poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Puławy

Kazimierz Dolny: Szkoła w Dąbrówce zostanie?

Dodano: 17 lutego 2017, 15:47
Autor: kp

Szkoła w Dąbrówce
Szkoła w Dąbrówce (fot. Google Street View)

Rodzice uczniów podstawówki w Dąbrowce, którzy nie chcą się zgodzić na przeniesienie klas czwartych, piątych i szóstych do nowej szkoły w Kazimierzu Dolnym, mają powody do zadowolenia. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w poprzedni piątek, punkt dotyczący tej zmiany został zdjęty z porządku obrad.

– Burmistrz wycofał się ze swojej koncepcji przeniesienia starszych klas do nowej szkoły w Kazimierzu Dolnym i utworzenia trzyklasowej filii w szkole w Dąbrówce. Złożył wniosek o wycofanie tego punktu z porządku obrad, a radni przyjęli go większością głosów – mówi Monika Tuźnik, której córka uczy się w drugiej klasie w szkole w Dąbrówce, a syn w piątej.

– Jest to zwycięstwo, ale jeszcze niepełne. Nie ma przecież uchwały dotyczącej sieci szkół w gminie. Więc tak naprawdę nie wiemy, jak ta sprawa się zakończy.

Kazimierscy radni mają czas do końca lutego na przedstawienie uchwały do zaopiniowania przez kuratorium oświaty. Z kolei opinia kuratorium ma być wydana do końca marca. W przypadku gdyby radni nie podjęli uchwały, szkoła w Dąbrówce stałaby się automatycznie ośmioklasowa – tak, jak chcą rodzice jej uczniów.

O tej sprawie pisaliśmy już kilkakrotnie. Zdaniem rodziców, burmistrz chciał, żeby od września uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych zostali przeniesieni do nowej szkoły w Kazimierzu. – Nasze dzieci sprowadzane są do roli przedmiotu, który można dowolnie przesuwać. Szkoła w formie filii nie będzie miała racji bytu – podkreślała Tuźnik.

Pomysł krytykowała też dyrektor szkoły Marzena Sypuła. – Szkoła w Kazimierzu nie jest jeszcze gotowa. Jest już półroczne opóźnienie, a teraz inwestycją zajął się prokurator. Jak w takiej sytuacji można mówić w ogóle o przenoszeniu dzieci? – pytała dyrektor.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 lutego 2017 o 13:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po ki ch... wybudowano taka piękną i co najważniejsza wielką, przeogromną i przeszacowaną szkołę w Kazimierzu Dolnym, w której mogłyby się uczyć wszystkie dzieci z całej gminy? Przecież z Dąbrówki to Kazika to taniej byłoby samorządowi busem dzieci dowozić niż utrzymywać, dziś już sztuczny twór. Wycofanie się władz z pomysłu, to nic innego jak uleganie niczym nieuzasadnionej tak zwanej presji społecznej i mądrości narodu (czytaj wyborców), w której najważniejszy nurt to ten nauczycielski. No cóż, nikt nie zrozumie tak dobrze nauczycieli jak nauczyciel...
Rozwiń
Gość
Gość (18 lutego 2017 o 12:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kto bogatemu zabroni... :) Gmina Kazimierz Dolny,zasobna, bogata,z przytupem, to może mieć i 4-ry szkoły podstawowe, albo i więcej. Cztery szkoły podstawowe już są, w niektórych klasach jest aż! !!! pięciu uczniów. Gdyby klasy zmniejszyć do dwuosobowych jeszcze kilka szkół dałoby radę z pompą otworzyć :)Może nawet szablozęba Zalewska zaszczyci inaugurację.......
Rozwiń
Gość
Gość (17 lutego 2017 o 18:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale dla rządu to żaden problem
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!