niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Kiedy otwarcie szkoły w Kazimierzu Dolnym? Rodzice planują protest

Dodano: 2 czerwca 2017, 09:40

Rodzice nie wiedzą do dziś, kiedy szkoła zostanie oddana do użytku
Rodzice nie wiedzą do dziś, kiedy szkoła zostanie oddana do użytku (fot. Agnieszka Mazuś / archiwum)

Kazimierz Dolny. Do wielu znaków zapytania związanych z budową szkoły dołączył kolejny. Od 1 września Gminnym Zespołem Szkół będzie kierował nowy dyrektor. Rodzice uczniów mają dość i planują protest

– Jesteśmy oburzeni, że nie przekazuje się nam żadnych informacji o tym, co się dzieje z budową szkoły, gdzie będą się uczyć nasze dzieci, kiedy szkoła zostanie oddana do użytku. Cały czas jest wiele niewiadomych. Zostaliśmy postawienia pod ścianą, dlatego będziemy protestować – mówi mama jednego z uczniów i dodaje: – Nie chcemy, żeby dzieci uczyły się na drugą zmianę, a wiemy że jest to brane pod uwagę. Przerabialiśmy to kilka lat temu, lekcje trwały do godz. 20. Wszyscy byli wykończeni.

1 września zmieni się też dyrektor zespołu. Konkurs wygrał Janusz Raczkiewicz (na razie kieruje szkołą w Karczmiskach) i zastąpi Jerzego Arbuza, który pełnił tę funkcję przez kilkanaście lat.

– Być może była potrzebna zmiana na stanowisku dyrektora, ale pytanie czy to jest dobry moment – zastanawia się Ewa Wolna, przewodnicząca komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. – W kontekście wielu niewiadomych związanych z budową szkoły lepszym rozwiązaniem wydaje się przedłużenie umowy obecnemu dyrektorowi niż wdrażanie we wszystko nowej osoby.

– Nie byłam członkiem komisji konkursowej, ale opieram się na protokołach z jej posiedzenia. Moje zdumienie wywołało kilka odpowiedzi nowego dyrektora dotyczących między innymi współpracy ze szkołami z zagranicy – mówi Ewa Wolna i precyzuje: Nie wiadomo dlaczego, ale jego pomysłem jest współpraca z Węgrami podczas gdy partnerskim miastem Kazimierza jest Staufen w Niemczech.

Wolna dodaje, że „bardzo dwuznaczna i niezrozumiała” była odpowiedź na pytanie o pomysły na rozwiązywanie ewentualnych konfliktów w radzie pedagogicznej. – Odpowiedział, że jakoś to będzie i że inaczej rozwiązuje się takie konflikty z kobietami, a inaczej z mężczyznami – zaznacza przewodnicząca.

– Zabrakło z kolei istotnych z merytorycznego punktu widzenia pytań ze strony komisji. Chodzi o ewentualną reaktywację liceum w ramach zespołu szkół. Nie zapytano także o pomysły na wykorzystanie potencjału wnętrza nowej szkoły, na przykład sali widowiskowej czy sali gimnastycznej.

– Nie będę komentował decyzji komisji konkursowej. Byli w niej m.in. przedstawiciele rodziców, nauczycieli, związków zawodowych i kuratorium. Mają świadomość sytuacji, w jakiej jest szkoła i biorąc to pod uwagę mogli zagłosować na dotychczasowego dyrektora – odpowiada Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Przyszedł czas na ogłoszenie konkursu i tak się stało. Poza tym działania dotychczasowego dyrektora wzbudzały kontrowersje.

W czwartek 8 czerwca odbędzie się specjalna sesja rady miejskiej poświęcona sprawom związanym z budową szkoły. Radni zdecydują m.in., gdzie będą się uczyć dzieci do czasu oddania do użytku nowego budynku. Jedną z możliwości jest budynek Zespołu Szkół im. Koszczyca Witkiewicza. – W poniedziałek mamy w tej sprawie spotkanie ze starostą. Musimy rozważyć to pod kątem bezpieczeństwa uczniów, ale też finansowym. Firma Ramirent, od której dzierżawiliśmy dotychczas kontenery, przedstawiła nam bardzo trudną do przyjęcia propozycję. Kontenery miałyby kosztować 700 tys. zł rocznie – mówi Pisula.

Czytaj więcej o: Kazimierz Dolny
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 czerwca 2017 o 22:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przerażające do czego Pisula w rok doprowadził z tą swoją kliką towarzyszką, żonką, koleżanką nauczycielką i cała resztą pomagierów
Rozwiń
Gość
Gość (6 czerwca 2017 o 22:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
za wszystko jest winien tylko jeden człowiek były burmistrz Dunia
Rozwiń
Gość
Gość (6 czerwca 2017 o 09:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakie liceum pani wolna były dyrektor rozwalił liceum, swoimi błędnymi decyzjami i złym kierowaniem spowodował że poziom nauczania jest jednym z najniższych w województwie, wybuch w szkole też by za jego kadencji. Zmiana była konieczna i jako rodzic cieszę się że to towarzystwo wzajemnej adoracji się skończy, a pani w nagrodę chiała mu przedłużyć umowę rozumię że to pani kolega z zakładu pracy ale dla mieszkańców gminy wykonuje pani mandat radnego a nie koleżanki dyrektora wstyd
Rozwiń
Gość
Gość (5 czerwca 2017 o 17:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy Węgry są zamiast Niemiec czy oprócz?Bo według mnie Jeśli kandydat chce poszerzać bazę przyjaciół to czapki z głów.Od takiej współpracy może zacząć się współpraca partnerska miast.Przenoszenie szkoły może przecież być zlecone Arbuzowi jako polecenie służbowe.Jest najlepszy w tym więc będzie robił to co umie.A Pani Wolna jako Przewodnicząca Komisji Oświaty to chyba nie wie , że nie ma pełnowymiarowej sali gimnastycznej.Wstyd. Do mojej poprzedniczki: Komisję powołuje organ prowadzący.Przyszło pismo podpisane przez Radę Rodziców , że deleguje Ona Panią W.i burmistrz nie ma nic do gadania, a ty, bardziej kuratorium.Ktoś szczeka i tworzy ferment pod przyszłe konflikty w Radzie Pedagogicznej.A moja rada dla nowego dyrektora:Rób swoje i wymagaj od wszystkich a kto się nie zdyscyplinuje to Ty zdyscyplinuj Jego/Ją.Każde działanie musi mieć podstawę prawną i merytoryczną.Kto zacznie działać bezpodstawnie ten jest prowodyrem, A To Dyrektor za rok będzie dzielił godzinami.Prowodyrzy będą po prostu ostatni w kolejce do "godzin" i tyle... Ja widzę , że głównym prowodyrem jest odchodzący dyrektor.Sesja będzie 8 czerwca, więc została zapowiedziana na pewno przed 1 czerwcem.I to było wiadome wszystkim (zainteresowanym)rodzicom i mieszkańcom.Tematem sesji ma być problem szkoły. A tu w okresie między ogłoszeniem sesji a sesją wyskakuje Filip z konopi i mąci o braku wiedzy.Proszę ,Arbuzie , przyjdź na sesję to zobaczysz z pierwszego rzędu jak to wygląda , a przy okazji uświadom radnych dlaczego nie kupiłeś czujników gazu.
Rozwiń
Gość
Gość (5 czerwca 2017 o 16:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cały ten konkurs to jedna wielka granda. Jak to możliwe żeby członkiem komisji konkursowej była wpływa nauczycielka jako rodzic? Czy to jest zgodne z prawem? To jest skandal. Dziwne, że Kuratorium nie reagowało chyba że nie wiedziało kim jest ta pani!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!