piątek, 19 stycznia 2018 r.

Puławy

Kazimierz Dolny: Będą zbierać pieniądze na odbudowę szkoły

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 czerwca 2011, 20:57

Zniszczone w wybuchu gazu skrzydło kazimierskiej szkoły (Bartek Żurawski)
Zniszczone w wybuchu gazu skrzydło kazimierskiej szkoły (Bartek Żurawski)

Odbudowa zniszczonego wybuchem gazu budynku Gminnego Zespołu Szkół pochłonie ponad 20 mln zł. Część pieniędzy postanowili zebrać sami mieszkańcy.

W tym celu powołano Społeczny Komitet Odbudowy Szkoły. W jego składzie są m.in. parlamentarzyści, radni, artyści, przedsiębiorcy. Kazimierskie Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców przeprowadzi kwestę. Puszki na datki mają pojawić się w każdym miejscowym sklepie i restauracji.

– Musimy obudzić poczucie obywatelskiego obowiązku. Nie można oglądać się tylko i wyłącznie na samorząd. Tę szkołę budowali nasi przodkowie, dlatego również my musimy podjąć wysiłek – mówi Janusz Kowalski z zarządu Społecznego Komitetu Odbudowy Szkoły.

Komitet zamierza również zbierać pieniądze w całym kraju. – Głównie za sprawą prywatnych kontaktów przedsiębiorców, twórców i wszystkich ludzi dobrej woli. Ktoś zorganizuje aukcję obrazów, inny kwestę i koncert. Ważne, żeby być solidarnym. Będziemy pukać do wszystkich drzwi, bo każdy grosz będzie się liczył – zapewnia Kowalski.

Według wstępnych szacunków koszt odbudowy szkoły przekroczy 20 mln zł. – Roczny budżet Kazimierza to 17–18 mln zł, z dotacjami nie więcej niż 27 mln zł. Nie stać nas na samodzielną odbudowę, a mamy przecież wiele innych inwestycji – mówi burmistrz Grzegorz Dunia.

Gmina zabiega o pieniądze z rezerwy subwencji oświatowej. Może jednak liczyć maksymalnie na 3 mln zł. Wsparcie zaoferowały również władze województwa.

Nowa szkoła może powstać nie wcześniej niż za dwa lata. We wrześniu uczniowie Gminnego Zespołu Szkół rozpoczną naukę w kilku budynkach na terenie miasta. Na potrzeby szkoły podstawowej zostaną zaadaptowane pomieszczenia w kompleksie klasztornym sióstr betanek. Gimnazjum i liceum będzie korzystać z sal w Kolegium Sztuk Pięknych i Zespołu Szkół im. Koszczyca.
Jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja, czy gmina zdecyduje się odbudować zniszczone wybuchem skrzydło, czy wybuduje nowy obiekt. Trzeba zaczekać na zakończenie ekspertyz budowlanych. – Będzie to najprawdopodobniej pod koniec sierpnia – mówi burmistrz Dunia.

Kup obraz

W niedzielę o godz. 13 w sali Domu Architekta SARP w Kazimierzu Dolnym odbędzie się aukcja dzieł sztuki, z której całkowity dochód będzie przekazany na odbudowę zniszczonego wybuchem gazu Gminnego Zespołu Szkół.

Organizatorami aukcji są: Galeria Sztuki Wirydarz w Lublinie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Kazimierska Konfraternia Sztuki. Partnerem aukcji jest PERŁA Browary Lubelskie S.A. Dzieła na aukcję przekazali znakomici artyści: Marta Andała, Marek Andała, Tomasz Bachanek, Piotr Fąfrowicz, Roman Gruszecki, Artur Kardamasz, Hanna Korzeniowska, Jacek Kośmiński, Jerzy Krzysztoporski, Beata Matusiak, Bartłomiej Michałowski, Agnieszka Mitura, Leszek Niewiadomski, Jolanta Opolska, Krzysztof Raczyński Krzyr, Michał Smółka, Maria Tyzenhauz, Elwira Woźniak, Waldemar Żaczek.
(kmo)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
hy
Adek
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

hy
hy (30 lipca 2011 o 19:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JERZY LENARTOWICZ & MAŁGORZATA GÓRSKA- LENARTOWICZ z PUŁAW

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem społecznym w tym biurze jest pani Małgorzata Górska Lenartowicz.

Małgorzata Górska Lenartowicz, Jerzy Lenartowicz oraz Józef Sidoruk są to osoby które w latach 1990-2010 zajmowały sie kierowaniem zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa ta w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tys do 100 tys podpisów na listach różnych komitetów wyborczych. Fałszowano podpisy zarówno dla komitetów ze skrajnej lewicy i skrajnej prawicy. Przestępcy czerpali z tego tytułu korzysci materialne.

W mieszkaniu tych osób policja przeprowadziła rewizję w poszukiwaniu dowodów na przestępczą działalnosć w latach 1990-2010 związaną z wykradaniem danych osobowych oraz komercyjnym fałszowaniem podpisów dla różnych komitetów wyborczych.

Mam nadzieję, że moja działalnosć pomoże w oczyszczeniu sceny wyborczej z różnego typu szumowin społecznych i osób jakie dopusciły się przestępstw przeciwko wyborom oraz przeciwko Polskiemu Państwu.

Uprzejmie informuję, że Poseł Jarosław Żaczek od wrzesnia 2006 wielokrotnie informowany był o fakcie, że wobec Jego najbliżsych współpracowników policja i prokuratura prowadzi dochodzenie o czyny kryminalne. Posłowi Jarosławowi Żaczkowi fakt ten wcale nie przeszkadzał w tym aby osoby te prowadziły w Jego imieniu działalnosć pod szyldem Prawa i Sprawiedliwosci.

A co na to partia która na swoje sztandary wypisała szczytne hasło "Prawo i Sprawiedliwosć"?
Rozwiń
Adek
Adek (29 czerwca 2011 o 11:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No no gratulacje dla Perły, że zaangażowała się w taką wspaniałą akcję. Widzę, że mimo wewnętrznych problemów Browary prężnie działają. Wiem, że akcjonariusze Perły sądzą się między sobą, były tam jakieś bardzo nieetyczne praktyki, Jeden z akcjonariuszy pozwalał sobie zwoływać walne zgromadzenia, bez informowania innych http://www.wiadomosci24.pl/artykul/czy_pierwszy_milion_rzeczywiscie_trzeba_ukrasc_197079.html liczę, że sąd ukróci takie postępowanie. Nie powinny tracić na tym Browary, które są poważnym pracodawcą w naszym regionie i właśnie mogą uczestniczyć w takich akcjach jak ta, nie powinno się im szkodzić.
Rozwiń
Gość
Gość (29 czerwca 2011 o 11:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size="1"]"Ktoś zorganizuje aukcję obrazów, inny kwestę i koncert."[/size]
...a dawne MO dołoży do mandaciku(np za złe parkowanie w kamiennym grzańcu) cegiełkę, na cegiełkę na nośną lub działówkę
Rozwiń
EAjt
EAjt (28 czerwca 2011 o 11:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Idź spać sfrustrowany przygłupie !
Rozwiń
jan
jan (25 czerwca 2011 o 20:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zaraz zaraz to tam sie nie płaci podatków ? trzeba żebrać u przyjezdnych ? WSTYD państwo włodarze miasta !!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!