaprzyjaźniona z pisowskim dyrektorem  SP nr 3, a zatrudnienie tam, jeśli to prawda, jej męża to tzw zwykłe kolesiostwo. A przecież obecna władza zapowiadała standardy dalekie od... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 08:41
95% przedszkoli ma wyremnotwane place , to czego się czepiacie ?
Avatar
Maciek / 3 stycznia 2017 o 23:43
To przykre.... Jakich ludzi mamy na świecie i w jakim społeczeństwie żyjemy, pełnym nienawiśći i zazdrośći. Dlaczego pisząc te wszytskie "anty" komenatrze, nikt nie pomyślał o dzieciach, uczeszczajacych do przedszkola? Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi, że to tylko i wyłacznie dla nich zmodernizowany zostanie plac ? W trosce o ich bezpieczeństwo, satysfakcje, radosć? Dlaczego nikt nie wspomniał , że ogromną frajdę dzieciakowi sprawi zabawa na nowym, zupelnie odmienionym, bezpiecznym placu ? Ja wiem dlaczego, bo w tym mieście panuje nienawiść, zazdrość  i szukanie dziury w całym, plotek, szukanie błędnych , sprzecznych informacji. Patrząc z boku, jako ojciec dwójki dzieci, jest mi najzwyczajniej przykro. Ludzie zasługują na dobro i spełnianie marzeń, a zwłaszcza dzieci, którym nowy plac zabaw przyswoi ogrom szczęścia. Pomyślcie czasem komentatorzy, gdzie zgubiliście swoje idee . Pozdrawiam, Maciek 
To przykre.... Jakich ludzi mamy na świecie i w jakim społeczeństwie żyjemy, pełnym nienawiśći i zazdrośći. Dlaczego pisząc te wszytskie "anty" komenatrze, nikt nie pomyślał o dzieciach, uczeszczajacych do przedszkola? Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi, że to tylko i wyłacznie dla nich zmodernizowany zostanie plac ? W trosce o ich bezpieczeństwo, satysfakcje, radosć? Dlaczego nikt nie wspomniał , że ogromną frajdę dzieciakowi sprawi zabawa na nowym, zupelnie odmienionym, bezpiecznym placu ? Ja wiem dlaczego, bo w tym mieście panuje n... rozwiń
Avatar
iPAD / 3 stycznia 2017 o 17:37
czy to chodzi o pana l., który pracował w przedszkolu nr 18 jako robotnik do prac ciężkich (zgodnie z info na stronie przedszkola)? czy to chodzi o pana l. przewodniczącego klubu gazety polskiej w puławach? czy to chodzi o pana l., o którym bardzo ciekawe info jest na stronach: ******to.com.pl/polska-i-swiat/art/6340890,krwawa-bojka-na-spotkaniu-z-ks-isakowiczem-zaleskim-ksiadz-jest-w-szoku-zdjecia,id,t.html ***polonus.forumoteka.pl/viewtopic.php?p=9663&sid=bc87d0a5c39115400288b218d383c7af
Avatar
mama / 3 stycznia 2017 o 11:33
a mąż panui L. własnie dostał pracę w szkole nr 3, proszę jaki awans przypadkiem....
Avatar
Katarzyna / 3 stycznia 2017 o 09:47
bajońskie podwyżki i zarobki to 2080zł po 23 latach pracy- dla niewtajemniczonych. i zwykłego urzędnika nie stać na opłaty i kształcenie dzieci. Najpierw poproście nas o listy płac- [potem oceniajcie nasze "bajońskie" zarobki.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 09:40
Byłam, widziałam. Hołota na której czele stoi pani Pakuła. Jak ludzie mający na co dzień problemy z prawem- mogą stanowić prawo naszego miasta???
Avatar
justa / 9 stycznia 2017 o 14:09
pracuję tu i bardzo bym chciała zarabiac tyle  ile piszecie.... wystapcie do kadr o wysokość wynagrodzeń urzędników. będziecie mieli czarno na białym- a nie z kosmosu jakieś zarobki.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 17:02
A który to radny tak się wzbogacił?
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 16:28
Brakuje na budowę ul. Zdebika na ktorej radny wybudował sobie dom.
Avatar
iPAD / 4 stycznia 2017 o 16:07
Drogi Maćku, wzorzec jak krytykować rządzących dało pis będą w opozycji. To dopiero były hektolitry nienawiści i żółci. Teraz, wg mojej oceny to jest tylko i wyłącznie podawanie faktów. A niezaprzeczalnym faktem jest że mąż pani dyrektor przedszkola nr  jest przewodniczącym klubu gazety polskiej, czyli pisowskiej przybudówki. Faktem jest że pani dyrektor jest bardzo zaprzyjaźniona z pisowskim dyrektorem  SP nr 3, a zatrudnienie tam, jeśli to prawda, jej męża to tzw zwykłe kolesiostwo. A przecież obecna władza zapowiadała standardy dalekie od takich zachowań. Czyż nie?
Drogi Maćku, wzorzec jak krytykować rządzących dało pis będą w opozycji. To dopiero były hektolitry nienawiści i żółci. Teraz, wg mojej oceny to jest tylko i wyłącznie podawanie faktów. A niezaprzeczalnym faktem jest że mąż pani dyrektor przedszkola nr  jest przewodniczącym klubu gazety polskiej, czyli pisowskiej przybudówki. Faktem jest że pani dyrektor jest bardzo zaprzyjaźniona z pisowskim dyrektorem  SP nr 3, a zatrudnienie tam, jeśli to prawda, jej męża to tzw zwykłe kolesiostwo. A przecież obecna władza zapowiadała standardy dalekie od... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 08:41
95% przedszkoli ma wyremnotwane place , to czego się czepiacie ?
Avatar
Maciek / 3 stycznia 2017 o 23:43
To przykre.... Jakich ludzi mamy na świecie i w jakim społeczeństwie żyjemy, pełnym nienawiśći i zazdrośći. Dlaczego pisząc te wszytskie "anty" komenatrze, nikt nie pomyślał o dzieciach, uczeszczajacych do przedszkola? Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi, że to tylko i wyłacznie dla nich zmodernizowany zostanie plac ? W trosce o ich bezpieczeństwo, satysfakcje, radosć? Dlaczego nikt nie wspomniał , że ogromną frajdę dzieciakowi sprawi zabawa na nowym, zupelnie odmienionym, bezpiecznym placu ? Ja wiem dlaczego, bo w tym mieście panuje nienawiść, zazdrość  i szukanie dziury w całym, plotek, szukanie błędnych , sprzecznych informacji. Patrząc z boku, jako ojciec dwójki dzieci, jest mi najzwyczajniej przykro. Ludzie zasługują na dobro i spełnianie marzeń, a zwłaszcza dzieci, którym nowy plac zabaw przyswoi ogrom szczęścia. Pomyślcie czasem komentatorzy, gdzie zgubiliście swoje idee . Pozdrawiam, Maciek 
To przykre.... Jakich ludzi mamy na świecie i w jakim społeczeństwie żyjemy, pełnym nienawiśći i zazdrośći. Dlaczego pisząc te wszytskie "anty" komenatrze, nikt nie pomyślał o dzieciach, uczeszczajacych do przedszkola? Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi, że to tylko i wyłacznie dla nich zmodernizowany zostanie plac ? W trosce o ich bezpieczeństwo, satysfakcje, radosć? Dlaczego nikt nie wspomniał , że ogromną frajdę dzieciakowi sprawi zabawa na nowym, zupelnie odmienionym, bezpiecznym placu ? Ja wiem dlaczego, bo w tym mieście panuje n... rozwiń
Avatar
iPAD / 3 stycznia 2017 o 17:37
czy to chodzi o pana l., który pracował w przedszkolu nr 18 jako robotnik do prac ciężkich (zgodnie z info na stronie przedszkola)? czy to chodzi o pana l. przewodniczącego klubu gazety polskiej w puławach? czy to chodzi o pana l., o którym bardzo ciekawe info jest na stronach: ******to.com.pl/polska-i-swiat/art/6340890,krwawa-bojka-na-spotkaniu-z-ks-isakowiczem-zaleskim-ksiadz-jest-w-szoku-zdjecia,id,t.html ***polonus.forumoteka.pl/viewtopic.php?p=9663&sid=bc87d0a5c39115400288b218d383c7af
Avatar
mama / 3 stycznia 2017 o 11:33
a mąż panui L. własnie dostał pracę w szkole nr 3, proszę jaki awans przypadkiem....
Avatar
Katarzyna / 3 stycznia 2017 o 09:47
bajońskie podwyżki i zarobki to 2080zł po 23 latach pracy- dla niewtajemniczonych. i zwykłego urzędnika nie stać na opłaty i kształcenie dzieci. Najpierw poproście nas o listy płac- [potem oceniajcie nasze "bajońskie" zarobki.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 09:40
Byłam, widziałam. Hołota na której czele stoi pani Pakuła. Jak ludzie mający na co dzień problemy z prawem- mogą stanowić prawo naszego miasta???
Zobacz wszystkie komentarze 76

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 12 27

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 7 10

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 10

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 10 5

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 13 3

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 10

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 10

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 27 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 6 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!