niedziela, 18 lutego 2018 r.

Puławy

Kaplica Zanussich w Bochotnicy: Pierwsze nabożeństwo w maju

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lutego 2015, 17:30

Za kilka miesięcy zakończy się budowa zewnętrznej kaplicy kościoła, którego budowę zainicjowało małżeństwo Zanussich. Na dokończenie całego budynku trzeba jeszcze poczekać. Wciąż brakuje funduszy na jego wyposażenie.

W połowie maja powinna być gotowa zewnętrza kaplica Matki Boskiej z Fatimy. Mogłoby się więc wtedy odbyć pierwsze nabożeństwo. Musimy tylko wykonać podjazd. Jeden z ofiarodawców zapewni nam cement - mówi Elżbieta Zanussi. - Zewnętrzna kaplica będzie otwarta cały czas, podczas gdy cały kościół tylko raz w tygodniu i w święta. Na ołtarzu chcemy postawić figurę Matki Boskiej z Fatimy. Wewnątrz będzie też m.in. fotografia Jana Pawła II.

Wykończenie całego kościoła potrwa dłużej. Budynek jest już zamknięty, zostały wstawione okna i drzwi. Gotowy jest też dach. - Brakuje nam jednak funduszy na wyposażenie m.in. ławki, konfesjonały, dokończenie witraża. Mamy nadzieję, że część elementów potrzebnych do mszy np. kielichy czy ornaty uda nam się uzyskać m.in. od Kościoła Farnego - zaznacza Zanussi. - Potrzebujemy również funduszy na dokończenie socjalnej części, która miałaby służyć potrzebującym. Chcielibyśmy tam zrobić m.in. salę do posiłków i łazienkę. To koszt kilkuset tysięcy złotych.

Wnętrze kościoła p.w. Św. Ducha ma być proste. W prezbiterium będzie znajdować się wysokie okno z witrażem przedstawiającym Ducha Świętego. Stacje drogi krzyżowej wokół kaplicy zostały wykonane z tego samego białego kamienia, co kościół. Między nimi zostały zasadzone tuje. 

Jak to z kościołem było

Budowa kościoła zaczęła budzić kontrowersje, po tym jak w listopadzie 2013 roku do mieszkańców Bochotnicy trafiły ulotki.
Miały zachęcać do wsparcia finansowego budowy kościoła. Można było w nich m.in. przeczytać, że Bochotnica to "wieś obciążona do dziś alkoholizmem, złodziejstwem, której niesłychanie potrzebne jest miejsce wsparcia duchowego i odnowy moralnej”.

Mieszkańcy wsi byli oburzeni. Żona filmowca przekonywała wówczas, że nie mieli zamiaru nikogo z mężem obrażać, a ulotka znalazła się w Bochotnicy przypadkowo. W marcu ubiegłego roku Zanussi spotkała się z mieszkańcami Bochotnicy i przeprosiła.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Bochotnica Zanussi
andy
prorok
sąsiad
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

andy
andy (20 lutego 2015 o 09:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A redaktorzyny to dziennik już nie ma? Co to znaczy zewnętrzna kaplica, pojawiająca się dwukrotnie w czołówce tekstu? Czy wg autora będzie jeszcze jakaś kaplica wewnętrzna, czy nieudolnie chciał napisać, że wiosną zakończy się etap stanu surowego zamkniętego, tzn. z dachem i oknami/ drzwiami? Wstyd dzienniku puszczać czytelnikom taki chłam.

Rozwiń
prorok
prorok (16 lutego 2015 o 12:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ręce opadają, Powaleni dewoci mają kaprys, za który zapłaci Biskup Budzik, czyli ludek wierzący. Kto zatwierdził projekt tej stodoły ???? A nabożeństwa to będzie odprawiał Zamussi czy jego żoneczka czy może jaki podchmielony mieszkaniec Bochotnicy????? Taki fanatyczny folklor tylko u nas, Boże uchroń !!!!!!!!!!!!!!!

Rozwiń
sąsiad
sąsiad (16 lutego 2015 o 07:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jeśli ulotka trafiła do mieszkańców Bochotnicy przypadkiem, tzn., że miała trafić do tych, którzy o Bochotnicy wiedzą niewiele. Super reklama. Pogratulować państwu Zanussim inicjatywy, a mieszkańcom wyrazy współczucia. Skąd u Zanussich taka opinia o Was - czyżby uważna obserwacja pięknych bochotnickich krajobrazów z flaszką na pierwszym planie? Ale przecież to jeszcze nie alkoholizm.

Rozwiń
Jurek
Jurek (15 lutego 2015 o 22:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jedno ale ,. dlaczego brak jest potwierdzenia wykonanych prac przez autora artykułu .Jezeli już się czegoś podejmuję to staram się pokazać całą prawdę .W treści artykułu o wstawionych oknach a zdjęcie z kosmosu .

Rozwiń
hen
hen (15 lutego 2015 o 22:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mieszkańcy powinni dziękować Zanussim że taki sponsor chce w   ramach możliwości budować kaplice takie przypadki sa bardzo bardzo nieliczne .Dzięki Bóg Zapłaćdobroczyńcom

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!