czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Kazimierz Dolny: Nie ma pieniędzy na odbudowę szkoły

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 czerwca 2011, 18:25

Przyczyną wybuchu, który zniszczył szkołę, było rozszczelnienie instalacji gazowej<br />
 (Bartek Żurawski
Przyczyną wybuchu, który zniszczył szkołę, było rozszczelnienie instalacji gazowej
(Bartek Żurawski

Odbudowa zniszczonej wybuchem gazu szkoły w Kazimierzu Dolnym może kosztować 20 mln złotych. Tyle samo pochłonęłaby budowa nowego budynku. Miasta na to nie stać.

– Możliwości są dwie. Albo odbudujemy zniszczoną część szkoły, albo zmienimy lokalizację i postawimy zupełnie nowy budynek. Każde z rozwiązań to jednak koszt, który przerasta nasze możliwości. Bez pomocy z zewnątrz nie damy sobie rady – mówi burmistrz Kazimierza Dolnego Grzegorz Dunia.

– Nie wiemy jeszcze, gdzie spotkamy się po wakacjach. Są pewne koncepcje, ale konkretnych rozwiązań jeszcze nie ma – dodaje Jerzy Arbuz, dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym.

31 maja w budynku przy ul. Szkolnej wybuchł gaz. Eksplozja zniszczyła całe skrzydło szkoły. Na dwóch piętrach uczyły się tam najmłodsze klasy. Jedna czwarta budynku jest zniszczona całkowicie, reszta grozi zawaleniem. Obiekt został zamknięty przez powiatowego inspektora budowlanego.

367 uczniów z Gminnego Zespołu Szkół tymczasowo rozlokowano w innych budynkach na terenie miasta, m.in. w Muzeum Nadwiślańskim i Kolegium Sztuk Pięknych.

Władze Kazimierza Dolnego szukają pomocy m.in. w Ministerstwie Edukacji Naukowej. W zeszłym tygodniu sytuację Gminnego Zespołu Szkół przedstawiał w resorcie burmistrz Kazimierza.

– Ministerstwo zadeklarowało, że nasz problem będzie potraktowany priorytetowo – mówi burmistrz Dunia. – Będziemy starać się o fundusze z subwencji oświatowej MEN. Środki są ogromne, więc najpierw muszą zostać uwzględnione w budżetach.

Kazimierz Dolny zamierza poprosić o wsparcie premiera Donalda Tuska. – Jesteśmy w trakcie przygotowywania stosownego wniosku. Liczymy na środki z rezerwy budżetu państwa – tłumaczy Dunia.

Pomoc zadeklarowały już władze wojewódzkie. – Sprawa jest jak najbardziej aktualna – mówi Beata Górka, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.

Decyzja, czy szkoła zostanie odbudowana, czy powstanie nowa, jeszcze nie zapadła. – Skłaniałbym się ku postawieniu szkoły na terenach, które w planie zagospodarowania przewidziano pod obiekty sportowe – mówi Piotr Guz, radny z komisji oświatowej Rady Miasta i Gminy Kazimierz Dolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ko
sonka
michał
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ko
ko (30 lipca 2011 o 19:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JERZY LENARTOWICZ & MAŁGORZATA GÓRSKA- LENARTOWICZ z PUŁAW

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem społecznym w tym biurze jest pani Małgorzata Górska Lenartowicz.

Małgorzata Górska Lenartowicz, Jerzy Lenartowicz oraz Józef Sidoruk są to osoby które w latach 1990-2010 zajmowały sie kierowaniem zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa ta w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tys do 100 tys podpisów na listach różnych komitetów wyborczych. Fałszowano podpisy zarówno dla komitetów ze skrajnej lewicy i skrajnej prawicy. Przestępcy czerpali z tego tytułu korzysci materialne.

W mieszkaniu tych osób policja przeprowadziła rewizję w poszukiwaniu dowodów na przestępczą działalnosć w latach 1990-2010 związaną z wykradaniem danych osobowych oraz komercyjnym fałszowaniem podpisów dla różnych komitetów wyborczych.

Mam nadzieję, że moja działalnosć pomoże w oczyszczeniu sceny wyborczej z różnego typu szumowin społecznych i osób jakie dopusciły się przestępstw przeciwko wyborom oraz przeciwko Polskiemu Państwu.

Uprzejmie informuję, że Poseł Jarosław Żaczek od wrzesnia 2006 wielokrotnie informowany był o fakcie, że wobec Jego najbliżsych współpracowników policja i prokuratura prowadzi dochodzenie o czyny kryminalne. Posłowi Jarosławowi Żaczkowi fakt ten wcale nie przeszkadzał w tym aby osoby te prowadziły w Jego imieniu działalnosć pod szyldem Prawa i Sprawiedliwosci.

A co na to partia która na swoje sztandary wypisała szczytne hasło "Prawo i Sprawiedliwosć"?
Rozwiń
sonka
sonka (18 czerwca 2011 o 12:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na budowę szkoły nie ma pieniędzy, jak to możliwe? Wydawałoby się, że zasilany pieniędzmi Warszawki Kazimierz Dolny dobrze prosperuje.
Rozwiń
michał
michał (15 czerwca 2011 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z tego co mi wiadomo to MEN się rozszyfrowuje jako Ministerstwo Edukacji Narodowej a nie jak w artykule Ministerstwo Edukacji Naukowej
Rozwiń
michał
michał (15 czerwca 2011 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z tego co mi wiadomo to MEN się rozszyfrowuje jako Ministerstwo Edukacji Narodowej a nie jak w artykule Ministerstwo Edukacji Naukowej
Rozwiń
crx
crx (15 czerwca 2011 o 09:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czegoś tu nie rozumiem.Za komunistów ludzie zarabiali po 20 USD na miesiąc i starczało na życie i coś jednak wybudowano.Teraz za solidaruchów zarabiają 1000 USD i nie ma pieniędzy na nic.Czyżby do władzy dorwała się banda solidaruchowych złodziei, wybieranych przez pospolitą gawiedź w wyborach?!!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!