czwartek, 22 lutego 2018 r.

Puławy

Kazimierskie kamieniołomy na sprzedaż

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 grudnia 2008, 14:22

19 milionów złotych. Na taką kwotę ze sprzedaży nieruchomości liczą samorządowcy z Kazimierza Dolnego.

Decyzja o pozbyciu się ponad 4,5-hektarowej, niezwykle atrakcyjnej działki, była najważniejszym punktem XXV sesji Rady Miasta.

Metr kwadratowy kamieniołomów został wyceniony na 330 zł. Cena wywoławcza za całość wyniesie 18.642.654 zł. Na taką sumę liczy między innymi liczy burmistrz Grzegorz Dunia, jednak wcale nie jest pewne, czy proponowana cena będzie ostateczną. - W operacie przyjęliśmy górną stawkę i takiej sumy będziemy oczekiwać w pierwszym podejściu. Jeśli nie uda się jej osiągnąć, będziemy się zastanawiać co dalej. Przecież to najatrakcyjniejsza nieruchomość w Kazimierzu i chodzi o to, żeby sprzedać ją jak najkorzystniej - mówi Grzegorz Dunia.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przekazane na gminne inwestycje, choćby na przystosowanie ruin zamku dla celów turystyczno-kulturalnych, wybudowaniu w Kazimierzu Dolnym remizy strażackiej i miejskiej toalety. Część środków mogłaby trafić na modernizację dróg. Tutaj wymienia się ulicę Cmentarną i Sadową. Na sprzedaży kamieniołomów zyskałaby również szkoła, która wówczas mogłaby liczyć na termomodernizację.

- To nie tylko tak, że wszystko poszłoby na inwestycje. Mając środki własne łatwiej ubiegać się o fundusze zewnętrzne - dodaje Dunia.

Według planu zagospodarowania przestrzennego na terenach dawnych kamieniołomach mogą powstać hotele, obiekty sportowe i turystyczne, nawet aquapark. Prawdopodobnie znajdują się tu również źródła geotermalne.

Radni byli niemal jednomyślni. Od głosu wstrzymał się jedynie Piotr Guz. - To dlatego, że jestem przeciwny sprzedaży kamieniołomów. To nie jest dobra pora na wyzbywanie się majątku. Na komisjach również protestowałem. Nie zmieniłem zdania - wyjaśnia radny. - To, że zagłosowaliśmy za sprzedażą nieruchomości za 19 milionów nie oznacza wcale, że tyle otrzymamy i to mnie martwi. Później, podczas dalszych negocjacji, rada nie będzie miała już żadnego wpływu na cenę kamieniołomów - mówi radny Stanisław Wicik, przewodniczący Komisji Budżetu, Ładu Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami.

Niedawno gmina Kazimierz Dolny zdecydowała się na wyemitowanie dziewięcioletnich obligacji. Pozyskane w ten sposób trzy miliony złotych zasilą budżet inwestycyjny. Odsetki od pożyczonej sumy przekroczą 1,5 miliona złotych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Micky
WieśNasiłów
kazimierzak
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Micky
Micky (16 marca 2009 o 19:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szulim napisał:
Pobliski Celejów nie ma żadnych szans, nawet w porównaniu z miejscowościami pod Kazimierzem. Męćmierz, Okale, Dąbrówka, Cholewianka, Podgórz znajdują się w dużo atrakcyjniejszym połozeniu geograficznym nie biorąc pod uwagę odległości od samego Kazimierza. W tym własnie kierunku powinno rozwijać się miasto i związane z nim inwestycje, zastanawiam się tylko dlaczego aby powiekszyć powierzchnie miasta Urząd Miasta nie chce właczyc bliskich odległości takich jak przylegajaca bliska Cholewianka do miasta. Celejów zawsze pozostanie miejscowością przelotową z Kazimierza do Nałeczowa.
PozdrawiamRozwój terenów turystycznych wokół Kazimierza będzie szedł włąsnie w kierunku celejowa - patrz Nałęczowa - a to latego że w keirumnku Mięćmierza nie mam możliwości z powodu ograniczęń związanych z Partkiem Krajobrazowym (wystarczy wybrać się do zarządu Parku i od razu powiedzą że nie ma szans na pchanie sie tam z zabudową ) Wszelkei duże inwestycje planowane są włąsnie w kierunku Wierzchoniowa i Celejowa. Miedzy Skowieszynkiem a Wierzchoniowem są planowane duże inwestycje rekreacyjne. A sam ten kierunek jest jasno i oficjalnie głoszony jako kierunek przerzucenia ruchu turystycznego z kilku względów .. ale to za długo aby się tu rozpisywać. Celejów z kolei ma tą wilelką zaletę jeszcze że jest pierwszą miejscowością poza gminą Kazimierz i każdy inwestor przy zdrowych zmysłach będzie wybierał współpracę z gminą Wąwolnica (do której należy celejów ) niż z Kazimierzem - bo postawienie czegokolwiek w gminei Kazimeirz to droga przez mękę. Chyba że się dysponuje wolnymi środkami na dodatkowe "argumenty" dla decydentów. Ale to już CBA bada w Kazimierzu i w Starostwie. Natomiast gmina Wąwolnica jest bardzo przyjazna inwestorom co prędzej czy później zaprocentje.
Rozwiń
WieśNasiłów
WieśNasiłów (5 lutego 2009 o 12:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A według mnie Kazimierz jest już ''zadeptany'', dlatego też inwestycje takie jak hotele, pensjonaty,i cała infrastruktura powinny być przeniesione na drugi brzeg Wisły.
Mowa tu o terenach wokół Janowca, jest tu bardzo dużo nie docenionych atrakcji i wiele osób jest mile zaskoczonych że odkrywają na nowo wiele rzeczy tak blisko Kazimierza.
Dobrym i trafnym rozwiązaniem byłaby ''kładka piesza'' łącząca Kazimierz z Janowcem, przecież są tam skarpy na tyle wysokie że widok byłby super.
Kiedyś w końcu dotrze to do Kazimierza i zacznie się promocja nie tylko tego miasteczka, ale innych bliskich ciekawych terenów dla turystów.
W Nasiłowie jest kamieniołom który ma prywatnego właściciela i czeka na inwestora który chciałby włożyć trochę kasy.
Wpisz na YouTube Nasiłów i jest tam filmik z Krajobrazem z Nasiłowa.
W tej małej wsi to że ktoś kupił i zrobił lokatę kapitału to nikomu nie przeszkadza ale jakby coś takiego powtórzyło się w Kazimierzu to chyba nikt nie byłby zachwycony...Ale różnica jest też taka że konserwator nie sprzyja takim dużym inwestycjom poza Kazimierzem.
Rozwiń
kazimierzak
kazimierzak (13 grudnia 2008 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Myślę , że Kamieniołomy mogłyby odciążyc miasto jesli chodzi o parkowanie. Nie unikniemy problemu ciasnoty, braku miejsca dla przyjezdnych.
Powstawnie nowej inwestycji będzie przysłowiowym paliwem do ognia , dla przykładu Król Kazimierz - ośrodek b. operatywnie działający powoduje zatłoczenie na Puławskiej. Kazimierz zaczyna tracić swój urok i przeznaczenie - miejsce słynące ze wspaniałej porzyrody , widoków i niespotykanej atrakcji nastrojów idzie w kierunku komercjalizacji masowej !Myślę , że powinniśmy się nad tym zastanowić. Kazimierz będzie tylko i wyłącznie miejscem zamieszkania dla ludzi boatych - inni nie dadzą rady tutaj się utrzymać ( niech przykładem będzie miasteczko Saint Paul de Provance we Francji , gdzie styl życia od lat nie ulega przemianom i jest zachowane to co najważniejsze w życiu - spokój , harmonia z naturą i wspaniała niepowtarzalna przyroda stawiająca opór ( dzięki swoim mieszkańcom ) zwariowanej komercjalizacji ).
Myślę , że nie władza , która jest realizacją idiotycznych ambicji , ale właśnie mieszkańcy którzy poczuwaja sie kazimierzakami oraz Ci , którzy tu przyjeżdżają , stawiają domy będziemy bronić najwyższych wartości tego miasta...
Rozwiń
Szulim
Szulim (11 grudnia 2008 o 13:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pobliski Celejów nie ma żadnych szans, nawet w porównaniu z miejscowościami pod Kazimierzem. Męćmierz, Okale, Dąbrówka, Cholewianka, Podgórz znajdują się w dużo atrakcyjniejszym połozeniu geograficznym nie biorąc pod uwagę odległości od samego Kazimierza. W tym własnie kierunku powinno rozwijać się miasto i związane z nim inwestycje, zastanawiam się tylko dlaczego aby powiekszyć powierzchnie miasta Urząd Miasta nie chce właczyc bliskich odległości takich jak przylegajaca bliska Cholewianka do miasta. Celejów zawsze pozostanie miejscowością przelotową z Kazimierza do Nałeczowa.
Pozdrawiam
Rozwiń
TEODOR
TEODOR (11 grudnia 2008 o 07:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kazimierz sie juz robi zatłoczony i wszelkie inwestycje wyporwadzane są w okolice Kazimierza - Kamieniołom - istnieje wiele możliowści inwestycji jednak większe perspektywy i łatwość w prowadzeniu inwestycji związanych z turystyką ma pobliski Celejów . niespełna kilka kilometrów od Kazimierza Dolnego a już jest zrobiony plan zagospodarowania terenupod budowę hoteli , pensjonatów i działalność uzdrowiskową. A największą zaletą jest to że juz za chwilę ruszają odwierty pod budowę Term Lubelskich. I tak mały Celejów może korzystać z atrakcji pobliskiego Kazimierza, stoków narciarskich jakie powstają wokół Celejowa a samemu zaoferować wypoczynek w nowym uzdrowisku , wykorzystanie wód geotermalnych i krajobraz Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Pierwsza klinika zostanie otwarta już w 2009. A ceny gruntów przygotowanych pod inwestycję są o niebo niższe niz w kazimierzu poza tym przychylnosc władz gminy dla potencjalnych inwestorów również przewyższa rozpieszczony Kazimierz.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!