poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Puławy

Jest uchwała ws. nowej hali w Puławach. Kibice zdopingowali radnych do głosowania

Dodano: 1 kwietnia 2016, 15:58

Takich tłumów na sesji rady miasta nie było od dawna. Głosowanie w sprawie rozpoczęcia starań o budowę nowej hali sportowej obserwowali kibice, działacze i sympatycy piłki ręcznej.

Podczas środowej sesji radni podjęli stanowisko w sprawie budowy nowego obiektu sportowego przy ul. Lubelskiej. Poparcie rady umożliwia podjęcie przez prezydenta kolejnych kroków. Chodzi m.in. o przygotowanie dokumentacji, w tym projektu oraz doprowadzenie do uzyskania pozwolenia na budowę.

– To przedsięwzięcie jest możliwe tylko przy wspomaganiu zewnętrznym. Odbyłem w tej sprawie spotkanie z wiceministrem sportu. Jeśli hala znajdzie się na liście ważnych inwestycji ministerstwa, mamy szansę na pokrycie do 50 procent kosztów – wyjaśniał prezydent Janusz Grobel, który zapewniał, że wraz z pracownikami urzędu, analizował różne możliwości, m.in. przebudowę starej hali, czy budowę nowej w kilku lokalizacjach. – Analiza ekonomiczna wykazuje, że przebudowa starej hali przy koszcie na poziomie 20-25 mln złotych byłaby dla miasta nieopłacalna. Doszliśmy do wniosku, że powinniśmy zbudować nowy obiekt, a stary należy sprzedać – dodał prezydent.

Najpierw hala, potem pływalnia

Nowa hala może kosztować do 20 mln złotych. Miasto, na podstawie sugestii z ministerstwa, prawdopodobnie będzie chciało na początku postawić budynek areny sportowej z widownią na około 2,5 tys. miejsc, a w latach następnych dobudować do niej pływalnię. Niebawem powstać ma zespół doradczy, w skład którego wejdą przedstawiciele Urzędu Miasta, rady, klubu Azoty oraz środowiska kibiców. W imieniu tych ostatnich głos zabrał Grzegorz Sierocki, który od lat walczy o budowę nowej hali.

– Brawa, które słyszymy to odpowiednie podziękowanie, a ilość osób, które są obecne na tej sali świadczą o tym, że jest to ważny temat dla całej społeczności miasta. Liczę także na to, że za tymi słowami pójdą czyny, a hala naprawdę będzie służyła mieszkańcom Puław.

Do podziękowań dołączyli sportowcy. – Cieszę się, że będziemy mogli grać na nowej hali. Dziękuję w imieniu piłkarzy. Myślę, że będziemy godnie reprezentować Puławy na arenie sportowej – powiedział Paweł Grzelak.

Stara hala na sprzedaż

Według założeń, budowa nowej hali w miejscu starego tartaku może potrwać dwa lata, a samo skompletowanie dokumentacji może kosztować nawet 2 mln złotych. Prezydent jednocześnie odrzuca możliwość utrzymywania dwóch obiektów. Hala przy al. Partyzantów w przyszłości ma zostać sprzedana. Atrakcyjnie położona działka może stać się łakomym kąskiem dla deweloperów. Jej wartość szacowana jest na 6 do 7 mln złotych, a kilka kolejnych wart jest sam budynek.

Miasto wniosek o dofinansowanie hali może złożyć w marcu przyszłego roku. Wtedy ma ruszyć nabór wniosków w resorcie sportu.

SONDA
Liczba głosów: 151

Co sądzisz o budowie nowej hali sportowej w Puławach?

37.09 %
Nowa hala musi powstać, nawet bez pieniędzy z ministerstwa
28.48 %
Hala powinna powstać, ale tylko z zewnętrznym dofinansowaniem
34.44 %
Miasta nie stać na nową halę
Użytkownik niezarejestrowany
Mieszkaniec Puław
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 lutego 2018 o 22:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
po 22 miesiącach okazało się, że nowa hala może kosztować - nie do 20mln - a od 80mln do 120mln zł, przy czym odcinając skrajne oferty złożone w przetargu - jej koszt budowy to wg oferentów kwota ok.90mln... (((( ******dziennikwschodni.pl/pulawy/nowoczesna-hala-za-droga-dla-miasta-kwota-za***yla-urzednikow,n,1000213120.html ))))
Rozwiń
Mieszkaniec Puław
Mieszkaniec Puław (6 kwietnia 2016 o 11:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wam to nigdy nic nie pasuje!!

Ci co w Puławach na stałe nie mieszkają to w ogóle nie powinni mieć prawa głosu,je jestem mieszkańcem i mi pasuje że nowa hala powstanie właśnie w tym miejscu bo będę miał dużo do nie bliżej

Rozwiń
Gość
Gość (4 kwietnia 2016 o 07:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co z sekcją podnoszenia ciężarów w starej hali? Chyba nie rozwalicie jej. Tyle młodych talentów z zapałem tam trenuje....
Rozwiń
Gość
Gość (2 kwietnia 2016 o 21:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie no pomysł pierwsza klasa. Nowa hala za taką kasę i to w dodatku w takim miejscu!!! Szkoda, że nie dalej za wiaduktem, tak pomiędzy Końskowolą a Puławami!!!! Wtedy na bank przyjdzie mecz oglądać i popływać niezliczona osób Już jest stadion, Marina i proszę zobaczyć jakie dzikie tłumy tam się garną. Oj ale ktoś w tym mieście ma dużo oleju w głowie. A Sierocki to chyba z tymi kibicami co na sesję przyszli zamierza chodzić na tą nową halę. Jeszcze niech ustali ceny biletów - nie mniej niż 100 zł i parkingi płatne - nie mniej niż 50 zł/h.....Oj głupie i biedne to moje byłe miasto. Na szczęście odwiedzam go dwa razy w roku na tydzień bo dłużej tam się nie da przebywać.....
Rozwiń
Gość
Gość (2 kwietnia 2016 o 11:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na pewno będę latał popływać czy poćwiczyć na obrzeża miasta. Komu przeszkadza obecne połozenie hali?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!