poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Puławy

Kazimierz Dolny. Mediacje zakończone, ale spór nie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 lipca 2014, 16:30

Zakończyły się mediacje między związkowcami z Muzeum Nadwiślańskiego a dyrekcją placówki.

- W tym momencie pojawiła się trzecia strona sporu, którą jest Urząd Marszałkowski. Chodzi o wyższe płace oraz nagrody jubileuszowe i stażowe, których domagają się związkowcy. Dyrekcja tłumaczy, że Muzeum Nadwiślańskie jest najsłabiej dofinansowanym muzeum ze wszystkich podlegających marszałkowi. A bez większych pieniędzy z Urzędu Marszałkowskiego nie ma szans na podwyżki - mówi Andrzej Chrząstowski, który prowadził mediacje. - Nie miałem jednak możliwości zweryfikowania tych informacji, ponieważ nie doszło do spotkania z marszałkiem Krzysztofem Grabczukiem. Decyzja o kolejnych działaniach należy teraz do stron.

Zdaniem związkowców mediacje zakończyły się fiaskiem. - Została wyjaśniona tylko jedna kwestia dotycząca umowy z partnerem prywatnym, który miałby prowadzić działalność komercyjną muzeum. Jak poinformowała dyrektor, nie spowoduje to redukcji etatów, których się obawialiśmy - mówi Izabela Janik z oddziału Dom Kuncewiczów, przewodnicząca komisji zakładowej. - Sprawa wyższych wynagrodzeń nie została uzgodniona. Dlatego skierujemy do Urzędu Marszałkowskiego prośbę o informacje dotyczące poziomu finansowania muzeum, co pozwoli nam zweryfikować stanowisko dyrekcji. Chodzi też o kwestie merytoryczne związane z wątpliwymi, w naszej ocenie, kompetencjami pani dyrektor i brak strategii działania muzeum. W tej sprawie też zamierzamy skontaktować się z urzędnikami. Spór nadal trwa.

Co na to dyrekcja? - 17 lipca dyrektor wraca z urlopu, bez niej nie mogę podejmować żadnych decyzji. W planach jest na pewno spotkanie z marszałkiem Grabczukiem - informuje Dorota Odorowska z Muzeum Nadwiślańskiego.

Tymczasem na Facebooku powstała specjalna strona skupiająca osoby solidaryzujące się z pracownikami Muzeum Nadwiślańskiego.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!