niedziela, 18 lutego 2018 r.

Puławy

Kazimierz Dolny: Po kontroli dyrektor pożegna się z muzeum

Dodano: 29 czerwca 2015, 07:20

Agnieszka Zadura wkrótce ma stracić stanowisko<br />
Agnieszka Zadura wkrótce ma stracić stanowisko

Po kontroli Urzędu Marszałkowskiego wszczęto procedurę odwołania dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego Agnieszki Zadury.

– Umowa nie została jeszcze rozwiązana. Zgodnie z procedurą musimy zwrócić się do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz organizacji branżowych, które brały udział w jej powoływaniu o opinię. Z reguły trwa to około miesiąca – informuje Beata Górka, rzecznik marszałka.

W wystąpieniu pokontrolnym czytamy m.in. o nieprawidłowościach w wypłatach wynagrodzeń i dodatków oraz wynagrodzeń za godziny nadliczbowe dla pracowników muzeum, a także we współpracy z partnerem prywatnym w kwestiach finansowych. Nieprawidłowości dotyczyły również spraw kadrowych oraz prowadzenia dodatkowej działalności gospodarczej i opieki nad zbiorami. Kontrolerzy uznali też, że oprogramowanie, które kupiło muzeum nie spełniło oczekiwań w zakresie usprawnienia zarządzania informacjami, kontroli ich przepływu oraz obniżenia kosztów administracyjnych czy też skrócenia czasu uzyskania informacji o muzeum.

Dyrektor muzeum nie komentuje tych ustaleń. – Nie dotarła do mnie informacja o odwołaniu. Nie dostałam też wystąpienia pokontrolnego – ucina Agnieszka Zadura.

O kontroli w Muzeum Nadwiślańskim pisaliśmy w połowie czerwca. Pracownicy Departamentu Kontroli i Audytu Wewnętrznego Urzędu Marszałkowskiego poskarżyli się marszałkowi na swojego przełożonego. Według nich Jan Strojnowski, zastępca dyrektora tego departamentu, miał wpływać na treść protokołu z kontroli w Muzeum Nadwiślańskim. Po tym jak wpłynęła skarga od pracowników, marszałek poprosił Strojnowskiego o złożenie wyjaśnień w tej sprawie. – W postępowaniu pana Strojnowskiego nie dopatrzyliśmy się żadnych nieprawidłowości i przekroczenia kompetencji – zaznacza Górka.

Według urzędników kontrola w placówce nie miała nic wspólnego z trwającym od ponad roku konfliktem między dyrektor Zadurą, a częścią załogi.

Gość
Gość
GOŚĆ
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 listopada 2015 o 09:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ma tutaj nikogo bez winy. Cała ta farsa nabrała rozpędu w momencie kiedy Pani Zadura chciała odwołać kierownika Działu Kamienica Celejowska za naruszenie obowiązków pracowniczych. Niestety jego żonka Pani Święcicka uruchomiła kontakty partyjne i z samej góry przyszła decyzja o nieodwoływaniu kierownika Działu Kamienica Celejowska. Taka to właśnie jest sprawiedliwość w tym kraju. Było też kilka innych sytuacji ale szkoda o tym pisać..
Rozwiń
Gość
Gość (31 lipca 2015 o 11:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zadura do upadłego broniła obrazu Chaima Goldberga "Rabunek" , który "pokazywał" jak mieszkańcy Kazimierza rabują majątek Żydów . Mały problemik polega na tym , że pan Chaim od 1939 nie przebywał w Kazimierzu , po prostu miał taką koncepcje . A Zadura chciał zebrać plusy w redakcji na Czerskiej . Po Zadurze będą plakać tylko czerwoni i rożowi
Rozwiń
GOŚĆ
GOŚĆ (30 czerwca 2015 o 21:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ale jaja...

Wpływ afery taśmowej na Kazimierz Dolny ;) Nieoczekiwane ruchy byłego ministra po powrocie na prowincję ;)

To "muzeum" już dawno powinno zostać rozwiązane i zawiązane na nowo na tym samym majątku, ale z innymi zupełnie ludźmi - wszystkimi! Patologia goni tam patologię, a kolejni dyrektorzy od kilkunastu lat, po odejściu J. Żurawskiego, który to wszystko stworzył i przez lata rozwijał, osadzani politycznie bez pomysłów na to muzeum, których jedyną troską jest tyko utrzymać się jeszcze chwilę na stołku, pracownicy zajmujący się przede wszystkim wewnętrznymi kłótniami lub romansami, a to wszystko na tle walących się zabytków będących własnością muzeum (czyli publiczną, jakby ktoś nie zauważył). Jakby z tego zrobili serial, to by nikt nie uwierzył, że tak może być naprawdę.

A jeszcze jak były burmistrz zostanie dyrektorem - to związki z muzeum będą miały oczekiwanego fachowca.

Rozwiń
Gość
Gość (30 czerwca 2015 o 18:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo ,brawo ,brawo tylko związek zawodowy jest w stanie odpowiednio pokierować Muzeum Nadwiślańskim ! I o to wnioskujmy do Marszałka i jego" urzędasów " kto myśli inaczej tego na pal przed zamkiem w Janowcu !!!!
Rozwiń
Gość
Gość (30 czerwca 2015 o 11:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dyrektorka na bruk bez dwóch zdan co tam sie wyrabialo glowa boli powinni jeszcze oddawac zmarnowane pieniadze widze iz pisza poplecznicy p dyrektor czyzby grunt im umykal i boja sie o swoja dupe
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!