sobota, 24 marca 2018 r.

Puławy

Janowiec: Obywatel ma głos. Pierwsze zebranie po odwołaniu wójta

  Edytuj ten wpis

Jan Gędek podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Janowcu (DW)
Jan Gędek podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Janowcu (DW)

Pełniący obowiązki wójta Jan Gędek stawia na większy dostęp mieszkańców do informacji. Dziś robi pierwsze zebranie wiejskie

Jan Gędek został powołany do zarządzania gminą w miejsce odwołanego w referendum wójta Tadeusza Koconia. Powoli zaczyna wprowadzać w urzędzie swoje porządki. Jednym z jego celów jest zwiększenie dostępu mieszkańców do informacji publicznej.

– Dialog poprzedniego wójta z mieszkańcami trochę szwankował – podkreśla Jan Gędek. – A szczerze mówiąc to nie było go wcale. Jak mieszkam czternaście lat w Janowcu, to nigdy nie było żadnego zebrania, na którym ludzie mogliby zabrać głos. Ja jestem zwolennikiem tego, że warto rozmawiać. A co z tego wyjdzie, zobaczymy. Sam jestem ciekaw z jakim odzewem mieszkańców się to spotka.

Gędek zapewnia, że mieszkańcy gminy będą na bieżąco informowani o ważnych sprawach nie tylko na spotkaniach, ale również za pośrednictwem Internetu.

Efekty już widać. Na stronie internetowej gminy pojawiło się właśnie sprawozdanie z wykonania budżetu za trzeci kwartał 2013 r.
Natomiast dziś o godz. 18 w Gminnym Ośrodku Kultury w Janowcu odbędzie się zebranie dla wszystkich mieszkańców. Jego tematem są bieżące funkcjonowanie gminy i perspektywy inwestycyjne.

– Mamy kilka ważnych zadań, które mogą być realizowane jeszcze w tym roku. To remont boisk szkolnych w Janowcu, modernizacja zalewu w Janowicach i budowa kanalizacji w Oblasach. To spotkanie z mieszkańcami jest również po to, żeby wyrazili swoje zdanie na temat potrzebnych inwestycji w 2014 roku, bo musimy już szykować budżet na ten okres. Chciałbym więc poznać ich opinie – podkreśla pełniący funkcję wójta Gędek.

WYBORY DOPIERO ZA ROK

Na ostatniej sesji Rady Gminy Janowiec zapadła decyzja, że nowy wójt nie zostanie wybrany w wyborach przedterminowych. Jan Gędek będzie więc rządził gminą do jesieni przyszłego roku. Wówczas wybory odbędą się w ustawowym terminie. Radni podjęli też uchwałę o wynagrodzeniu pełniącego obowiązki wójta. Miesięcznie będzie zarabiał 8060 zł brutto. Odwołany ze stanowiska Kocoń pobierał miesięcznie 9080 zł brutto.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
darek
gość
gość
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

darek
darek (30 stycznia 2014 o 20:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tygodnik, o którym tak się wyrażasz to akurat jedyna gazeta, która pisze prawdę, nawet tą bardzo mało wygodną . Taki Nasz Region sprzedał się na wstępie. Jeden z inicjatorów referendum - przedsiębiorca lokalny, znany jako Pinki, jak tylko ruszyła kampania referendalna wykupił u nich dużą reklamę, która leciała przez kilka tygodni. I pisali tak jak im zagrał, żeby tylko nie wycofał się ze swoją kasą. Dodatkowo Pinki wykupił jeszcze reklamę w drugiej gazetce należącej do tego samego wydawcy - bezpłatnej TuExpress. Reklama leci tam do dziś - tak wiec parę tysiączków poszło. No i redaktor Jeżewski pisze tak jak mu Pinki zagra. A dziennikarz z niego "świetny" -  skarbnika z dyrektorką szkoły pomylił  artykule o Janowcu. ale co tam - ważne, że kasa płynie


Tygodnik, o którym tak się wyrażasz to akurat jedyna gazeta, która pisze prawdę, nawet tą bardzo mało wygodną . 

Rozwiń
gość
gość (2 listopada 2013 o 18:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

absolutnie nie mogę się z tobą zgodzić. mieszkam i pracuję w gminie Kazimierz. Pracuję w administracji samorządowej i bardzo dużo wiem o pracy wójta Koconia. Naprawdę dobrej pracy. Bardzo byśmy chcieli, żeby taki człowiek i fachowiec pracował dla naszej gminy. Wiem też z róznych źródeł, także ze środowiska inicjatorów referendum, jak bardzo był niewygodny dla licznych przekrętów z waszej gminy. Dlatego urządzili obrzydliwą nagonkę, posuwając się do kłamstw i wyjątkowo paskudnych pomówień. Atakujesz tygodnik, który pisał o wójcie dobrze, bo to akurat był dobry wójt. Wiemy to we wszystkich gminach powiatu. Wszyscy pukają się tu w głowę, ale też śmieją z mieszkańców, którzy dali się tak łatwo zmanipulować pazernej grupce chcącej za wszelką cenę przejąć włądzę. Ludzie łyknęli kłamstwa, bo uwielbiają nadstawiać ucha i słuchać plotek. A skoro tygodnik jak twierdzisz podawał kłamliwe informacje, to proszę podaj kilka konkretów, bo ja czytam uważnie teksty dotyczące gmin i niczego kłamliwego nie zauważyłam. Z tego co pamiętam to właśnie ta gazeta kilka miesięcy temu za dziennikarską rzetelność i nieuleganie presji władz została wyróżniona przez Helsińską Fundację Praw Człowieka. W ten sposób wyróżniono tylko dwie lub trzy gazety na Lubelszczyźnie. Więc nie uprawiaj propagandy. Dla mnie to więcej niż anonimowe ujadanie w necie. Poza tym nie zauważyłam, żeby tygodnik niszczył komisarza Gędka, za to jako jedyna lokalna gazeta napisał, że pan Gędek zrobił coś bardzo głupiego i nieodpowiedzialnego - nie raczył pojawić się na podpisaniu umowy na unijną kasę dla gminy. Sam podjął decyzję o rezygnacji z 500 tys. zł. Prawdę mówiąc to skandal. Efekt jest taki, że nic już nie dostaniecie jako gmina. Wiem, co mówię, bo rozmawiałam na ten tematv w LGD. Wyeliminowaliście się z gry o kasę na kolejne lata. Oczywiście gmina może składać projekty, ale nie będą brane pod uwagę, bo Janowiec okazał się po prostu niepoważnym partnerem. Ale akurat mój Kazimierz i Końskowola tylko czekały na taki przejaw głupoty. Poza tym kto od was będzie pisał te projekty? Goławski, który bardzo dobrze robił to do tej pory, ale którego tak nienawidzicie? Któremu tak dokuczaliście podczas referendum? A może wójt Gędek, który z wysłowieniem się ma poważne problemy? A może radni, którzy tak krzyczeli za odwołaniem wójta, ale przez trzy lata nie złożyli nawet jednego projektu uchwały? A może pani radna Kłopotowska, która ( jak się dowiedziałam w starostwie) nigdy nie zabrała głosu podczas obrad Rady Powiatu - nie złożyła choćby jednej interpelacji i nie zadała nawet jednego pytania. I tak przesiedziała sobie trzy lata. Nawet nie macie pojęcia jakie pośmiewisko zrobiliście z Janowca w całym powiecie. ale to dobrze - inne gminy tylko się z tego cieszą. My skorzystamy na waszej krótkowzroczności i głupocie. Już teraz przejmiemy pół miliona.

Oczywiście, że żaden inny tygodnik ani żadna inna gazeta lokalna nie napisała, że to co Gędek zrobił, to głupota. Z prostego powodu - bo było to mądre posunięcie i oczekiwane przez mieszkańców gminy. 

A Tygodnik, o którym mowa, bezkrytycznie wychwalał Koconia, przez co stracił wiarygodność mieszkańców naszej gminy już dawno temu. Pani Filipowska jest tutaj personą non grata, bo przedstawia naszą gminę w bardzo złym świetle.

Do tego pisze tak, żeby pasowało Koconiowi - nie pyta o zdanie jego przeciwników politycznych, bo jeszcze by powiedzieli coś nie w smak wyrzuconemu wójtowi.

Mamy taki janowiecki zwyczaj - w środy czytamy sobie w Groszku artykuły o Janowcu i śmiejemy się z nich przez cały tydzień, aż do kolejnego numeru.

A ty kobieto pisz dalej w tym stylu, a dzięki tobie ani Kocoń ani nikt z jego otoczenia nie będzie miał szans na powrót. Odwaliłaś kawał dobrej roboty przed referendum, Twoje szmirowate teksty tylko rozwścieczały mieszkańców naszej gminy, a referendarzom jak widać krzywdy nie zrobiły.

Oby tak dalej! :)

Rozwiń
gość
gość (2 listopada 2013 o 18:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Proszę bardzo co znalazłem na wykopie o gminie janowiec: http://www.wykop.pl/link/1712330/gmina-janowiec-oddaje-pol-miliona-zlotych-tygodnik-powisla-30-10-2013/

Piękny początek...

A oto co ja znalazłem.

http://referendumwjanowcu.pl/redakcja-referendumwjanowcu-pl-odpowiada-tygodnikowi-powisla/

Brawo panie Gędek, wreszcie ktoś mądry w gminie Janowiec, koniec rządów miernoty i jego klakierów!

Rozwiń
tekla
tekla (2 listopada 2013 o 18:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

absolutnie nie mogę się z tobą zgodzić. mieszkam i pracuję w gminie Kazimierz. Pracuję w administracji samorządowej i bardzo dużo wiem o pracy wójta Koconia. Naprawdę dobrej pracy. Bardzo byśmy chcieli, żeby taki człowiek i fachowiec pracował dla naszej gminy. Wiem też z róznych źródeł, także ze środowiska inicjatorów referendum, jak bardzo był niewygodny dla licznych przekrętów z waszej gminy. Dlatego urządzili obrzydliwą nagonkę, posuwając się do kłamstw i wyjątkowo paskudnych pomówień. Atakujesz tygodnik, który pisał o wójcie dobrze, bo to akurat był dobry wójt. Wiemy to we wszystkich gminach powiatu. Wszyscy pukają się tu w głowę, ale też śmieją z mieszkańców, którzy dali się tak łatwo zmanipulować pazernej grupce chcącej za wszelką cenę przejąć włądzę. Ludzie łyknęli kłamstwa, bo uwielbiają nadstawiać ucha i słuchać plotek. A skoro tygodnik jak twierdzisz podawał kłamliwe informacje, to proszę podaj kilka konkretów, bo ja czytam uważnie teksty dotyczące gmin i niczego kłamliwego nie zauważyłam. Z tego co pamiętam to właśnie ta gazeta kilka miesięcy temu za dziennikarską rzetelność i nieuleganie presji władz została wyróżniona przez Helsińską Fundację Praw Człowieka. W ten sposób wyróżniono tylko dwie lub trzy gazety na Lubelszczyźnie. Więc nie uprawiaj propagandy. Dla mnie to więcej niż anonimowe ujadanie w necie. Poza tym nie zauważyłam, żeby tygodnik niszczył komisarza Gędka, za to jako jedyna lokalna gazeta napisał, że pan Gędek zrobił coś bardzo głupiego i nieodpowiedzialnego - nie raczył pojawić się na podpisaniu umowy na unijną kasę dla gminy. Sam podjął decyzję o rezygnacji z 500 tys. zł. Prawdę mówiąc to skandal. Efekt jest taki, że nic już nie dostaniecie jako gmina. Wiem, co mówię, bo rozmawiałam na ten tematv w LGD. Wyeliminowaliście się z gry o kasę na kolejne lata. Oczywiście gmina może składać projekty, ale nie będą brane pod uwagę, bo Janowiec okazał się po prostu niepoważnym partnerem. Ale akurat mój Kazimierz i Końskowola tylko czekały na taki przejaw głupoty. Poza tym kto od was będzie pisał te projekty? Goławski, który bardzo dobrze robił to do tej pory, ale którego tak nienawidzicie? Któremu tak dokuczaliście podczas referendum? A może wójt Gędek, który z wysłowieniem się ma poważne problemy? A może radni, którzy tak krzyczeli za odwołaniem wójta, ale przez trzy lata nie złożyli nawet jednego projektu uchwały? A może pani radna Kłopotowska, która ( jak się dowiedziałam w starostwie) nigdy nie zabrała głosu podczas obrad Rady Powiatu - nie złożyła choćby jednej interpelacji i nie zadała nawet jednego pytania. I tak przesiedziała sobie trzy lata. Nawet nie macie pojęcia jakie pośmiewisko zrobiliście z Janowca w całym powiecie. ale to dobrze - inne gminy tylko się z tego cieszą. My skorzystamy na waszej krótkowzroczności i głupocie. Już teraz przejmiemy pół miliona.

Brawo Roma, świetnie się przygotowałaś do tego komentarza! Obdzwoniłaś chyba wcześniej pół powiatu, żeby zebrać materiał, a może wiesz to wszystko bo masz na nazwisko Filipowska? Wyobraź sobie więc, że ja również bardzo dobrze wiem jak pracował Wójt Kocoń. Niestety, moja opinia jest całkowicie odmienna od Twojej i wybacz, żę to mówię, ale ośmieszasz się pisząc peany na jego temat. A już teksty o obrzydliwej nagonce są po prostu żałosne. Odpuść sobie, bo walczysz z wiatrakami, uszanuj wolę ludu - vox populi, vox Dei. Odwołany w wyniku demokratycznego referendum wójt działał na szkodę naszej gminy (w odróżnieniu do CIebie jestem mieszkanką gminy Janowiec i pozwolę sobie stwierdzić, że w związku z tym wiem lepiej co się tutaj dzieje niż jakaś przemądrzała mieszkanka gminy Kazimierz). 

Dla Twojej informacji: Goławskiego nie nienawidzimy, uważamy go za zdolnego faceta, który jeśli będzie chciał, będzie pracował dalej na rzecz naszej gminy. Reszty mi się nawet nie chce komentować, bo to co napisałaś jest stekiem bzdur. Bzdur i tylko bzdur.

Rozwiń
pfk
pfk (2 listopada 2013 o 13:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Proszę bardzo co znalazłem na wykopie o gminie janowiec: http://www.wykop.pl/link/1712330/gmina-janowiec-oddaje-pol-miliona-zlotych-tygodnik-powisla-30-10-2013/

Piękny początek...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!