sobota, 16 grudnia 2017 r.

Puławy

Jest uchwała ws. nowej hali w Puławach. Kibice zdopingowali radnych do głosowania

Dodano: 1 kwietnia 2016, 15:58

Takich tłumów na sesji rady miasta nie było od dawna. Głosowanie w sprawie rozpoczęcia starań o budowę nowej hali sportowej obserwowali kibice, działacze i sympatycy piłki ręcznej.

Podczas środowej sesji radni podjęli stanowisko w sprawie budowy nowego obiektu sportowego przy ul. Lubelskiej. Poparcie rady umożliwia podjęcie przez prezydenta kolejnych kroków. Chodzi m.in. o przygotowanie dokumentacji, w tym projektu oraz doprowadzenie do uzyskania pozwolenia na budowę.

– To przedsięwzięcie jest możliwe tylko przy wspomaganiu zewnętrznym. Odbyłem w tej sprawie spotkanie z wiceministrem sportu. Jeśli hala znajdzie się na liście ważnych inwestycji ministerstwa, mamy szansę na pokrycie do 50 procent kosztów – wyjaśniał prezydent Janusz Grobel, który zapewniał, że wraz z pracownikami urzędu, analizował różne możliwości, m.in. przebudowę starej hali, czy budowę nowej w kilku lokalizacjach. – Analiza ekonomiczna wykazuje, że przebudowa starej hali przy koszcie na poziomie 20-25 mln złotych byłaby dla miasta nieopłacalna. Doszliśmy do wniosku, że powinniśmy zbudować nowy obiekt, a stary należy sprzedać – dodał prezydent.

Najpierw hala, potem pływalnia

Nowa hala może kosztować do 20 mln złotych. Miasto, na podstawie sugestii z ministerstwa, prawdopodobnie będzie chciało na początku postawić budynek areny sportowej z widownią na około 2,5 tys. miejsc, a w latach następnych dobudować do niej pływalnię. Niebawem powstać ma zespół doradczy, w skład którego wejdą przedstawiciele Urzędu Miasta, rady, klubu Azoty oraz środowiska kibiców. W imieniu tych ostatnich głos zabrał Grzegorz Sierocki, który od lat walczy o budowę nowej hali.

– Brawa, które słyszymy to odpowiednie podziękowanie, a ilość osób, które są obecne na tej sali świadczą o tym, że jest to ważny temat dla całej społeczności miasta. Liczę także na to, że za tymi słowami pójdą czyny, a hala naprawdę będzie służyła mieszkańcom Puław.

Do podziękowań dołączyli sportowcy. – Cieszę się, że będziemy mogli grać na nowej hali. Dziękuję w imieniu piłkarzy. Myślę, że będziemy godnie reprezentować Puławy na arenie sportowej – powiedział Paweł Grzelak.

Stara hala na sprzedaż

Według założeń, budowa nowej hali w miejscu starego tartaku może potrwać dwa lata, a samo skompletowanie dokumentacji może kosztować nawet 2 mln złotych. Prezydent jednocześnie odrzuca możliwość utrzymywania dwóch obiektów. Hala przy al. Partyzantów w przyszłości ma zostać sprzedana. Atrakcyjnie położona działka może stać się łakomym kąskiem dla deweloperów. Jej wartość szacowana jest na 6 do 7 mln złotych, a kilka kolejnych wart jest sam budynek.

Miasto wniosek o dofinansowanie hali może złożyć w marcu przyszłego roku. Wtedy ma ruszyć nabór wniosków w resorcie sportu.

SONDA
Liczba głosów: 151

Co sądzisz o budowie nowej hali sportowej w Puławach?

37.09 %
Nowa hala musi powstać, nawet bez pieniędzy z ministerstwa
28.48 %
Hala powinna powstać, ale tylko z zewnętrznym dofinansowaniem
34.44 %
Miasta nie stać na nową halę
Mieszkaniec Puław
Gość
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mieszkaniec Puław
Mieszkaniec Puław (6 kwietnia 2016 o 11:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wam to nigdy nic nie pasuje!!

Ci co w Puławach na stałe nie mieszkają to w ogóle nie powinni mieć prawa głosu,je jestem mieszkańcem i mi pasuje że nowa hala powstanie właśnie w tym miejscu bo będę miał dużo do nie bliżej

Rozwiń
Gość
Gość (4 kwietnia 2016 o 07:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co z sekcją podnoszenia ciężarów w starej hali? Chyba nie rozwalicie jej. Tyle młodych talentów z zapałem tam trenuje....
Rozwiń
Gość
Gość (2 kwietnia 2016 o 21:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie no pomysł pierwsza klasa. Nowa hala za taką kasę i to w dodatku w takim miejscu!!! Szkoda, że nie dalej za wiaduktem, tak pomiędzy Końskowolą a Puławami!!!! Wtedy na bank przyjdzie mecz oglądać i popływać niezliczona osób Już jest stadion, Marina i proszę zobaczyć jakie dzikie tłumy tam się garną. Oj ale ktoś w tym mieście ma dużo oleju w głowie. A Sierocki to chyba z tymi kibicami co na sesję przyszli zamierza chodzić na tą nową halę. Jeszcze niech ustali ceny biletów - nie mniej niż 100 zł i parkingi płatne - nie mniej niż 50 zł/h.....Oj głupie i biedne to moje byłe miasto. Na szczęście odwiedzam go dwa razy w roku na tydzień bo dłużej tam się nie da przebywać.....
Rozwiń
Gość
Gość (2 kwietnia 2016 o 11:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na pewno będę latał popływać czy poćwiczyć na obrzeża miasta. Komu przeszkadza obecne połozenie hali?

Rozwiń
Gość
Gość (2 kwietnia 2016 o 11:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Chyba mamy naprawde duzo pieniedzy i zawrotnie rosnąca liczbe mieszkancow miasta, zeby hala byla wykorzytana i zarabiała na siebie. 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!