poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.

Puławy

Kazimierz Dolny: Szkoła w Dąbrówce zostanie?

Dodano: 17 lutego 2017, 15:47
Autor: kp

Szkoła w Dąbrówce
Szkoła w Dąbrówce (fot. Google Street View)

Rodzice uczniów podstawówki w Dąbrowce, którzy nie chcą się zgodzić na przeniesienie klas czwartych, piątych i szóstych do nowej szkoły w Kazimierzu Dolnym, mają powody do zadowolenia. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w poprzedni piątek, punkt dotyczący tej zmiany został zdjęty z porządku obrad.

– Burmistrz wycofał się ze swojej koncepcji przeniesienia starszych klas do nowej szkoły w Kazimierzu Dolnym i utworzenia trzyklasowej filii w szkole w Dąbrówce. Złożył wniosek o wycofanie tego punktu z porządku obrad, a radni przyjęli go większością głosów – mówi Monika Tuźnik, której córka uczy się w drugiej klasie w szkole w Dąbrówce, a syn w piątej.

– Jest to zwycięstwo, ale jeszcze niepełne. Nie ma przecież uchwały dotyczącej sieci szkół w gminie. Więc tak naprawdę nie wiemy, jak ta sprawa się zakończy.

Kazimierscy radni mają czas do końca lutego na przedstawienie uchwały do zaopiniowania przez kuratorium oświaty. Z kolei opinia kuratorium ma być wydana do końca marca. W przypadku gdyby radni nie podjęli uchwały, szkoła w Dąbrówce stałaby się automatycznie ośmioklasowa – tak, jak chcą rodzice jej uczniów.

O tej sprawie pisaliśmy już kilkakrotnie. Zdaniem rodziców, burmistrz chciał, żeby od września uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych zostali przeniesieni do nowej szkoły w Kazimierzu. – Nasze dzieci sprowadzane są do roli przedmiotu, który można dowolnie przesuwać. Szkoła w formie filii nie będzie miała racji bytu – podkreślała Tuźnik.

Pomysł krytykowała też dyrektor szkoły Marzena Sypuła. – Szkoła w Kazimierzu nie jest jeszcze gotowa. Jest już półroczne opóźnienie, a teraz inwestycją zajął się prokurator. Jak w takiej sytuacji można mówić w ogóle o przenoszeniu dzieci? – pytała dyrektor.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 lutego 2017 o 13:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po ki ch... wybudowano taka piękną i co najważniejsza wielką, przeogromną i przeszacowaną szkołę w Kazimierzu Dolnym, w której mogłyby się uczyć wszystkie dzieci z całej gminy? Przecież z Dąbrówki to Kazika to taniej byłoby samorządowi busem dzieci dowozić niż utrzymywać, dziś już sztuczny twór. Wycofanie się władz z pomysłu, to nic innego jak uleganie niczym nieuzasadnionej tak zwanej presji społecznej i mądrości narodu (czytaj wyborców), w której najważniejszy nurt to ten nauczycielski. No cóż, nikt nie zrozumie tak dobrze nauczycieli jak nauczyciel...
Rozwiń
Gość
Gość (18 lutego 2017 o 12:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kto bogatemu zabroni... :) Gmina Kazimierz Dolny,zasobna, bogata,z przytupem, to może mieć i 4-ry szkoły podstawowe, albo i więcej. Cztery szkoły podstawowe już są, w niektórych klasach jest aż! !!! pięciu uczniów. Gdyby klasy zmniejszyć do dwuosobowych jeszcze kilka szkół dałoby radę z pompą otworzyć :)Może nawet szablozęba Zalewska zaszczyci inaugurację.......
Rozwiń
Gość
Gość (17 lutego 2017 o 18:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale dla rządu to żaden problem
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!