poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Puławy

Janowiec: Dyrektor kontra wójt. Nie widać końca sporu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 czerwca 2013, 18:33

Tadeusz Kocoń (Archiwum)
Tadeusz Kocoń (Archiwum)

Nie widać końca sporu dotyczącego zawieszenia przez wójta Tadeusza Koconia dyrektora Zespołu Szkół Leszka Bińczaka. Sprawie przygląda się wojewoda.

Kością niezgody stał się m.in. arkusz organizacyjny. To dokument, na podstawie którego ustalany jest roczny plan pracy i finansowania szkoły. Arkusz przygotowuje dyrektor i przedstawia do akceptacji organowi prowadzącemu, w tym przypadku gminie Janowiec. Wójt miał też zastrzeżenia do decyzji personalnych podejmowanych przez dyrektora. W końcu zdecydował się go zawiesić.

Ta decyzja spotkała się z niezadowoleniem mieszkańców, nauczycieli i rodziców dzieci uczących się w janowskim zespole szkół. Zorganizowali oni pikietę przed Urzędem Gminy. Zagrozili też referendum w sprawie odwołania wójta Koconia, o ile ten nie przywróci dyrektora do pracy.

Sprawa trafiła już do Kuratorium Oświaty. Pismo wysłał wójt Tadeusz Kocoń.

– Wójt Janowca złożył do Lubelskiego Kuratora Oświaty wniosek o wyrażenie opinii w sprawie zamiaru odwołania Leszka Bińczaka ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Janowcu. Kurator wydał opinię negatywną – informuje kuratorium.

Do kuratorium zwrócił się również Leszek Bińczak. – Odwołał się od decyzji wójta dotyczącej zawieszenia go w pełnieniu obowiązków dyrektora. Kurator poinformował, że organem właściwym do rozpatrzenia tego odwołania jest Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli przy Wojewodzie Lubelskim – tłumaczy Jolanta Misiak z Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Sprawa trafiła już do Urzędu Wojewódzkiego. – Pisma w tej sprawie wysłała również rada rodziców i grono pedagogiczne. Czekamy na odpowiedź i rozstrzygnięcie – mówi Leszek Bińczak.

– Wydarzenia z Janowca są dość skomplikowane. Aktualnie są przez nas dokładnie analizowane – mówi Kamil Smerdel z Urzędu Wojewódzkiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Lodzia rbi loda
kretyn w Janowcu
jasio z nasiłowa
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Lodzia rbi loda
Lodzia rbi loda (30 czerwca 2013 o 22:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

sŁYSZAŁEM że wójtowi Lodzia robi loda

Rozwiń
kretyn w Janowcu
kretyn w Janowcu (27 czerwca 2013 o 17:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Co ten Wójt wyprawia w tym Janowcu,to przechodzi ludzkie pojęcie.

Rozwiń
jasio z nasiłowa
jasio z nasiłowa (26 czerwca 2013 o 00:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tylko w Gminie Janowiec mogą się dziać takie cyrki!

Rozwiń
Spór w Janowcu z Wójtem
Spór w Janowcu z Wójtem (21 czerwca 2013 o 00:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dzisiaj pani dyrektor,pełniąca funkję dyrektora w zastępstwie zwolnionego Leszka Bińczaka złożyła wypowiedzenie Wójtowi Janowca Tadeuszowi Koconiowi bo nie mogła znaleźć porozumienia z obecnie panującym,kłótliwym Wójtem.Czy spory wynikłe jak grzyby po deszczu w gminie się skończą za tego Wójta pieniacza?Weźmy więc koszyk i pójdźmy na referendum.Zaprotestujmy Dość głupocie tego Wójta.

Rozwiń
ekspert myślowy
ekspert myślowy (18 czerwca 2013 o 16:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wójt Janowca bije rekordy głupoty ludzkiej.Zamiast się dogadać i podjąć współpracę to walczy.Jeszcze nigdy nie widziałem żeby rząd powalił lud na kolana!!!!!!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!