czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Kazimierz Dolny: Lekcje w kontenerze po wybuchu w szkole

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lipca 2011, 18:27

31 maja w Gminnym Zespole Szkół doszło do wybuchu gazu, który zniszczył prawe skrzydło budynku i nar
31 maja w Gminnym Zespole Szkół doszło do wybuchu gazu, który zniszczył prawe skrzydło budynku i nar

Uczniowie zniszczonej w wyniku wybuchu gazu szkoły od października będą uczyć się w specjalnych kontenerach. – To najlepsze rozwiązanie do czasu wybudowania nowego budynku – tłumaczy burmistrz Grzegorz Dunia.

Gmina zamierza sprawdzić kilka modułów kontenerowych, z których powstanie tymczasowa szkoła przy ul. Kwaskowa Góra. Mieściłoby się w niej 10 sal lekcyjnych oraz dwa pomieszczenia przewidziane na świetlicę. – Takie rozwiązanie funkcjonuje w Białołęce. Byliśmy tam. To system połączonych modułów. Można zbudować z nich czyste, przestronne, duże i widne sale lekcyjne. Oczywiście z dostępem do wszystkich mediów – tłumaczy burmistrz Dunia.

Lekcje w modułowej szkole mogłyby rozpocząć się już w październiku. Uczyłyby się tam dzieci ze szkoły podstawowej, które miały teraz zajęcia w kilku budynkach na terenie miasteczka.

– Kontenery to obecnie chyba jedyne i najlepsze rozwiązanie. Przy systemie zmianowym, mogłoby się tam uczyć również gimnazjum i liceum. Inną możliwością dla starszych dzieci jest korzystanie z gościny w budynku Zespołu Szkół im. Koszczyc Witkiewicza – mówi Jerzy Arbuz, dyrektor zniszczonego Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym.

– Koszt zakupu modułów może wynieść milion zł, z kolei dzierżawa wiąże się z kosztami 30–40 tys. zł miesięcznie. Musimy zastanowić się jeszcze, które z rozwiązań będzie najkorzystniejsze – mówi radny Piotr Guz.

Wiadomo że gmina będzie występować o pomoc finansową do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Resort zapewnia, że nie zostawi Kazimierza Dolnego bez pomocy. 300 tys. zł dla szkoły zaproponowała też na ostatnim posiedzeniu powiatowa komisja budżetowa. Kwotę musi jeszcze zaakceptować Zarząd Powiatu Puławskiego.

Kazimierscy radni podjęli równocześnie decyzję o budowie nowej szkoły. – Koszt remontu i przebudowy zniszczonego budynku i budowa nowej szkoły są porównywalne. Dlatego rodzice, nauczyciele i radni skłaniają się ku budowie nowego budynku. Mógłby zostać zlokalizowany na terenach zielonych przy Kwaskowej Górze. Wkrótce zlecimy przygotowanie dokumentacji. O przyszłości starego budynku zadecydujemy po zapoznaniu się z ekspertyzą budowlaną. Z pewnością część nadaje się jedynie do rozbiórki – wyjaśnia Dunia.

Koszt budowy nowej siedziby dla Gminnego Zespołu Szkół może sięgnąć nawet 23 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
de
ktosiu
forumpolskibus
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

de
de (30 lipca 2011 o 18:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
LENARTOWICZ

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem społecznym w tym biurze jest pani Małgorzata Górska Lenartowicz.

Małgorzata Górska Lenartowicz, Jerzy Lenartowicz oraz Józef Sidoruk są to osoby które w latach 1990-2010 zajmowały sie kierowaniem zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa ta w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tys do 100 tys podpisów na listach różnych komitetów wyborczych. Fałszowano podpisy zarówno dla komitetów ze skrajnej lewicy i skrajnej prawicy. Przestępcy czerpali z tego tytułu korzysci materialne.

W mieszkaniu tych osób policja przeprowadziła rewizję w poszukiwaniu dowodów na przestępczą działalnosć w latach 1990-2010 związaną z wykradaniem danych osobowych oraz komercyjnym fałszowaniem podpisów dla różnych komitetów wyborczych będę systematycznie przekazywał mediom oraz wszystkim posłom na Sejm RP, ze wszystkich Klubów i Kół poselskich.

Mam nadzieję, że moja działalnosć pomoże w oczyszczeniu sceny wyborczej z różnego typu szumowin społecznych i osób jakie dopusciły się przestępstw przeciwko wyborom oraz przeciwko Polskiemu Państwu.

Uprzejmie informuję, że Poseł Jarosław Żaczek od wrzesnia 2006 wielokrotnie informowany był o fakcie, że wobec Jego najbliżsych współpracowników policja i prokuratura prowadzi dochodzenie o czyny kryminalne. Posłowi Jarosławowi Żaczkowi fakt ten wcale nie przeszkadzał w tym aby osoby te prowadziły w Jego imieniu działalnosć pod szyldem Prawa i Sprawiedliwosci.

A co na to partia która na swoje sztandary wypisała szczytne hasło "Prawo i Sprawiedliwosć"?
Rozwiń
ktosiu
ktosiu (5 lipca 2011 o 10:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzieciaki się będą męczyć w kontenerach, pieniędzy na odbudowę szkoły nie ma, będą zbierać od ludzi. Nie wygląda to wszystko dobrze.
Rozwiń
forumpolskibus
forumpolskibus (3 lipca 2011 o 20:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Witam wszystkich którzy podróżowali polskim busem zapraszam do podzielenia się wrażeniami na
Rozwiń
sonka
sonka (2 lipca 2011 o 12:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to uczniowie niech trzymają kciuki, żeby jesień była ciepła, bo nie wierzę, żeby te kontenery dało się właściwie ogrzać.
Rozwiń
KOLEGA z PSL
KOLEGA z PSL (1 lipca 2011 o 23:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PROPONUJE POSTAWIĆ TELEBIM...NIECH POOGLĄDAJĄ SOBIE PRZYWÓDZTWO W UE. TAK NA POWAŻNIE KONTENER W MIEŚCIE OBJĘTYM NADZOREM KONSERWATORA ZABYTKÓW ZAKRAWA NA ŻART PRIMAAPRILISOWY, MARSZAŁEK I RESZT Z PO I PSL JAKOŚ SIĘ NIE WYRYWA DO POMOCY...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!