Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

17 czerwca 2013 r.
18:33
Edytuj ten wpis

Janowiec: Dyrektor kontra wójt. Nie widać końca sporu

0 7 A A
Tadeusz Kocoń (Archiwum)
Tadeusz Kocoń (Archiwum)

Nie widać końca sporu dotyczącego zawieszenia przez wójta Tadeusza Koconia dyrektora Zespołu Szkół Leszka Bińczaka. Sprawie przygląda się wojewoda.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kością niezgody stał się m.in. arkusz organizacyjny. To dokument, na podstawie którego ustalany jest roczny plan pracy i finansowania szkoły. Arkusz przygotowuje dyrektor i przedstawia do akceptacji organowi prowadzącemu, w tym przypadku gminie Janowiec. Wójt miał też zastrzeżenia do decyzji personalnych podejmowanych przez dyrektora. W końcu zdecydował się go zawiesić.

Ta decyzja spotkała się z niezadowoleniem mieszkańców, nauczycieli i rodziców dzieci uczących się w janowskim zespole szkół. Zorganizowali oni pikietę przed Urzędem Gminy. Zagrozili też referendum w sprawie odwołania wójta Koconia, o ile ten nie przywróci dyrektora do pracy.

Sprawa trafiła już do Kuratorium Oświaty. Pismo wysłał wójt Tadeusz Kocoń.

– Wójt Janowca złożył do Lubelskiego Kuratora Oświaty wniosek o wyrażenie opinii w sprawie zamiaru odwołania Leszka Bińczaka ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Janowcu. Kurator wydał opinię negatywną – informuje kuratorium.

Do kuratorium zwrócił się również Leszek Bińczak. – Odwołał się od decyzji wójta dotyczącej zawieszenia go w pełnieniu obowiązków dyrektora. Kurator poinformował, że organem właściwym do rozpatrzenia tego odwołania jest Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli przy Wojewodzie Lubelskim – tłumaczy Jolanta Misiak z Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Sprawa trafiła już do Urzędu Wojewódzkiego. – Pisma w tej sprawie wysłała również rada rodziców i grono pedagogiczne. Czekamy na odpowiedź i rozstrzygnięcie – mówi Leszek Bińczak.

– Wydarzenia z Janowca są dość skomplikowane. Aktualnie są przez nas dokładnie analizowane – mówi Kamil Smerdel z Urzędu Wojewódzkiego.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lodzia rbi loda / 30 czerwca 2013 o 22:14

sŁYSZAŁEM że wójtowi Lodzia robi loda

Avatar
kretyn w Janowcu / 27 czerwca 2013 o 17:33

Co ten Wójt wyprawia w tym Janowcu,to przechodzi ludzkie pojęcie.

Avatar
jasio z nasiłowa / 26 czerwca 2013 o 00:08

Tylko w Gminie Janowiec mogą się dziać takie cyrki!

Avatar
Spór w Janowcu z Wójtem / 21 czerwca 2013 o 00:13

Dzisiaj pani dyrektor,pełniąca funkję dyrektora w zastępstwie zwolnionego Leszka Bińczaka złożyła wypowiedzenie Wójtowi Janowca Tadeuszowi Koconiowi bo nie mogła znaleźć porozumienia z obecnie panującym,kłótliwym Wójtem.Czy spory wynikłe jak grzyby po deszczu w gminie się skończą za tego Wójta pieniacza?Weźmy więc koszyk i pójdźmy na referendum.Zaprotestujmy Dość głupocie tego Wójta.

Avatar
ekspert myślowy / 18 czerwca 2013 o 16:45

Wójt Janowca bije rekordy głupoty ludzkiej.Zamiast się dogadać i podjąć współpracę to walczy.Jeszcze nigdy nie widziałem żeby rząd powalił lud na kolana!!!!!!

Avatar
Jaj / 18 czerwca 2013 o 14:03
Jak wyżej. Panie redaktorze skoro pisze pan o Janowcu to powinno być janowiecki zespół szkół.
Avatar
fan / 18 czerwca 2013 o 10:29

Panie redaktorze wydaje się,że powinno być napisane w janowieckim zespole szkół, a nie janowskim.

Pozdrawiam

Avatar
Lodzia rbi loda / 30 czerwca 2013 o 22:14

sŁYSZAŁEM że wójtowi Lodzia robi loda

Avatar
kretyn w Janowcu / 27 czerwca 2013 o 17:33

Co ten Wójt wyprawia w tym Janowcu,to przechodzi ludzkie pojęcie.

Avatar
jasio z nasiłowa / 26 czerwca 2013 o 00:08

Tylko w Gminie Janowiec mogą się dziać takie cyrki!

Avatar
Spór w Janowcu z Wójtem / 21 czerwca 2013 o 00:13

Dzisiaj pani dyrektor,pełniąca funkję dyrektora w zastępstwie zwolnionego Leszka Bińczaka złożyła wypowiedzenie Wójtowi Janowca Tadeuszowi Koconiowi bo nie mogła znaleźć porozumienia z obecnie panującym,kłótliwym Wójtem.Czy spory wynikłe jak grzyby po deszczu w gminie się skończą za tego Wójta pieniacza?Weźmy więc koszyk i pójdźmy na referendum.Zaprotestujmy Dość głupocie tego Wójta.

Avatar
ekspert myślowy / 18 czerwca 2013 o 16:45

Wójt Janowca bije rekordy głupoty ludzkiej.Zamiast się dogadać i podjąć współpracę to walczy.Jeszcze nigdy nie widziałem żeby rząd powalił lud na kolana!!!!!!

Avatar
Jaj / 18 czerwca 2013 o 14:03
Jak wyżej. Panie redaktorze skoro pisze pan o Janowcu to powinno być janowiecki zespół szkół.
Avatar
fan / 18 czerwca 2013 o 10:29

Panie redaktorze wydaje się,że powinno być napisane w janowieckim zespole szkół, a nie janowskim.

Pozdrawiam

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 9

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!