Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 maja 2017 r.
9:45

Jest szansa na nowy dom dla pogorzelców

Autor: Zdjęcie autora rs
17 22 A A

Rodzina z Wronowa, która straciła dom w pożarze może otrzymać nowy dom. Mieszkańcy gminy Końskowola, lokalne parafie, ale także inni darczyńscy z całego województwa pokazali dobro.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W środę na specjalnym subkoncie dla pogorzelców było już prawie 40 tys. złotych. Stowarzyszenie Przeszłość-Przyszłości, które prowadzi zbiórkę zapewnia, że to jeszcze nie koniec. Jak mówi Janusz Próchniak, radny z Sielc w gm. Końskowola, który aktywnie włączył się w pomoc dla rodziny z Wronowa, jeszcze w tym roku może ona otrzymać nowy dom.

– Jestem już po rozmowie z prezesem firmy Fareko, który zapewnił mnie o swojej gotowości to postawienia niewielkiego, drewnianego domku, oczywiście po kosztach. Potrzebujemy około 70-80 tys. złotych – mówi.

Dużą pomoc udało się uzyskać od byłego proboszcza końskowolskiej parafii, który samodzielnie prowadził zbiórkę w Lublinie. – Od księdza otrzymaliśmy 10 tys. złotych – informuje Artur Kwapiński, prezes stowarzyszenia.

Problemu nie powinno być także z organizacją ekipy, która podejmie się rozbiórki zgliszczy. – Damy sobie z tym radę – zapewnia Janusz Próchniak, który przyznaje, że sam nawet nie przypuszczał, że odzew na apel o pomoc dla rodziny z Wronowa będzie tak donośny.

Oczywiście zbiórka ciągle trwa. Numer konta to 15 1750 0012 0000 0000 3717 2658, można je znaleźć na stronie stowarzyszenia.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 maja 2017 o 13:09
+1
SUPER, że są dobrzy ludzie na tym świecie i tak hojni. Szkoda tylko,że tylko jedna firma na tą chwilę zaproponowała pomoc i to z poza terenu Puławskiego. A pan Kwapiński się nie lansuje bo cała gmina wie,że został poproszony o pomoc w poczynieniu niezbędnych formalności w zarejestrowaniu legalnym zbiórki. Dobrze,że i media w tym Dziennik WSCH. wspierają akcję to trzeba docenić- A nie krytykować. Jakby nikt się za to nie wziął, to z kolei wytykano by gdzie są lokalne stowarzyszenia. Ale jak widać poglądy są różne.Oby się udało rodzinie wybudować nowe lokum.
Avatar
Gość / 21 maja 2017 o 10:08
+1
CZy tym razem się ubezpieczą ?
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 14:00
"można pomagać, a nawet trzeba. I ja właśnie tej rodzinie pomagam, zamiast się sztucznie pchać i lansować. Utworzenie subkonta to marna pomoc. zresztą żeby było przejrzyście powinna to zrobić gmina" pieniądze przekazane przez gminę były by opodatkowane jako darowizna, jest to organ samorządu terytorialnego.
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 12:34
Stowarzyszenie, utworzyło subkonto, zgłosiło zbiórkę, ufundowało puszki, rozlicza każdą zbiórkę publiczną. I nie pobiera opłat jak Owsiak czy Rydzyk czegóż chcieć więcej ??
Avatar
mieszkaniec / 23 maja 2017 o 12:21
Normalny człowiek napisał:
To żałosne, to co już wogóle nie można pomagać ludziom? Każda taka inicjatywa jest przez troli traktowana jako lansowanie się? Już wcześniej ktoś pisał, że taką zbiórkę trzeba zarejestrować, rozliczyć itd.
 można pomagać, a nawet trzeba. I ja właśnie tej rodzinie pomagam, zamiast się sztucznie pchać  i lansować. Utworzenie subkonta to marna pomoc. zresztą żeby było przejrzyście powinna to zrobić gmina
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 11:31
Panie Arturze, zawsze Pana wspierała i będę wspierać. Krytykują anonimowe nieroby, w życiu człowiekowi nie pomogli a Pana krytykują. Wierna Sympatyczka Jadwiga W.
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 11:15
Bo Zielone Powiśle to oddział Przeszłośc-Przyszłości
Avatar
Normalny człowiek / 23 maja 2017 o 10:27
To żałosne, to co już wogóle nie można pomagać ludziom? Każda taka inicjatywa jest przez troli traktowana jako lansowanie się? Już wcześniej ktoś pisał, że taką zbiórkę trzeba zarejestrować, rozliczyć itd.
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 00:28
......z sołtysem i żoną
Avatar
tomek / 22 maja 2017 o 20:33
undefined napisał:
Dyktafon to już i na nieszczęściu ludzkim się promuje. Wstyd. Ciekawe ile sam wpłacił?
 Panie radny Dyktafonie - czekamy na publikację potwierdzenia przelewu dla pogorzelców. Dlaczego pan milczy? Bo znów lansuje się pan na korytarzach sejmowych? spokojnie. Niech się pan nie podnieca. Posłem i tak pan nie zostanie, bo ludzie pana niecierpią i ten trend się pogłebia z kazdym dniem.
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 14:00
"można pomagać, a nawet trzeba. I ja właśnie tej rodzinie pomagam, zamiast się sztucznie pchać i lansować. Utworzenie subkonta to marna pomoc. zresztą żeby było przejrzyście powinna to zrobić gmina" pieniądze przekazane przez gminę były by opodatkowane jako darowizna, jest to organ samorządu terytorialnego.
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 12:34
Stowarzyszenie, utworzyło subkonto, zgłosiło zbiórkę, ufundowało puszki, rozlicza każdą zbiórkę publiczną. I nie pobiera opłat jak Owsiak czy Rydzyk czegóż chcieć więcej ??
Avatar
mieszkaniec / 23 maja 2017 o 12:21
Normalny człowiek napisał:
To żałosne, to co już wogóle nie można pomagać ludziom? Każda taka inicjatywa jest przez troli traktowana jako lansowanie się? Już wcześniej ktoś pisał, że taką zbiórkę trzeba zarejestrować, rozliczyć itd.
 można pomagać, a nawet trzeba. I ja właśnie tej rodzinie pomagam, zamiast się sztucznie pchać  i lansować. Utworzenie subkonta to marna pomoc. zresztą żeby było przejrzyście powinna to zrobić gmina
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 11:31
Panie Arturze, zawsze Pana wspierała i będę wspierać. Krytykują anonimowe nieroby, w życiu człowiekowi nie pomogli a Pana krytykują. Wierna Sympatyczka Jadwiga W.
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 11:15
Bo Zielone Powiśle to oddział Przeszłośc-Przyszłości
Avatar
Normalny człowiek / 23 maja 2017 o 10:27
To żałosne, to co już wogóle nie można pomagać ludziom? Każda taka inicjatywa jest przez troli traktowana jako lansowanie się? Już wcześniej ktoś pisał, że taką zbiórkę trzeba zarejestrować, rozliczyć itd.
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 00:28
......z sołtysem i żoną
Avatar
tomek / 22 maja 2017 o 20:33
undefined napisał:
Dyktafon to już i na nieszczęściu ludzkim się promuje. Wstyd. Ciekawe ile sam wpłacił?
 Panie radny Dyktafonie - czekamy na publikację potwierdzenia przelewu dla pogorzelców. Dlaczego pan milczy? Bo znów lansuje się pan na korytarzach sejmowych? spokojnie. Niech się pan nie podnieca. Posłem i tak pan nie zostanie, bo ludzie pana niecierpią i ten trend się pogłebia z kazdym dniem.
Avatar
końskowolak / 22 maja 2017 o 10:18
kris napisał:
undefined napisał:
Dyktafon to już i na nieszczęściu ludzkim się promuje. Wstyd. Ciekawe ile sam wpłacił?
no właśnie panie radny Kwapiński. Ile wpłacił pan ze swoich prywatnych pieniędzy na rzecz pogorzelców? może by pan pokazał przelew tak dla zachęty dla innych, a nie tylko na wyjazdy w góry wydawał? robić akcje z pieniędzy, które przyznają pańskiemu stowarzyszeniu prezydent czt koledzy radni to każdy potrafi. a może coś tak od siebie by pan dał? taki radny Maj działa po cichu charytatywnie, a pan to co? byle co pan beknie i już cale województwo musi wiedzieć?
No właśnie panie radny Kwapiński - proszę pokazać potwierdzenie przelewu ze swojego konta na rzecz pogorzelców. Powinien odpalić pan z 500 zł. Tyle pan zarabia w radzie i poselskim biurze. Utworzenie darmowego subkonta to żaden wyczyn. Dziwie się, że nie zrobiło tego stow. Zielone Powisle z Końskowoli
No właśnie panie radny Kwapiński - proszę pokazać potwierdzenie przelewu ze swojego konta na rzecz pogorzelców. Powinien odpalić pan z 500 zł. Tyle pan zarabia w radzie i poselskim biurze. Utworzenie darmowego subkonta to żaden wyczyn. Dziwie się, że nie zrobiło tego stow. Zielone Powisle z Końskowoli rozwiń
Avatar
Gość / 22 maja 2017 o 09:30
Radny z WRONOWA Stalega też pomoga w zbiórce wraz Sołtysem Matraszkiem.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 1

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 10

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 2 3

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 30 6

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 182 39

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 2 13

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 49 54

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 3

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 17 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 18 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 42 11

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!