piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Janowiec. Szkoły do likwidacji, uczniowie do przeprowadzki

Dodano: 20 grudnia 2015, 13:23
Autor: kp

Na środowej nadzwyczajnej sesji rady gminy zostały podjęte uchwały intencyjne w sprawie likwidacji placówek należących do Zespołu Szkół nr 2 w Janowcu.

– Uchwały dotyczą wszystkich szkół z tego zespołu z wyjątkiem gimnazjum. Od lat funkcjonują one jako tzw. martwe dusze – mówi Jan Gędek, wójt gminy Janowiec. – Co do Technikum Weterynaryjnego, to w tym momencie działają tam trzy klasy, od września będą dwie. Widać, więc, że działalność tej szkoły wygasa.

Kiedy szkoły zostaną zamknięte? – Żeby podjąć decyzję o likwidacji musimy mieć akceptację kuratorium oraz dyrektorów szkół o przyjęciu uczniów z technikum – zaznacza Gędek. – W Puławach jest szkoła o podobnym profilu. Zwrócimy się do dyrekcji z prośbą o przyjęcie naszych uczniów. Będzie to dotyczyło 26 osób. Chcemy się z tym wyrobić w ciągu dwóch miesięcy.

Na razie nie wiadomo na jakie cele gmina będzie chciała przeznaczyć budynki, które w tym momencie zajmuje ZS nr 2. – Jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić. Jeden z budynków to darowizna od puławskiego starostwa na cele związane z prowadzeniem szkoły – wyjaśnia Gędek. – W związku z tym starostwo musi to zaopiniować.

Została też podjęta uchwała intencyjna o połączeniu gimnazjum, które funkcjonuje w strukturze ZS nr 2 ze szkołą podstawową z ZS nr 1.

Czytaj więcej o: szkoła Janowiec edukacja Jan Gędek
Gość
z Janowca
gość
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 stycznia 2016 o 08:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czas podjąć starania w celu odłączenia się od woj.lubelskiego i przyłączenia się do Mazowsza....

chyba cie pogielo w Trym amoku
Rozwiń
z Janowca
z Janowca (10 stycznia 2016 o 04:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czas podjąć starania w celu odłączenia się od woj.lubelskiego i przyłączenia się do Mazowsza....

Rozwiń
gość
gość (9 stycznia 2016 o 23:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bardzo proszę o odpowiedź - A kto jest tym budynkiem zainteresowany ?

Trzeba spytać w Starostwie kto złożył ofertę zakupu...

Albo wójta czy dostał propozycję raczej nikt na to nie odpowie, szydło z worka wyjdzie jak nie będzie szkoły a wtedy będą siać propagandę że budynek niszczeje i dla jego dobra trzeba podjąć jedyną słuszną decyzję o sprzedaży...tak samo się dzieje z szkolą w Nasiłowie.

Rozwiń
Gość
Gość (8 stycznia 2016 o 12:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo proszę o odpowiedź - A kto jest tym budynkiem zainteresowany ?
Rozwiń
gość
gość (22 grudnia 2015 o 18:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niszczenie ostatnich janowieckich bastionów, które przyciągają młodzież do Janowca? Nie wróży to dobrze. Miasteczko niedługo niestety umrze śmiercią naturalną dzięki takim zabiegom. Młodych już teraz coraz mniej, a Gmina coraz mniej im chce zaoferować... Wielka szkoda :( problemem nie jest to że młodzież nie ma się tam gdzie podziać. tylko, że woli pojechać sobie np. do puław zamiast pojść do Maćkowej chaty, albo tej restauracji/sklepu na rogu. była tam pizzeria, ale zamkęli, bo nie było klientów!!! więc o co chodzi? o to że sami mieszkańcy nie doceniają swojego Janowca

Prawo wolnego rynku, widocznie nie byli dla młodzieży atrakcyjniejsi pod różnymi względami niż lokale w Puławach. Natomiast faktem jest, że coraz mniej młodych zostaje w Janowcu, bo nie widzi perspektyw. Jeśli dotychczasowa oferta ZS 2 nie była na tyle atrakcyjna, może należało ją unowocześnić, dostosować do oczekiwań młodych ludzi, rynku pracy? Mam wrażenie, że Janowiec idzie strasznie w dziadoskość, młodych ludzi to nie przyciąga, dużo więcej możliwości jest gdzieś za rogiem w innych miasteczkach, miastach. Janowiec nie dba ani o młodych, ani też o turystów, bo nie są lokalnymi wyborcami. Choć potencjał turystyczny jest bardzo duży. W długiej perspektywie może się to okazać zabójcze.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!