piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Kazimierz Dolny: Lista gminnych inwestycji

Dodano: 16 stycznia 2017, 12:46
Autor: kp

Radni przyjęli budżet gminy.

Najważniejszą inwestycją w tym roku nadal będzie budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym. Przeznaczono na to 3,2 mln. zł. Kosztowne będą też drogi. Chodzi o przebudowę dróg powiatowych w miejscowościach Cholewianka, Jeziorszczyzna i Kolonia Rzeczyca, na które ze środków gminy pójdzie 975 tys. zł.

Z kolei w ramach projektu „Zapewnienie dostępu do wysokiej jakości usług kulturalnych mieszkańcom MOF Miasta Puławy” za 375 tys. zł ma powstać ścieżka rowerowa i kładka przez rzekę Bystrą.

W tym roku gmina chce także urządzić zaplecze boiska w Wierzchoniowie (142,4 tys. zł), wykonać termomodernizację budynku świetlicy w Parchatce – 108 tys. zł, przebudować ul. Słoneczną w Kazimierzu Dolnym – 100 tys. zł oraz drogę gminną Parchatka-Zbędowice – 90 tys. zł.

Rozwój usług elektronicznych na terenie gminy pochłonie 83 tys. zł, oświetlenie odcinka drogi powiatowej od Bochotnicy do Kazimierza Dolnego – 80 tys. zł, a budowa placu zabaw w Kazimierzu Dolnym – 77 tys. zł.

Po 50 tys. zł pójdzie na wykonanie ekspertyzy i opracowanie dokumentacji modernizacji budynku „Strażnicy”, adaptację zabytkowej dzwonnicy na działania kulturalno-turystyczne, przebudowę ul. Szkolnej wraz z infrastrukturą oraz modernizację chodników w centrum Kazimierza. Nieco więcej, bo 53 tys. zł pójdzie na utwardzenie dna i odwodnienie wąwozu lessowego w Bochotnicy.

Mniej kosztowne będą rozbudowa sieci wodociągowej (Dąbrówka, Mięćmierz, Okale – 15 tys. zł) i projekt „Energia odnawialna dla gminy Kazimierz Dolny” (17 tys. zł).

Łączna kwota dochodów na ten rok przekroczy 30 mln zł (dochody bieżące to 24,8 mln zł, a dochody majątkowe ok. 5,1 mln zł). Planowane wydatki przekroczą 34 mln zł, co spowoduje wzrost deficytu budżetowego do 4 mln zł.

Czytaj więcej o: Kazimierz Dolny
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Kazik
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 stycznia 2017 o 16:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a kazimierza brak..... ******dziennikwschodni.pl/pulawy/powiat-pulawski-kto-dostanie-pieniadze-na-zielona-energie,n,1000192729.html
Rozwiń
Gość
Gość (17 stycznia 2017 o 16:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawda niestety jest taka ze Kazimierz stanął w miejscu Żadna przesadna promocja para-sukcesu tego nie zmieni a zrobi z tego groteskę Pozdrawiam
Rozwiń
Kazik
Kazik (17 stycznia 2017 o 10:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Weź się do roboty leserze w tej Wąwolnicy, a nie piszesz te głupoty. Twój czas w Kazimierzu skończył się!!! Przez ciebie jest taki stan finansów w gminie!
Rozwiń
Gość
Gość (17 stycznia 2017 o 00:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TO JEST MERITUM STANU GMINY KAZIMIERZ: "Oceńmy sprawy obiektywnie: najważniejszą i najlepszą decyzją władz samorządowych Kazimierza w ostatnich latach była ta o budowie nowej szkoły po wybuchu gazu. Nowa szkoła to lepsze warunki nauki i rozwoju dla obecnych i wielu przyszłych pokoleń najmłodszych kazimierzaków. Nowa szkoła to przede wszystkim bezpieczeństwo i trzeba być skończonym kretynem żeby twierdzić, że do tej starej, w której wybuchł gaz dzieci można było posyłać. Koszt budowy po przetargu to 26 mln zł. Z budżetu państwa pozyskano dofinansowanie 20 mln zł., z ubezpieczenia do tej pory ponad 3 mln zł. i do podjęcia jest jeszcze przynajmniej 2,5 mln zł. (sprawa jest w sądzie). Koszt budowy szkoły rzeczywiście wzrośnie ale to z przyczyn nieudolnego nadzoru ze strony burmistrza nad inwestycją przez to wydłużył się termin realizacji. Potężne zobowiązania finansowe 6,8 mln zł. zaciągane przez burmistrza i nieświadomych radnych w formie obligacji, w głównej mierze związane są z koniecznością pokrycia zwiększonych do gigantycznych rozmiarów kosztów utrzymania administracji gminnej (dodatkowe etaty, których nigdy nie było: specjalisty od zamówień publicznych, rzecznika prasowego, doradcy burmistrza, głównego księgowego urzędu i kolejnych prawników). Poza tym przy braku umiejętności pozyskiwania funduszy unijnych (nasza gmina jak do tej pory przegrywa wszystkie konkursy) zadania muszą być finansowane ze środków własnych. Jakby tego wszystkiego było mało to jeszcze nagonka prowadzona przez twórcę tego bloga od początku przeciwnego szkolnej inwestycji przyczynia się do tak złej opinii na temat budowy szkoły."
Rozwiń
Gość
Gość (17 stycznia 2017 o 00:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak za komuny. Propaganda 3xTAK! Kazimierz Dolny nie dostał w tym roku żadnej kasy zewnętrznej poza LGD co jest formalnością ale tu pieniądze nędzne. Panie Burmistrzu WSTYD! Kto pisze wnioski w Urzędzie?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!