piątek, 19 stycznia 2018 r.

Puławy

Jednak zbudują spalarnię w Puławach? Inwestor odwołał się do SKO

Dodano: 11 września 2015, 16:32

Zakład utylizacji odpadów może jednak powstać na terenie Puław. Samorządowe Kolegium Odwoławcze nakazało władzom miasta ponowne rozpatrzenie wniosku firmy Eko Europa Energy o wydanie decyzji środowiskowej.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
(fot. Hoffer Gábor)
(fot. Hoffer Gábor)

O sprawie głośno zrobiło się na początku roku. Przeciwko planom powstania spalarni chemikaliów wypowiedziała się rada miasta. Ostatecznie głos należał do prezydenta. I urząd miasta wydał negatywną opinię w odpowiedzi na wniosek o wydanie decyzji środowiskowej.
W uzasadnieniu można było przeczytać o zagrożeniach, na które zwrócili uwagę mieszkańcy miasta w trakcie konsultacji społecznych. Brak decyzji środowiskowej skutecznie uniemożliwiał dalsze starania inwestora o zgodę na budowę zakładu utylizacji. Wydawało się więc, że sprawa jest zakończona.

Eko Europa Energy odwołała się jednak od decyzji urzędu do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Kolegium zdecydowało, że wniosek należy rozpatrzyć ponownie. Jednym z zarzutów wobec puławskich urzędników było to, że widząc braki w raportach dotyczących inwestycji nie wystąpili do spółki-wnioskodawcy o ich uzupełnienie. Takie prośby do Eko Europy już zostały wysłane. Urzędnicy czekają teraz na odpowiedź ze strony inwestora. Gdy dokumentacja zostanie uzupełniona, ponownie przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne. Następnie cały raport rozpatrzy Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska oraz puławski sanepid. Obydwie instytucje ostatnim razem nie zgłosiły żadnych uwag, więc prawdopodobnie tym razem również nie będą stawiać oporu przed budową spalarni. Po otrzymaniu ich opinii, mieszkańcy miasta znów będą mieli prawo wglądu w dokumenty i złożenie uwag.

Po ich rozpatrzeniu cała sprawa znów trafi na biurko prezydenta. Ten znowu zdecyduje o pozytywnym lub negatywnym zaopiniowaniu wniosku o wydanie decyzji środowiskowej.
Jak twierdzą urzędnicy, na razie nie wiadomo jak wszystko się zakończy. Prezydent może, ale nie musi zgodzić się na niechcianą inwestycję. Nie wiadomo kiedy też może zapaść ostateczna decyzja. SKO nie narzuciła bowiem miastu żadnego ostatecznego terminu wydania decyzji.

benek
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

benek
benek (14 września 2015 o 13:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pożyjemy zobaczymy. Fakt jest taki że porównywanie spalarni i Elektrowni raczej mija się z celem. Z pierwszą w sumie jeszcze mało wiadomo, natomiast Elektrownia nabiera kształtów, jest decyzja środowiskowa więc teraz tylko czekać na wybór wykonawcy i start robót

Rozwiń
Gość
Gość (12 września 2015 o 14:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Coś mi się wydaje,że sprawą budowy spalarni zajmią się również reporteży z programu ''To jest temat''.Z mojego punktu widzenia nowe inwestycje dają możliwość zatrudnienia,tak jak na przykładzie mającej powstać Elektowni Puławy.Ciekawe co na to Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.
Rozwiń
Gość
Gość (11 września 2015 o 17:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PO KONSTRUKCJI TYTUŁU WIADOMO, ŻE DZIENNIK-SZTANDAR SIĘGNĄŁ DNA - JEST BRUKOWCEM CZYLI WG. OBECNEJ NOMENKLATURY TABLOIDEM.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!