sobota, 24 marca 2018 r.

Puławy

Jest nowy dyrektor Domu Chemika

Dodano: 8 marca 2016, 15:07

Zakończył się konkurs na stanowisko dyrektora Puławskiego Ośrodka Kultury. Aleksandrę Kozak-Kotowską zastąpi znany kazimierski regionalista, Mariusz Płoszaj-Mazurek, który pokonał Zbigniewa Śliwińskiego i Krzysztofa Kutarskiego.

Przez trzy ostatnie lata Domem Chemika kierowała Aleksandra Kozak-Kotowska, której umowa skończy się 10 marca. Dotychczasowa dyrektor nie zdecydowała się stanąć do walki o kolejną kadencję. Swoje dokumenty aplikacyjne złożyli natomiast: znany puławski samorządowiec Zbigniew Śliwiński, były już dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie, Krzysztof Kutarski oraz Mariusz Płoszaj-Mazurek, dyrektor kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki.

Ostatecznie, po przeprowadzonym teście i rozmowach kwalifikacyjnych, komisja pod przewodnictwem wiceprezydent Ewy Wójcik, jako zwycięzcę wskazała tego ostatniego.

– Kandydat wykazał się dobrą znajomością przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania jednostki kultury, ustawy o finansach publicznych, o samorządzie gminnym oraz dobrą znajomością języka obcego. Kandydat przedstawił koncepcję wytyczającą kierunki funkcjonowania i rozwoju POK Dom Chemika dostosowaną do realnych możliwości instytucji – poinformował w uzasadnieniu prezydent Janusz Grobel.

Co nowy dyrektor będzie chciał zmienić, jaki ma plan? O szczegółach na razie mówi niechętnie, bo jak twierdzi o swoim zwycięstwie dowiedział się przed chwilą.

– Nie chciałbym teraz zdradzać zbyt wiele, bo jeszcze nie rozmawiałem z panem prezydentem, ale na pewno będę stawiał na ludzi. Uważam, że z Domem Chemika związanych jest wiele utalentowanych osób z ogromną ilością pomysłów, którym trzeba dać więcej swobody. Chciałbym również, żeby atmosfera wokół ośrodka była przynajmniej tak dobra, jak ta w Kazimierzu – mówi Mariusz Płoszaj-Mazurek.

Nowy dyrektor czeka obecnie na podpisanie umowy o pracę. Jak sam mówi, jeszcze nie wie, na jak długo zostanie związany z Puławami. O długości kontraktu zdecyduje prezydent, który może zatrudnić go na okres od 3 do 7 lat.

Gość
ss
Gosc
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 kwietnia 2016 o 19:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zadziwia mnie BRAK LOGICZNEGO MYŚLENIA niektórych komentatorów. Który radny nie pracuje zawodowo? Chyba tylko emeryci i lenie. Co więcej o ile mi wiadomo sesje nie odbywają się w godzinach szkolnych...
Rozwiń
ss
ss (11 marca 2016 o 00:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dobre "Była Pani Dyrektor nie zdecydowała się ......".

Ha, ha, ha, a kto jej na to by pozwolił o czym wie wszechpanująca nam przewodnicząca  E.W.

Resztę przemilczę i życzę tej Pani zdrowia.

Panie dyrektorze miej Pan oczy z tyłu głowy ,bo po Panu.

Rozwiń
Gosc
Gosc (10 marca 2016 o 13:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak ja kocham małomiasteczkowo-wiejską obłudę.
Jako dyr.szkoły w Skowieszynie w/w pan po prostu JEST i TRWA. I tyle. I podziwiam za bezkrytycznosc tych rodziców ktorzy jeszcze tkwią w mrokach ułudy.
Lekcje religi, które formalnie prowadzi ów pan nie istnieją od wielu lat z przyczyn? Po prostu nie da się mieć 10 srok w garści, zawsze jakaś ucieknie, czyli nie można oczekiwać że będzie sie i w szkole uczyć dzieci i być na sesjach rady miasta. Co zatem dzieci porabiaja na lekcjach? Np grają w karty. Przygotowanie dzieci do I Komunii też nie istnieje. Wymieniać można w nieskończoność, tylko po co. A to co napisał poprzednik to fakt walczył bo zależało mu na posadzie, nie na szkole, dzieciach a rodzicach tym bardziej. Zwykła ludzka przewidywalnosc.
Zatem rodzice może warto wake up?
Rozwiń
Gość
Gość (10 marca 2016 o 11:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Stoi z boku żeby sie nie wychylić. W ten sposób nie podpadnie sie władzy. Wtedy jest nadzieja że wystawią na prezydenta miasta? Ale teraz jest radnym i powinien działać. Pantoflarski to może byc odźwierny. Ale i on coś robi.

Rozwiń
Gość
Gość (10 marca 2016 o 11:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Szkoła w Skowieszynie uratował jako radny miasta Puławy czy jako jej dyrektor mający tam swoje miejsce pracy? Chyba ma interes zeby dalej tam pracować? Skowieszyn leży na terenie miasta Puław? Ja sie pytam co zrobil przez tyle lat dla Puław, a nie dla szkoły w gm Konskowola ? Nie mi oceniać czy jest dobrym czy zlym człowiekiem. Ale uważam ze nie robi dla naszego miasta i jest koniunkturalny.To blokuje rozwój, uwstecznia, przyzwala na rozwój wynaturzeń. Moze nie nadaje sie do sprawowania takiej funkcji?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!