środa, 21 marca 2018 r.

Puławy

Janowiec: Nowe boiska i przystań na Wiśle

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 grudnia 2011, 18:18

Tu wszystko ma być gotowe w ciągu 1–2 tygodni. Tylko piłkarze będą musieli poczekać dłużej<br />
 (Urząd G
Tu wszystko ma być gotowe w ciągu 1–2 tygodni. Tylko piłkarze będą musieli poczekać dłużej
(Urząd G

Już wkrótce Janowiec będzie rajem dla amatorów sportu i turystyki. W tym tygodniu skończy się budowa nowoczesnego kompleksu boisk oraz przystani dla łodzi i kajaków na Wiśle. Otwarcie obu obiektów zaplanowano na kwiecień przyszłego roku.

Kompleks sportowy powstaje w miejscu, gdzie już wcześniej znajdowało się boisko piłkarskie. Teren został jednak zalany podczas powodzi w 2010 roku. Prace rozpoczęły się w lipcu. – Jeśli pogoda pozwoli, to robotnicy skończą wszystko w ciągu 1–2 tygodni – mówi Tadeusz Kocoń, wójt gminy Janowiec.

W ramach robót wykonane zostało boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią. Będzie tu można pograć w piłkę ręczną, siatkówkę czy koszykówkę. Jest też boisko piaskowe do piłki plażowej oraz pełnowymiarowe piłkarskie z naturalną nawierzchnią.

Wybudowano również zaplecze dla sportowców, w którym znajdą się m.in. szatnie, sanitariaty oraz biura. Powstały nowe chodniki, drogi dojazdowe, ogrodzenie, oświetlenie i trybuny z plastikowymi krzesełkami.
Inwestycja będzie kosztować 2,4 mln zł. Pieniądze w całości pochodzą z dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przeznaczonej na walkę ze skutkami powodzi.

– Boisko wielofunkcyjne i plażowe oddamy do użytku już wiosną. Dłużej będą musieli poczekać jedynie piłkarze, bo w przypadku ich boiska trawa musi się dobrze ukorzenić. Myślę, że skorzystają z nowego boiska na przełomie sierpnia i września – tłumaczy wójt Kocoń.

Ale to nie koniec wielkich inwestycji w Janowcu. W kwietniu, razem z boiskami, gmina zamierza oficjalnie otworzyć przystań na Wiśle. Tam również roboty są na ukończeniu.

– Pod koniec roku będzie gotowa najważniejsza część portu razem z dojściami. Pozostanie nam tylko nasadzenie roślin na skarpie, które są jednym z elementów zabezpieczenia. Ale z tym musimy się wstrzymać do okresu wegetacji.

Projekt jest realizowany razem z Kazimierzem Dolnym i Puławami. Jego całkowity koszt to 65,7 mln zł, z czego 39,5 mln pochodzi z Unii Europejskiej. Z przystani będą mogły korzystać łodzie turystyczne i sportowe. W sumie, zacumować będzie mogło tu 30 niedużych motorówek, żaglówek czy kajaków.

– Zarządzanie obiektem przekażemy spółce "Prom”. Przystań będzie nadzorowana przez całą dobę. Z kolei kompleksem sportowym opiekował się będzie Gminny Dom Kultury, któremu do statutu wpiszemy zadania z zakresu sportu. Być może w związku z tym zmieni się też nazwa tej jednostki – zapowiada Kocoń.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!