czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Kazmierz Dolny: Koniec śledztwa ws. hotelu Król Kazimierz

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 sierpnia 2009, 22:08

Puławska i lubelska prokuratura umorzyły śledztwa dotyczące budowy luksusowego hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym. Prokuratorzy nie dopatrzyli się tego, co agenci CBA.

– Postępowanie zostało umorzone wobec braku znamion czynu zabronionego – informuje Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.
Śledztwo dotyczyło pozwolenia na budowę dla hotelu Król Kazimierz wydanego przez Starostwo Powiatowe w Puławach. Doniesienie w tej sprawie złożyło Centralne Biuro Antykorupcyjne po kontroli przeprowadzonej w urzędzie.

– Starostwo nie sprawdziło zgodności projektu z obowiązującym wówczas planem zagospodarowania przestrzennego. A wniosek inwestora był niekompletny i nie mógł stanowić podstawy do wydania pozwolenia na budowę hotelu – informował nas na początku lutego tego roku Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Przekroczenia swoich uprawnień miał się dopuścić jeden z urzędników. Podejrzenia Centralnego Biura Antykorupcyjnego nie znalazły jednak potwierdzenia w śledztwie prowadzonym przez puławską prokuraturę.

W jego trakcie zarzut został postawiony też rzeczoznawcy ds. przeciwpożarowych, który miał poświadczyć nieprawdę w projekcie budowlanym. Ten wątek sprawy został jednak również umorzony z tego samego powodu.

Agenci CBA jeden z wątków sprawy przekazali również do Lublina. To dotyczyło z kolei rzekomego przekroczenia uprawnień przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Chodziło o uzgodnienia w sprawie wysokości hotelu Król Kazimierz. Jednak i w tym przypadku śledztwo zostało umorzone, bo okazało się, że konserwator działał zgodnie z ustaleniami Gminnej Komisji Urbanistycznej.

Budowa hotelu Król Kazimierz od samego początku budziła wiele kontrowersji. Hotel był nie tylko w kręgu zainteresowań organów ścigania, ale również samych architektów, którzy krytykowali wygląd obiektu. Ich zdaniem, nie przystawał on do architektury Kazimierza Dolnego.

Sceptycznie na temat śledztw prokuratury od początku wypowiadał się z kolei były burmistrz Kazimierza Andrzej Szczypa. Obecny zastępca wójta Wąwolnicy twierdził, że wszystko podczas budowy hotelu działo się zgodnie z przepisami. – Sprawę hotelu Król Kazimierz badały chyba ze cztery komisje. I nie znalazły nieprawidłowości – mówił nam kilka miesięcy temu Andrzej Szczypa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Kazimierzanin
kokos
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 sierpnia 2009 o 08:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"bo okazało się, że konserwator działał zgodnie z ustaleniami Gminnej Komisji Urbanistycznej" A nie mogło "okazać się" zanim sprawę przekazano do prokuratury? Wygląda na to, że CBA szuka tylko kogo by tu wsadzić... A przyłożyć się do sprawdzenia dokumentów to już nie łaska
Rozwiń
Kazimierzanin
Kazimierzanin (13 sierpnia 2009 o 10:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszelkie działania w naszym miasteczku dąża do unicestwienia tego urokliwego miejsca. Najdziwniejszym jest to , że czynny udział w tym procederze biorą " kazimierzacy ". Myślę , że takie zachowanie da swoje owoce w postaci wymiany migracyjnej.. Zostną Ci mocni - niezależni finasowo oraz będą przybywać nowi z rodowodem z potfela.....

Pozdrówko
Rozwiń
kokos
kokos (12 sierpnia 2009 o 06:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to co? Udało się? Burza przeszła.... można działać.... he he
Rozwiń
ciocia kamila
ciocia kamila (11 sierpnia 2009 o 10:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie przystawał on do architektury Kazimierza Dolnego. /


zmieńcie burmistrza dajcie tam kogoś związanego z RM
i będzie spokój wszelskie zmiany architekoniczne prowadzące do spie....nia tego zakątka jak sTOLICY zniknął
słyszałem że na powołanie komisji lub konserwatora nie ma pieniędzy nie Wierza Burmistrzowi są na pewno
zaraz spie,.... Janowiec no super
kamieniołom też mieli spie... sprzedając.chciwość.nie narzekajcie że nie macie $
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!