Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

17 września 2015 r.
8:13

Kandydat PiS chciał przeczytać list od prezydenta. Organizatorzy dożynek "nie byli przekonani, co do prawdziwości listu"

0 148 A A
Krzysztof Szulowski z listem od prezydenta Andrzeja Dudy (fot. Radosław Szczęch)
Krzysztof Szulowski z listem od prezydenta Andrzeja Dudy (fot. Radosław Szczęch)

Podczas niedzielnych dożynek wojewódzkich w Końskowoli doszło do organizacyjnego incydentu. Krzysztof Szulowski, kandydat PiS do Sejmu, miał poważne problemy z uzyskaniem zgody na przeczytanie listu od prezydenta Andrzeja Dudy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Polecenie osobistego przeczytania listu Szulowski dostał od Małgorzaty Sadurskiej, szefowej kancelarii prezydenta. Tu pojawił się problem. Organizująca oficjalną część ceremonii dożynek kancelaria marszałka województwa nie przewidywała żadnych odczytów. Kandydat na posła nie otrzymał więc zgody na wystąpienie.

– Nigdy w życiu nie byłem tak zdenerwowany. Ta sytuacja była bulwersująca. Miałem upoważnienie od szefowej kancelarii i oryginalny list. To był dramat – relacjonuje Krzysztof Szulowski.

Po kilkunastu nerwowych minutach, telefonie od Małgorzaty Sadurskiej do organizatorów oraz pomocy ze strony Pawła Nakoniecznego, obecnego na miejscu członka Zarządu Województwa, który znał Szulowskiego osobiście, zgoda na przeczytanie listu została wydana. Niesmak jednak pozostał.

– List od prezydenta powinien być dla organizatorów dożynek honorem. Takie zachowanie, próba niedopuszczenia do jego przeczytania, ma podłoże polityczne. To przykład zawłaszczania państwa – dodaje poirytowany Szulowski, przekonany o tym, że władze województwa nie życzyły sobie listu Andrzeja Dudy.

Innego zdania jest Paweł Nakonieczny. – Powtarza się to, że kancelaria prezydenta nie szanuje tego, co było regułą u wszystkich poprzednich prezydentów. Przyjęty zwyczaj i dobre wychowanie nakazuje poinformować zawczasu organizatora o zamiarze wysłania kogoś na dane wydarzenie. Tak się nie stało. Organizatorzy byli zaskoczeni obecnością pana Szulowskiego. Nie znali go i nie byli przekonani, co do prawdziwości listu, który miał przy sobie – wyjaśnia Nakonieczny i zapewnia, że gdyby taka informacja została przez kancelarię prezydenta przysłana, zgoda na przeczytanie listu z pewnością zostałaby wydana.

– Dla pana prezydenta na pewno zrobilibyśmy wyjątek, chociaż przyjęliśmy określone reguły tempa ceremonii. Nie chcieliśmy, żeby trwała zbyt długo, a listów wpłynęło, jak zwykle, bardzo wiele. Żaden, poza tym jednym, nie został przeczytany – dodaje Nakonieczny.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie w kancelarii prezydenta, zwyczajem jest informowanie organizatorów o zamiarze wysłania listu na dane wydarzenie. Trwa sprawdzanie, czy w tym przypadku doszło do zaniedbania.

Komentarze 148

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 października 2015 o 10:06
kampania PIS, finansowana przez Prezydenta. żal z PAD żal
Avatar
Czester / 1 października 2015 o 23:06

Wielki plus dla Pana Nakoniecznego. To jest prawdziwa klasa.

Zgadza się - pierwsza klasa ale chyba ostatni wagon ....

Avatar
Gość / 28 września 2015 o 22:49
ALe POpaprańców boli, że kończy sie ich beztroskie urzędowanie. Głosujcie sobie na karpińskiego, który jasno się wyraził gdzie was ma. 8 lat afer, przekrętów, przebrzydłego nepotyzmu a wy sie czepiacie o tak naprawdę wielkie nic. Śmiać się z was chce ludzie. Ale cóż widać że po zainwestowało w hejterów. Ostatnia deseczka ratunku. Jak mi się chce z was śmiać :>
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 13:33
Przydupas pisowski co wszędzie się wepcha , panisko z Janowca pro pisowska świnia .
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 00:20
Duduś i jego gwardia to już żadnych zahamowań nie mają. Wstyd i żenada!
Avatar
joker / 20 września 2015 o 22:40

Niemota pisowska nawet listu nie potrafi zglosic do odczytu. Do Sejmu sie pcha.

To nie jest niemota, ale ignorancja i pycha, która sprawia że wszystko im się należy. Na szczeście są jeszcze w tym kraju normalni ludzie.

Avatar
Renata / 19 września 2015 o 18:57

Co za żenada. Organizator w tym Pan Nakonieczny nie wiedział czy list jest prawdziwy i nie znał osoby która miła ten list. To ciekawe bo jeśli dobrze ja pamiętam to 4 lata byli razem w Radzie Powiatu Puławskiego.

A może zwyczajnie nie chciał dopuścić do lansu Pis-owskiej gwardii na imprezie. Jak już wiele osób wspomniało jeśli mieli list trzeba było wręczyć organizatorom to by odczytali ale nie bo PiS nie miałby z tego nic, nikt by nie zapamiętał, że tacy paskudni nie pozowolili odczytać i to od Prezydenta, a tak udało się zrobić zamieszanie i już się o nich mówi. Może wspomnijmy obciachy ich ludzi w takim razie skoro chcą żeby było o nich głośno...Elżbieta Kruk...nic dodać nic ująć. Żal i tyle

A może zwyczajnie nie chciał dopuścić do lansu Pis-owskiej gwardii na imprezie. Jak już wiele osób wspomniało jeśli mieli list trzeba było wręczyć organizatorom to by odczytali ale nie bo PiS nie miałby z tego nic, nikt by nie zapamiętał, że tacy paskudni nie pozowolili odczytać i to od Prezydenta, a tak udało się zrobić zamieszanie i już się o nich mówi. Może wspomnijmy obciachy ich ludzi w takim razie skoro chcą żeby było o nich głośno...Elżbieta Kruk...nic dodać nic ująć. Żal i tyle

rozwiń
Avatar
andy / 19 września 2015 o 15:57

Co za żenada. Organizator w tym Pan Nakonieczny nie wiedział czy list jest prawdziwy i nie znał osoby która miła ten list. To ciekawe bo jeśli dobrze ja pamiętam to 4 lata byli razem w Radzie Powiatu Puławskiego.

http://www.dziennikwschodni.pl/forum/index.php?/topic/110717-kandydat-pis-chcia%C5%82-przeczyta%C4%87-list-od-prezydenta-organizatorzy-do%C5%BCynek-quotnie-byli-przekonani-co-do-prawdziwo%C5%9Bci-listuquot/page-7?hl=pisowskie

http://www.dziennikwschodni.pl/forum/index.php?/topic/110717-kandydat-pis-chcia%C5%82-przeczyta%C4%87-list-od-prezydenta-organizatorzy-do%C5%BCynek-quotnie-byli-przekonani-co-do-prawdziwo%C5%9Bci-listuquot/page-7?hl=pisowskie

rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2015 o 09:49
Wielki plus dla Pana Nakoniecznego. To jest prawdziwa klasa.
Avatar
Ernest / 19 września 2015 o 09:47

Co za żenada. Organizator w tym Pan Nakonieczny nie wiedział czy list jest prawdziwy i nie znał osoby która miła ten list. To ciekawe bo jeśli dobrze ja pamiętam to 4 lata byli razem w Radzie Powiatu Puławskiego.


Gościu zanim coś napiszesz przeczytaj kilka razy!!!!!! Czytanie ze zrozunieniem zaczyna być dla wyborców Pana Szujowskiego wielkim wyzwaniem.
Avatar
Gość / 2 października 2015 o 10:06
kampania PIS, finansowana przez Prezydenta. żal z PAD żal
Avatar
Czester / 1 października 2015 o 23:06

Wielki plus dla Pana Nakoniecznego. To jest prawdziwa klasa.

Zgadza się - pierwsza klasa ale chyba ostatni wagon ....

Avatar
Gość / 28 września 2015 o 22:49
ALe POpaprańców boli, że kończy sie ich beztroskie urzędowanie. Głosujcie sobie na karpińskiego, który jasno się wyraził gdzie was ma. 8 lat afer, przekrętów, przebrzydłego nepotyzmu a wy sie czepiacie o tak naprawdę wielkie nic. Śmiać się z was chce ludzie. Ale cóż widać że po zainwestowało w hejterów. Ostatnia deseczka ratunku. Jak mi się chce z was śmiać :>
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 13:33
Przydupas pisowski co wszędzie się wepcha , panisko z Janowca pro pisowska świnia .
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 00:20
Duduś i jego gwardia to już żadnych zahamowań nie mają. Wstyd i żenada!
Avatar
joker / 20 września 2015 o 22:40

Niemota pisowska nawet listu nie potrafi zglosic do odczytu. Do Sejmu sie pcha.

To nie jest niemota, ale ignorancja i pycha, która sprawia że wszystko im się należy. Na szczeście są jeszcze w tym kraju normalni ludzie.

Avatar
Renata / 19 września 2015 o 18:57

Co za żenada. Organizator w tym Pan Nakonieczny nie wiedział czy list jest prawdziwy i nie znał osoby która miła ten list. To ciekawe bo jeśli dobrze ja pamiętam to 4 lata byli razem w Radzie Powiatu Puławskiego.

A może zwyczajnie nie chciał dopuścić do lansu Pis-owskiej gwardii na imprezie. Jak już wiele osób wspomniało jeśli mieli list trzeba było wręczyć organizatorom to by odczytali ale nie bo PiS nie miałby z tego nic, nikt by nie zapamiętał, że tacy paskudni nie pozowolili odczytać i to od Prezydenta, a tak udało się zrobić zamieszanie i już się o nich mówi. Może wspomnijmy obciachy ich ludzi w takim razie skoro chcą żeby było o nich głośno...Elżbieta Kruk...nic dodać nic ująć. Żal i tyle

A może zwyczajnie nie chciał dopuścić do lansu Pis-owskiej gwardii na imprezie. Jak już wiele osób wspomniało jeśli mieli list trzeba było wręczyć organizatorom to by odczytali ale nie bo PiS nie miałby z tego nic, nikt by nie zapamiętał, że tacy paskudni nie pozowolili odczytać i to od Prezydenta, a tak udało się zrobić zamieszanie i już się o nich mówi. Może wspomnijmy obciachy ich ludzi w takim razie skoro chcą żeby było o nich głośno...Elżbieta Kruk...nic dodać nic ująć. Żal i tyle

rozwiń
Avatar
andy / 19 września 2015 o 15:57

Co za żenada. Organizator w tym Pan Nakonieczny nie wiedział czy list jest prawdziwy i nie znał osoby która miła ten list. To ciekawe bo jeśli dobrze ja pamiętam to 4 lata byli razem w Radzie Powiatu Puławskiego.

http://www.dziennikwschodni.pl/forum/index.php?/topic/110717-kandydat-pis-chcia%C5%82-przeczyta%C4%87-list-od-prezydenta-organizatorzy-do%C5%BCynek-quotnie-byli-przekonani-co-do-prawdziwo%C5%9Bci-listuquot/page-7?hl=pisowskie

http://www.dziennikwschodni.pl/forum/index.php?/topic/110717-kandydat-pis-chcia%C5%82-przeczyta%C4%87-list-od-prezydenta-organizatorzy-do%C5%BCynek-quotnie-byli-przekonani-co-do-prawdziwo%C5%9Bci-listuquot/page-7?hl=pisowskie

rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2015 o 09:49
Wielki plus dla Pana Nakoniecznego. To jest prawdziwa klasa.
Avatar
Ernest / 19 września 2015 o 09:47

Co za żenada. Organizator w tym Pan Nakonieczny nie wiedział czy list jest prawdziwy i nie znał osoby która miła ten list. To ciekawe bo jeśli dobrze ja pamiętam to 4 lata byli razem w Radzie Powiatu Puławskiego.


Gościu zanim coś napiszesz przeczytaj kilka razy!!!!!! Czytanie ze zrozunieniem zaczyna być dla wyborców Pana Szujowskiego wielkim wyzwaniem.
Zobacz wszystkie komentarze 148

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 0 0

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 5 1

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 2 0

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 4 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 6

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 1 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 1

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 67 13

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 1 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 9 1

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 4 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!