sobota, 24 marca 2018 r.

Puławy

Kamera nagrywała szkolne pisuary. Nikt nie poniesie konsekwencji. "Nie było uwag i skarg"

Dodano: 20 marca 2017, 09:15
Autor: ask

Nikt nie poniesie konsekwencji za to, że szkolny monitoring w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Puławach obejmował m.in. męskie ubikacje. Urzędnicy twierdzą, że skoro kamera została przestawiona, to nie można mówić o naruszeniu intymności uczniów.

W ubiegłym tygodniu Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport dotyczący monitoringu w szkołach w całej Polsce. Na Lubelszczyźnie prześwietlono system w czterech placówkach, w tym w puławskim Publicznym Gimnazjum nr 1. To właśnie ta szkoła wzbudziła największe zastrzeżenia, bo kamera w toalecie dla chłopców filmowała cztery pisuary. W dodatku do nagrań mieli wszyscy pracownicy – od dyrektora po nocnych dozorców. Z każdego z komputerów nagrania można było też bez problemu przenieść na nośnik zewnętrzny.

W dniu publikacji raportu rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Puławach zapewniał, że w związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami urząd zajmie się tą sprawą. Dziś jest ona marginalizowana.

– Tak naprawdę to sprawa ubiegłoroczna, więc kiedy pojawił się raport NIK musiałam sięgnąć pamięcią do wydarzeń sprzed kilku miesięcy – pisze Ewa Wójcik, wiceprezydent miasta, w komentarzu wysłanym do prasy. – Ta sprawa jest nam znana. Dyrekcja zareagowała na uwagę NIK natychmiast, więc kamera w toalecie nie ingeruje już w intymność korzystających. Warto zaznaczyć, że nigdy nie pojawiły się żadne uwagi czy skargi na ten temat. 

Sprawę bagatelizuje też dyrekcja szkoły. – Działaliśmy prawidłowo – zapewnia Anna Soboń, dyrektor Gimnazjum nr 1. – Kiedy w wyremontowanych łazienkach rozpoczęły się demolki zdecydowaliśmy o zamontowaniu kamery. Obejmowała ona w prawdzie „kątem oka” pisuary, ale wywiesiliśmy kartki, by z nich nie korzystać, a na nagraniach obraz ze „strefy prywatności” był zapikselowany. Ta kamera to miał być tylko straszak – tłumaczy.

Czytaj więcej o: szkoła monitoring Puławy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 marca 2017 o 07:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w toaletach dochodzi do największej liczby bójek
Rozwiń
Gość
Gość (24 marca 2017 o 07:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak już najlepiej wytoczmy proces brzeski, jak by szanowali nowo wyremontowane w szkole toalety, to by żaden monitoring nie był potrzebny.
Rozwiń
Gość
Gość (23 marca 2017 o 18:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Policja powinna wszcząć śledztwo z urzędu pod kątem możliwości popełnienia przestępstwa o podłożu seksualnym (pedofilia).
Rozwiń
Gość
Gość (23 marca 2017 o 18:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy to nie podchodzi pod pedofilię? kto ogląda obraz z tej kamery? Wstyd, wstyd pani wiceprezydent.
Rozwiń
Gość
Gość (22 marca 2017 o 10:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Puławy są jednym z najlepiej zarządzanym miastem w Puławach przez dobrego Prezydenta
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!