poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Puławy

Kazimierz Dolny ma studium zagospodarowania. Będzie można budować

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 marca 2015, 18:00

Po 10 latach udało się wreszcie uchwalić studium zagospodarowania przestrzennego dla miasteczka i okolic. Z 1200 uwag zgłoszonych przez mieszkańców radni przyjęli 635.

Podczas dwudniowego posiedzenia radni głosowali nad każdą uwagą zgłoszoną do projektu.

- W sumie było ich 1200. 319 przyjęliśmy w całości, 316 częściowo. 648 nie zostało uwzględnionych - mówi Piotr Guz, przewodniczący Rady Miasta w Kazimierzu Dolnym. - Studium zostało też zaakceptowane m.in. przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Lublinie. Teraz uchwała idzie do wojewody, który ma 30 dni na zapoznanie się z dokumentem.

Po akceptacji wojewody rozpoczną się prace nad kolejnym studium. To szczególnie ważne dla mieszkańców miasteczka, którzy do tej pory nie mogli wybudować domu na swojej działce mimo że jest ich własnością od kilkudziesięciu lat.

- Jest ogromna szansa, że w kolejnym studium uda się w uwzględnić uwagi mieszkańców, którzy do tej pory nie mogli przekształcić swoich działek w budowlane - zaznacza Guz. I dodaje: - Na przygotowanie kolejnego studium zostanie ogłoszony przetarg. Nie widzę sensu dalszej współpracy z firmą BudPlan, która za dużo zwlekała z przygotowaniem poprzedniego.

Samorządowcy liczą, że w uchwaleniu drugiego studium pomoże m.in. zmiana przepisów dotyczących na przykład parku krajobrazowego.

- Urząd Marszałkowski pracuje nad mniej restrykcyjnymi zapisami. Wcześniejsze zapisy uniemożliwiały przekształcenie kilkunastu działek - mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. - Najważniejsze jest jednak to, że po dziesięciu latach studium zostało uchwalone. To był jeden z moich priorytetów na stanowisku burmistrza. Zamiast proponować dalsze wnoszenie uwag do studium zdecydowałem się zakończyć tę procedurę.

Następstwem studium zagospodarowania przestrzennego ma być plan, który będzie określał możliwości budowy domów, pensjonatów i innych obiektów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie miasta i gminy Kazimierz Dolny.
  Edytuj ten wpis
Gość
Al_fred
Jolka
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 marca 2015 o 13:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To były radny Kowalski jest już usatysfakcjonowany? Może budować na tych swoich działkach? Może w końcu przestanie mącić

I koniec uroku Miasteczka :(

Janusz Kowalski nigdy nie przestanie mącić, bo on to ma we krwi. rodzina ma go dosyć, bo zamiast skupić się na pracy i pensjonacie to lata i pisze donosy. Robota go nie interesuje tylko mącenie właśnie. Wszędzie mają go dosyć. Z policji musiał odejść, bo nikt nie chciał z nim pracować. Teraz nowemu burmistrzowi robi wstyd. Zachowuje się jak pajac. wsadził swojego siostrzeńca na doradcę burmistrza i myśli, że już mu wszystko wolno. Niby walczył z nepotyzmem i kolesiostwem, a sam jest jaskrawym przykładem popierania nepotyzmu. Przecież siostrzeniec tego pana nigdy nie miał nic wspólnego z samorządem. Nie ma żadnego pojęcia o tej pracy a ma doradzać burmistrzowi? to jakaś paranoja. Tylko u nas takie rzeczy. Może dziennik wschodni napisze o nepotyźmie w urzędzie w Kazimierzu i o tym jak były radny Krzysia na stołek wsadził.

Rozwiń
Al_fred
Al_fred (25 marca 2015 o 08:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Drogi Redaktorze, autorze artykułu. Pragnę Panu, w kilku słowach, wyjaśnić parę spraw.

1. Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy (suikzp) nie jest dokumentem niezbędnym w procedurze inwestycyjnej, w przeciwieństwie do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (mpzp) lub decyzji o warunkach zabudowy (WZ), więc ludzie mogą i mogli nadal budować niezależnie od uchwalenia czy też nie uchwalenia suikzp.

2. Następnym krokiem, po uchwaleniu zmiany suikzp, jest (w przypadku Kazimierza Dolnego) zmiana mpzp, a nie kolejna zmiana suikzp, bo Kazimierz Dln. ma obowiązujący mpzp. W przypadku gdy gmina nie posiada obowiązującego mpzp, to po uchwaleniu zmiany sukizp przystępuje do opracowania mpzp, który powinien być zgodny ze suikzp.

3. W przypadku gdy gmina nie posiada mpzp, to wydaje WZ niezbędne do pozwolenia na budowę.

to tak pokrótce. Więc tytułem to znowy DW trafił jak kulą w płot ;)

Rozwiń
Jolka
Jolka (25 marca 2015 o 07:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To były radny Kowalski jest już usatysfakcjonowany? Może budować na tych swoich działkach? Może w końcu przestanie mącić

I koniec uroku Miasteczka :(

Rozwiń
Badpop
Badpop (24 marca 2015 o 22:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czyli cala atmosfera Kazimierza idzie precz, a miasto zmienia sie w lunapark.

Dziekujemy!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!