sobota, 24 marca 2018 r.

Puławy

Jerzy Buzek honorowym obywatelem Puław

  Edytuj ten wpis

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek odebrał dziś tytuł honorowego obywatela miasta Puławy.

- Jestem bardzo wzruszony i zaszczycony. Biorąc pod uwagę to, jak długo jestem zakochany w Puławach to pewnie ten tytuł mi się należał - powiedział podczas uroczystej sesji prof. Jerzy Buzek.

- To się zaczęło jeszcze na studiach, zawsze to miasto było mi bliskie, odczekałem trochę i w 1972 przyjechałem do Puław. Potem przyjeżdżałem tu co tydzień, jestem bardzo zaszczycony, że postanowiliście mi nadać ten tytuł. Był czas, kiedy już miałem przeprowadzić się z rodziną do Puław ale mieszkanie, które wtedy mi obiecano, poszło w ręce zupełnie kogoś innego – mówił z uśmiechem na twarzy prof. Buzek.

Więcej zdjęć z uroczystej sesji Rady Miasta Puławy - na MM Puławy: Jerzy Buzek odebrał tytuł honorowego obywatela Puław (zdjęcia)

O uhonorowanie Jerzego Buzka z wnioskiem do Rady Miasta w czerwcu tego roku wystąpił radny Leszek Gorgol, puławskie środowisko naukowe oraz Towarzystwo Przyjaciół Puław.

W trakcie dzisiejszej uroczystości prof. Jerzy Buzek wraz z prezydentem i przewodniczącym Rady Miasta odznaczył 31 osób Medalami "Za zasługi dla Puław". Są to: Izabella Bronikowska, Hanna Czekaj, Antoni Faber, Zdzisława Głażewska, Wacław Hennel, Halina Komsta, Wanda Latkowska- Kwiatek, Jan Łodyga, Bogdan Masiak ( pośmiertnie), Teresa Miłczak, Stanisław Nastaj, Jan Okoń, Bogdan Oroń, Teofil Parafianowicz, Jerzy Saniewski (pośmiertnie), Alicja Skiba (pośmiertnie), Tadeusz Skiba (pośmiertnie), Jan Skrzyniarz, Roman Sobański, Czesław Stolar, Ewa Szajowska -Szczygieł (pośmiertnie), Bogdan Szewczyk (pośmiertnie), Henryk Sztaba, Henryk Ścierzyński, Zdzisław Wiśniewski, Grzegorz Wołczyk (pośmiertnie), Zygmunt Woźny, Maria Wójcik, Andrzej Załęcki i Zbigniew Zubowski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ele
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ele
ele (2 października 2010 o 12:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
8 dni temu dostał

dr h.c AGH


szkoda że aż tak na jego rządy spadł deszcz krytyki oraz ..... potem StaLenDzierż wskoczyło i powstały kochane dwie PARTIE
PO i PIS i juz prawie obecna lewa noga tej pierwszej
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!