Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 marca 2016 r.
17:10

Jest szansa na nową halę w Puławach. Prezydent był u ministra sportu

0 20 A A
Stara hala przy al. Partyzantów (fot. Radosław Szczęch)
Stara hala przy al. Partyzantów (fot. Radosław Szczęch)

Władze miasta szukają pieniędzy na budowę nowej hali sportowej. Na najbliższej sesji radni mają przyjąć stanowisko w tej sprawie przygotowane przez prezydenta. O inwestycji marzą kibice i działacze KS Azoty Puławy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezydent Janusz Grobel w poprzedni czwartek spotkał się z wiceministrem sportu Jarosławem Stawiarskim, by porozmawiać o możliwości pozyskania dofinansowania do budowy nowej hali sportowej w mieście.

– Po tej rozmowie mogę dzisiaj stwierdzić, że szanse na dofinansowanie istnieją, natomiast nie jest to przesądzone. Aby ubiegać się o dofinansowanie konieczne jest posiadanie dokumentacji projektowej obejmującej pozwolenie na budowę. Przygotowanie takiej dokumentacji to koszt od 1,5 do nawet 2 milionów złotych i pewne ryzyko, dlatego przygotowałem projekt stanowiska Rady Miasta Puławy i skierowałem go do radnych, aby na najbliższej sesji rady miasta wyrazili wolę wspierania tej inwestycji – informuje Janusz Grobel.

Kiedy mogłaby ruszyć budowa hali i ile będzie kosztować – tego jeszcze nie wiadomo. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o pomysłach na jej lokalizację. Według dyrektora MOSiR Antoniego Rękasa najlepszym rozwiązaniem byłoby zburzenie starej hali przy al. Partyzantów i budowa w jej miejscu nowej. Jednak ten wariant nie jest raczej rozpatrywany.

O tym, że najbardziej realną lokalizacją jest ta na miejscu obecnego targowiska przy ul. Lubelskiej mówi z kolei radna Marzanna Pakuła z klubu PiS, rządzącego w mieście razem z radnymi Porozumienia Samorządowego Prawicy Puławskiej Janusza Grobla. Zdaniem Pakuły nowy obiekt sportowy jest także o wiele ważniejszym zadaniem od przebudowy Domu Chemika.

– Przebudowa ośrodka kultury może zaczekać, a z tego, co wiem, szanse na pozyskanie w najbliższym czasie unijnego dofinansowania na ten cel są niewielkie. Hala sportowa Puławom jest natomiast bardzo potrzebna. Sama na ostatni mecz dostałam się tylko dlatego, że jestem radną. Tak być nie powinno. Uważam, że powinniśmy postawić nowy obiekt na nie więcej jak 2,5 tysiąca miejsc. To, czy przy nim powstałaby także pływalnia będzie jeszcze na pewno przedmiotem dyskusji – mówi radna Pakuła.

Wbrew słowom radnej projekt budowy hali wcale nie oznacza rezygnacji z przebudowy Domu Chemika. Jak usłyszeliśmy w urzędzie obie inwestycje nie są ze sobą powiązane i mogą być realizowane równolegle. Pytanie czy na oba ogromne projekty wystarczy miastu pieniędzy.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 16:23
pislamska propaganda i tyle, chcą dać ludziom igrzyska a nie chleb; po zmianie zarządu w Azotach (niestety nie będzie to dobra zmiana sądząc po reakcji posła Szulowskiego) obawiam się czy nadal będzie miał kto sponsorować drużynę dla której hala ma powstać
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 08:46
Koszt dokumentacji do 2mln ? Na złotym papierze będą drukować? To jest niegospodarnosc
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 12:06
Zamiast budować marinę dla kilku wpływowych osób, trzeba było wziąć się za budowę hali sportowej dla wielu panie Grobel !!!
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 12:03

Nie powinien podejmować takiej pracy żeby wykluczyć wszelkie takie spekulacje i zostać zawsze obiektywny, bezstronny, poza strefą nacisków i układów. Ale u naszym kraju honor, ambicja i przejrzystość tak mało znaczą.

Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 11:42

Za szpital odpowiada starostwo i Popiołek. Za obecny, agonalny stan szpitala powinien podać się do natychmiastowej dymisji. Nie wiem także, czemu miasto dokłada ciągle nie tylko do szpitala, ale też do innych spraw powiatu? Jak nie mają pieniędzy to niech przestaną robić sobie rauty, bankieciki i rozbudowywać w nieskończoność aparat urzędniczy. Niedawno zatrudnili radnego miejskiego, byłego pracownika biura poseł Sadurskiej, pana Rzepkowskiego. Na to kasa jest?

Jak taki miejski radny nie zagłosuje w mieście za przyznaniem miejskich pieniędzy powiatowi jak jest przez powiat zatrudniony? Jak moze byc bezstronny w swej decyzji?

Jak taki miejski radny nie zagłosuje w mieście za przyznaniem miejskich pieniędzy powiatowi jak jest przez powiat zatrudniony? Jak moze byc bezstronny w swej decyzji?

rozwiń
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 10:47
Jeżeli Mucha z PO potrafiła wydać za koncert jednej nocy 6 mln zł,to niech ją teraz Grobel wyśle jako koleżankę partyjną o dofinansowanie hali.!!!
Avatar
gość / 25 marca 2016 o 10:08

NIE dla nowej hali. TAK dla modernizacji starej

Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 10:00

Za szpital odpowiada starostwo i Popiołek. Za obecny, agonalny stan szpitala powinien podać się do natychmiastowej dymisji. Nie wiem także, czemu miasto dokłada ciągle nie tylko do szpitala, ale też do innych spraw powiatu? Jak nie mają pieniędzy to niech przestaną robić sobie rauty, bankieciki i rozbudowywać w nieskończoność aparat urzędniczy. Niedawno zatrudnili radnego miejskiego, byłego pracownika biura poseł Sadurskiej, pana Rzepkowskiego. Na to kasa jest?

Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 09:15
Czy ktoś ostatnio był w puławskim szpitalu? Tam trzeba iść z kałachem i wiązką granatów, żeby ktoś się zainteresował chorym. To nie wina lekarzy czy pielęgniarek, to wina systemu NFZ, zarządzających i ich poprzedników. Ludzi trzeba zniechęcić do chorowania i szukania opieki w państwowej służbie zdrowia, niech wydają swoje oszczędności życia, oddają domy i mieszkania bankom w zamiast za odwróconą hipotekę, co tam konstytucyjne gwarancje opieki zdrowotnej! Gdzie się podziało 50 milion złotych zamienionych na dług?
Avatar
Pulawianin / 25 marca 2016 o 07:27
Hala jest potrzebna ! Widzialem w środę jak niektórym ludziom lza w oczach się zakrecila dla wielu ludzi ten klub to wszystko . Brawo wreszcie dla Prezydenta Grobla dla Posła Szumowskiego i dla Rady Miasta
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 16:23
pislamska propaganda i tyle, chcą dać ludziom igrzyska a nie chleb; po zmianie zarządu w Azotach (niestety nie będzie to dobra zmiana sądząc po reakcji posła Szulowskiego) obawiam się czy nadal będzie miał kto sponsorować drużynę dla której hala ma powstać
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 08:46
Koszt dokumentacji do 2mln ? Na złotym papierze będą drukować? To jest niegospodarnosc
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 12:06
Zamiast budować marinę dla kilku wpływowych osób, trzeba było wziąć się za budowę hali sportowej dla wielu panie Grobel !!!
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 12:03

Nie powinien podejmować takiej pracy żeby wykluczyć wszelkie takie spekulacje i zostać zawsze obiektywny, bezstronny, poza strefą nacisków i układów. Ale u naszym kraju honor, ambicja i przejrzystość tak mało znaczą.

Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 11:42

Za szpital odpowiada starostwo i Popiołek. Za obecny, agonalny stan szpitala powinien podać się do natychmiastowej dymisji. Nie wiem także, czemu miasto dokłada ciągle nie tylko do szpitala, ale też do innych spraw powiatu? Jak nie mają pieniędzy to niech przestaną robić sobie rauty, bankieciki i rozbudowywać w nieskończoność aparat urzędniczy. Niedawno zatrudnili radnego miejskiego, byłego pracownika biura poseł Sadurskiej, pana Rzepkowskiego. Na to kasa jest?

Jak taki miejski radny nie zagłosuje w mieście za przyznaniem miejskich pieniędzy powiatowi jak jest przez powiat zatrudniony? Jak moze byc bezstronny w swej decyzji?

Jak taki miejski radny nie zagłosuje w mieście za przyznaniem miejskich pieniędzy powiatowi jak jest przez powiat zatrudniony? Jak moze byc bezstronny w swej decyzji?

rozwiń
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 10:47
Jeżeli Mucha z PO potrafiła wydać za koncert jednej nocy 6 mln zł,to niech ją teraz Grobel wyśle jako koleżankę partyjną o dofinansowanie hali.!!!
Avatar
gość / 25 marca 2016 o 10:08

NIE dla nowej hali. TAK dla modernizacji starej

Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 10:00

Za szpital odpowiada starostwo i Popiołek. Za obecny, agonalny stan szpitala powinien podać się do natychmiastowej dymisji. Nie wiem także, czemu miasto dokłada ciągle nie tylko do szpitala, ale też do innych spraw powiatu? Jak nie mają pieniędzy to niech przestaną robić sobie rauty, bankieciki i rozbudowywać w nieskończoność aparat urzędniczy. Niedawno zatrudnili radnego miejskiego, byłego pracownika biura poseł Sadurskiej, pana Rzepkowskiego. Na to kasa jest?

Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 09:15
Czy ktoś ostatnio był w puławskim szpitalu? Tam trzeba iść z kałachem i wiązką granatów, żeby ktoś się zainteresował chorym. To nie wina lekarzy czy pielęgniarek, to wina systemu NFZ, zarządzających i ich poprzedników. Ludzi trzeba zniechęcić do chorowania i szukania opieki w państwowej służbie zdrowia, niech wydają swoje oszczędności życia, oddają domy i mieszkania bankom w zamiast za odwróconą hipotekę, co tam konstytucyjne gwarancje opieki zdrowotnej! Gdzie się podziało 50 milion złotych zamienionych na dług?
Avatar
Pulawianin / 25 marca 2016 o 07:27
Hala jest potrzebna ! Widzialem w środę jak niektórym ludziom lza w oczach się zakrecila dla wielu ludzi ten klub to wszystko . Brawo wreszcie dla Prezydenta Grobla dla Posła Szumowskiego i dla Rady Miasta
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 26

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!