piątek, 19 stycznia 2018 r.

Puławy

Kiedy w Azotach podpiszą umowę społeczną? Zarząd zaproponował zmiany

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 września 2014, 18:18

Związki zawodowe z puławskich Azotów już tak bardzo nie cieszą się z umowy społecznej. Okazało się, że zarząd spółki zaproponował zmiany do projektu. - Czujemy się rozczarowani - mówią związkowcy. - To zmiany kosmetyczne - odpowiadają przedstawiciele zarządu.

Już na początku sierpnia przedstawiciele wszystkich związków zawodowych w puławskich Azotach parafowali projekt umowy społecznej. To dokument, który zawiera szereg gwarancji dla pracowników puławskiej spółki po jej włączeniu do Grupy Azoty. Znalazły się w nim zapisy m.in. o dwukrotnym zwiększeniu wysokości odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Dofinansowanie dla pracowników na tzw. "wczasy pod gruszą” miało się dzięki temu wzrosnąć z ok. 800 do ok. 1600 zł. Dokument zawierał także m.in. gwarancje utrzymania dotychczasowej nazwy i siedziby puławskich Azotów oraz zachowania istniejących miejsc pracy, tworzenie nowych oraz "dążenie do stałego wzrostu wynagrodzeń”.

Projekt umowy negocjowanej z przedstawicielami Grupy Azoty trafił do zarządu puławskich Azotów. Ale do tej pory nie został jednak podpisany. - Po konsultacjach prawnych wynikła konieczność wprowadzenia dwóch kosmetycznych korekt do umowy społecznej, tak aby była ona zgodna z obowiązującymi regulacjami - wyjaśnia Grzegorz Kulik, rzecznik Grupy Azoty.

- W nowym projekcie znajduje się zapis już nie o gwarancji zatrudnienia, tylko o dążeniu do zachowania zatrudnienia. To zmiękczenie tego zapisu - uważa Sławomir Wręga, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego. - Druga zmiana polega na tym, że każda ze stron może wypowiedzieć umowę z 6-miesięcznym wypowiedzeniem - dodaje.

Związkowcy przekonują, że zaproponowane zmiany są niekorzystne dla pracowników. Ale mimo wątpliwości najprawdopodobniej podpiszą dokument. Chodzi o to, żeby zapisy umowy społecznej wreszcie weszły w życie. Negocjacje w tej sprawie trwały bowiem od blisko dwóch lat. - Ale postawiono nas w sytuacji, w której niezwykle trudno było znaleźć korzystne dla pracowników wyjście - argumentuje Wręga.

- W najbliższych dniach będziemy chcieli spotkać się z organizacjami związkowymi, przedstawić te korekty i ostatecznie podpisać dokument. Wszystkim nam zależy na jak najszybszym uregulowaniu tek kwestii - przekonuje Grzegorz Kulik.

Takie spotkanie najprawdopodobniej może się odbyć w poniedziałek.
  Edytuj ten wpis
Jaco
dh4
Wolna Ukraina
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Jaco
Jaco (19 września 2014 o 16:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gość, jaki mobbing... Chyba mówisz o innym zakładzie. Albo jesteś ze związków i piszesz dla samego pisania żeby wylać swoje żale i frustracje.

Rozwiń
dh4
dh4 (15 września 2014 o 09:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czyżby cieniasy ze związków dały się złapać na sztuczkę negocjacyjną, w której w ostatniej chwili żąda się czegoś dużego licząc że druga strona się zgodzi bo już "koniec blisko"?. 800zł raz do roku na wczasy takie ważne, ale brak pewności zatrudnienia to już olał dla świętego spokoju?. Żałosne.

Rozwiń
Wolna Ukraina
Wolna Ukraina (15 września 2014 o 06:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ciekawe kiedy nas wszystkich z tamtąd wywalą, mobing tam jest taki że masakra 

Jak tylko sovieci przejmą to POjedziecie wtedy wszyscy !!!!  przyjdą i do was.

Rozwiń
Gość
Gość (14 września 2014 o 23:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ciekawe kiedy nas wszystkich z tamtąd wywalą, mobing tam jest taki że masakra 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!